Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 39, 40, 40+ évesen hányadik...

39, 40, 40+ évesen hányadik inszemináció, lombik sikerült? Előtte mennyi idegig nem jött össze a baba természetesen?

Figyelt kérdés

Az orvosom kihagyná az inszeminációt és most csak tapogatózom, mert az értékeim jók, fogant is meg baba, de sajnos elment, ezért vhogy azt érzem, hogy kellő hormon támogatással elegendő lenne az inszem is.

Ezért kíváncsi vagyok, hogy ebben a korban vannak-e sikeres inszemek. (persze, tudom teljesen más a helyzet mindenkinél... de hátha máshol is csak egy pici plusz kellett ebben a korban)



szept. 23. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

36 éves korom óta lombikozunk

3 stimulácio 5 beultetes 0 megtagadása.

Most donorpetesejtes beultetes volt

5 nap és koderul.

40 múltam, pajzsmirigy alulmukodesen kívül nincs más. Hormonok tökéletesek.

szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosodnak igaza van, ilyen idős korban az inszem időhúzás.

Azért vetélsz el, mert öregek a petesejtek. 40 felett is baromi alacsony a lombik sikeraránya, de 43 felett konkrétan nulla.

szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már nem szoktak inszeminációval időt húzni. Nekem is rögtön lombikot akartak, mert 40 fölött voltam. Házi inszeminációval sikerült ötödikre, vetélés lett😢 Majd szintén úgy, szintén ötödikre. Gyerek lett 😁

Én nem is akartam orvosi inszemet, de nem is ajánlom a "mi korunkban". Nekem is a petesejt vagy spermium minőségével lehetett gond. Azon nem segít az inszem.

szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítem az előttem szólókat. Majdnem 41 voltam, amikor próbálkozni kezdtünk, és pár hónap múlva, még mielőtt eljutottunk volna a meddőségi szakemberhez 42 évesen spontán teherbe estem, de el is vetéltem majdnem 6 hetesen. A meddőségi szakember kerek perec megmondta, hogy inszemrre fölösleges az időt pazarolni és lombikkal is kicsi már az esély, és 43 évesen a sajátpetesejtes lombik valóban sikertelen volt, csak 3 üres tüszőt sikerült stimulálni. Mondjuk nekem nagyon alacsony volt az AMH (a koromhoz képest is borzasztóan alacsony) hiába volt minden más hormoneredmény tökéletes, és a másodvélemény is az volt, hogy ne húzzuk az időt még egy sajátpetesejtes lombikkal, így végül Brnoban donorpetesejtes lombikkezelésen vettem részt, az elsőre sikerült.
szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én pár hónappal a 39 előtt voltam beültetésen, de nekünk is azt mondták egyből lombik. A férjemnél volt gond, de akkor is kizárták az inszemet. A lombik elsőre sikerült. Ilyenkor már nem jó felesleges köröket futni, henem ami kicsivel is több esélyes arra menni. Mi vagy 7 évig próbálkoztunk. Persze ebbe benne volt a covid ideje is ami azért nem kis idő.
szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!