Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kinek milyen mellékhatásokat...

Kinek milyen mellékhatásokat okozott az inszemináció?

Figyelt kérdés

Nekem eddig volt hajhullás, gondolom a Letrozol miatt, ösztrogéncsökkenés...

Többször puffadás, kis alhasi fájdalom, a Zivafert injekciótól, meg a progeszteron Cyclogest kúptól.

Néha álmosság, egyszer fülzúgás, ott az ASA Protectre tippelek, aztán lehet, hogy csak front, meg időjárás.



Első inszeminációnk, tudom, hogy még több is várhat ránk, mert az első sosem sikerül, tudom, hogy megéri a leendő gyerekünkért, tudom, hogy ha végül lombik lesz, az rosszabb mellékhatásokat fog okozni...


Csak kíváncsi vagyok, másoknak is okozott-e ilyeneket.



okt. 6. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A cyclogestől én is puffadtam meg görcseim is voltak inszem után. De én ezeket nem tekintettem igazán mellékhatásnak. Természetesnek vettem.

A lombiktól sem volt mellékhatásom. Ott is a cyclogesttől volt nagyobb a hasam. Mikor a 12. héten leépítettük visszacsökkent a hasam normálra. Mondjuk szinte csak én láttam nagyobbnak.

Nekem ezek nem igazi mellékhatások, hiszen máskor is görcsöltem, máskor is hullott a hajam és máskor is zúgott már a fülem. Inszem nélkül is.

Én azt tekintetem mellékhatásnak ami nem fordul elő máskor és valami komolyabbat okoz.

Szerintem te se keres magadon mellékhatást és véletlen se sajnáld magad.

Menj előre és csináld amit kell.

okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmilyet.
okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kettesnek köszönöm a választ.


Első kommentelőnek: nem tudom, mit ártottam Neked. Minden tiszteletem, hogy Te már túl vagy a lombikon, bizonyára nem volt fájdalommentes élmény, remélem, hogy sikerült is a teherbeesés, és már megérkezett hozzátok a gyermekáldás!


De nem értem, miért személyeskedsz, mi értelme? Azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak, mind ugyanazon megyünk keresztül.


Sajnálom magam néha, igen, és? Ki nem? Sőt, a férjem is sajnál, amikor újabb és újabb kellemetlen vizsgálatnak, beavatkozásnak, műtétnek (az nem függött össze a meddőséggel) vetnek alá, vagy csak simán akkorára puffad a hasam, hogy egy ruhám sem jön rám. Ez a normális szerintem, a támogató partner, aki át akarja venni a terhet, de sajnos nem tudja, hiszen fizikailag lehetetlen.


Ez van, attól még csinálom a dolgom tovább. Igenis lehet sajnálni magunkat pár percre, aztán megrázzuk magunkat, továbblépünk, sőt, még keményebben megyünk előre!

okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

3

Te most a kérdező vagy csak egy másik fiókból válaszoltál ?

Én nem bántottalak, csak szerintem ezek amiket leírt a kérdező vagy te , nem tudom melyikőtök, ezek nem adnak okot sajnálatra és csak magadnak ártasz vele.

Ha akarod nagyon szívesen sajnállak én is, de hasznod nem lesz belőle. Inkább elkellene terelni a figyelmedet de nem sajnálni.

Amúgy 4 inszemen és egy lombikon vagyok túl, szóval hiába érzed bántásnak, nem bántottalak. Minek bántanáloak?

Csak volt ismerettségi körömben ahol tényleg voltak is mellékhatások. Komolyak. Nem ennyi hogy puffadtak.

A partneredről meg semmit nem írtam. Nyilván a legtöbb esetben támogató a partner ha meddőségibe kell járni. Ahol meg nem, ott előbb utóbb elválnak.

Az én férjem is nagyon támogató volt de azt nem akartam hogy sajnáljon.

Biztasson azt igen, de engem senki se sajnáljon. Nem vagyok halálos beteg. Ez egy kib.baszott nehézség amit megoldunk együtt.

A kényelmetlenségekről nekem azt mondták a központban és maximálisan igazat adok, hogy a szülés ezerszer durvább lesz, mint egy 15 perces petesejt leszívás altatásban. Vagy egy 5 perces beültetés.

Szóval ne légy ilyen nebáncsvirág, senki nem bánt.

okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Igen, a kérdező vagyok, a férjem profiljából válaszoltam (most is), bocsi :)


Fiatal vagyok, nebáncsvirág vagyok, tudok róla, mondták már, dolgozom rajta. Az önismeret amúgy is egy egész életen át tartó folyamat.


Csak szívás, hogy más azonnal teherbe esik, nekünk meg ezeken kell átmenni ilyen fiatalon, te meg írod, hogy ne sajnáljam magam. De, néha fogom sajnálni a helyzetünket. Néha egészséges, és a hangsúly a "néha" szón van.


Tudom, hogy a szülés durvább lesz (nekem csak császár lehet), tudom, hogy pokolian fog fájni utána. De a gyerekért megéri.

okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az egyes vagyok.

Egyébként szerintem ezzel mindenki így van, hogy miért pont mi megyünk át.

De én inkább arra gondoltam, hogy még mindig jobb mintha az ember halálos beteg lenne. Vagy a férje.

Sajnos láttam egyszer egy ilyen posztot a meddőségi csoportban ahol voltunk. Á, nem is írom le inkább.

Amúgy én megdöbbentem, hogy mennyien vannak így vele, csak sokan nem mondják. Mi sem mondtuk senkinek csak a legszűkebb családnak.

Nekem nagyon sokat segített mikor az Ördög Nóra youtubos videóját megnéztem. Amiket mondott, olyan volt mintha én mondtam volna. Utána oldódott bennem minden.

okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"...ezzel mindenki így van, hogy miért pont mi megyünk át" Igen, tudom. És mégse beszélünk erről, tabutéma. De megértem, mi sem beszélünk róla, mi is tabuként kezeljük, pedig nem kéne.


"...mindig jobb mintha az ember halálos beteg lenne" Igen, tudom, egyetértek.


"Mi sem mondtuk senkinek csak a legszűkebb családnak." Hát minden tiszteletem, hogy nekik elmondtátok, mi senkinek sem mondtuk, senki sem tud róla, csak a férjem és én. Van a családban, akit érint, és ők elmondták, na azóta csak ez a téma, szörnyű lehet, hogy állandóan szóba hozzák ezt, minden egyes családi összejövetelen... "hogy álltok, hányadik lombik" Nem értem, miért kell mindig kérdezősködni, erre emlékeztetni őket, úgyis szól az illető időben, amikor sikerült...



Na jó nem akarok itt tovább negatívkodni... Bízzunk benne, hogy akit csak érint, az kibírja, erősek maradunk! És mielőbb sikerül!

Az Ördög Nóra videó ajánlást köszönöm, megnézem.

okt. 6. 19:50
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

A lombik se fog rosszabb "mellékhatásokat" okozni.. Na majd a terhesség...


Ha egy kis hajhullást a világ végének élsz még, akkor a pokol vár rád terhesség és szoptatás alatt, a szülésről meg ne is beszéljünk.

okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Clostitól elment a szaglásom. (Nem, nem covid volt, ez még előtte volt 2 évvel.) Illetve a második inszemnél hiperstimulációm lett, annak minden hozadékával, ciszták, hasűri folyadék, fulladás. De megérte, mert éppen most is altatom annak az inszemnek a gyümölcseit.
okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Én is az 1. válaszolóval értek egyet. Mármint abban is, hogy nekem is a puffadás volt kb a legnagyobb mellékhatás, meg abban is, hogy ne keress magadon feleslegesen mellékhatásokat. És hidd el én nem akarlak bántani ezzel. Nekem 4 sikertelen inszeminációm volt, majd szerencsére az első lombik sikerült, de semmi komoly fizikai bajom nem volt. Lelkileg viszont megviselt, nem is kicsit. Ami viszont sokkal-sokkal jobban megviselt az az első trimeszter volt. Mind lelkileg, mind fizikailag. Nagyon kész voltam a hormonoktól mindentéren.
okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!