Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ismétlődő vetélések miatt is...

Ismétlődő vetélések miatt is lehet meddőségi központba menni?

Figyelt kérdés

Én lombikos kismama vagyok, sógornőmről szól a kérdés. Egy gyerekük már van, viszont a második nem akar összejönni már 2 éve. Közben volt 2 korai vetélése is, úgyhogy ezáltal gondolom fogalmilag nem számítanak meddő párnak. Egyszer megemlítettem nekik, hogy ahova mi jártunk meddőségi központba, oda is járt olyan pár, akiknek vetélések miatt nem jött össze a baba, de ők kötik az ebet a karóhoz, hogy már pedig ők nem meddők, minek menjenek meddőségi központba... Jó hát, én nem is mondtam azóta, hisz az ő dolguk, férjem az aki, már többször is mondta nekik, hogy menjenek el oda, pedig mondom neki, hogy ne szóljon bele, majd ők eldöntik. De én is butaságnak tartom, hogy nem mennek el, hisz meséli/panaszkodik milyen vizsgálatokra, vérvételekre megy magánba, meg magán nőgyógyászhoz 2 havonta, és hogy ez mennyibe kerül, pedig a meddőségi központban ezt mind elvégeznék nekik ingyen... És mondom, én hallottam olyanokról, akik hasonlóképpen voltak, mégis jártak meddőségi központba. Nyilván ez amolyan hiúsági/büszkeségi dolog, én is nehezen vettem rá magam az elején, hogy elmenjünk, a férjem győzködött, pedig általában a férfiak a keményebb diók ebben a kérdésben, mondtam neki, hogy nem vagyok én tenyészkanca, hogy inszemináljanak meg ilyenek. 😅 De aztán beadtam a derekam, és láttam, hogy nagyon sok fiatal, csinos, egészséges, sportos pár is jár meddőségi központba, nem csak 40 éves, elhízott emberek. Úgyhogy egyáltalán nem éreztem már "gáznak". Szóval ezúton is üzenem mindenkinek, aki még nem szánta el magát, hogy nem kell félni, szégyenkezni, menjetek meddőségi központba, ha szükséges.

Meg visszatérve a kérdéshez, kérnék azért egy megerősítést, hogy máshol is járnak olyan párok meddőségi központba, ahol a vetélések okoznak gondot?

Továbbra se fogom győzködni a sógornőméket csak érdekel, mellesleg az is, hogy kinek mi a véleménye erről.



júl. 14. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Barmi miatt lehet meddosegibe menni ha valaki babat szeretne, de nem jon ossze.


Viszont a te megfelelesi kenyszered es eloiteletesseged ne vetitsd ra masokra, kosz. Az utolso bekezdesen szinte eldobtam az agyam. “Nem kell felni, szegyenkezni”

Anyam.

júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 babyboom567 ***** válasza:
72%

Ez csak neked jön így le,hogy büszkeségből nem megy.Különben meg szerintem már utána nézett,és nem vállalja az ezer mellékhatást,mert a meglévő gyerekét fel kell nevelni.

Nálunk pl több generációra visszamenően,daganatos betegségben haltak meg az emberek.Egészem biztosan nem kisértettem volna a sorsot,egy hormonkezeléssel.

júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismétlődő vetéléssel is lehet menni.


Youtubeon követtem egy ausztrál lányt. 8 év és valami 12 lombik után sikerült neki a kislánya. Először "csak" 2-3 spontán ciklusod vetélés volt, a lombik ők nagyrésze is sikerült, csak vetélés lett belőle. "Béranyát" (ismerőst, akinek 3 gyereke van) is próbálták, de a béranya is elvetélte a babájukat.

Végül a ma létező összes infúziót, injekciót mindent megkapott és úgy született kislánya (saját maga tudta kihordani)


Szóval az ismétlődő vetélés ugyanúgy meddőség. Ha van már egy gyereke, akkor másodlagos infertilitás. Az 1 év alatt "nem esik teherbe" akkor meddő szabály az igazából úgy hangzik, hogyha 1 év alatt nem esik teherbe úgy, hogy abból gyermek szülessen.


Szóval igen, meddők és igen megkapnának minden vizsgálatot ingyen, ha meddőségi központba, vagy hívjuk szebb néven, reprodukciós központhoz fordulnának. De azt is megmértem, ha nem szeretnének. Nekem is volt egy sikertelen lombikom, végül spontán született egy babám. Gondolkozunk a kistesón, de ha nem jön spontán maximum a fagyasztott embriókért megyünk vissza. Még egy stimulációt, leszívást nem csinálnék végig második babáért, elfogadnám és örülnék neki, hogy legalább egy megadatott.

júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első gyerek spontán sikerült, akkor utána csúszott félre valami. Anyuka részéről pajzsmirigy, IR, diabétesz, prolaktin, folsav felszívódási zavar, leiden mutáció. Apuka részéről spermakép. Ezek megvoltak nekik? Lehet nem járták végig rendesen.
júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, MTHFR mutációra gondoltam.
júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Végeredményben felfogható meddőnek is mert az első gyerek óta nincs újabb gyereke, nem jön össze valamiért. Van akinek elég ha erre kap vérhigítót.

Lelkileg is feldolgozni a sok veszteséget ahelyett, hogy tényleg elmenne meddőségibe ahol ingyen vannak a vizsgálatok és célirányosan keresnék a bajt. Akár egy intulinrezisztencia is okozhatja a vetélést meg ezer más, amit itt vizsgálnak.

Én is lombikos vagyok és ezer magánorvost végigjártam egy vagyonért ahol a felét nem nézték annak mint a meddőségiben.

Szóval kérdező igazad van.

1, nem vetít rá senkire semmit a kérdező. Tény és való, hogy az emberek szégyenlik hogy oda kell menni. Pont ahogy én is. És ezer hülye gondolatom volt a kérdezőhöz hasonlóan. Ezt aki nem járta végig nem tudja. Ha te is végig jártad akkor örülj, hogy te jobban kezelted.

2, nem biztos hogy kapna hormont, nem stimulálnák hanem kezelnék gyógyszerrel a problémát ami miatt elvetél mindig.

De gondolom akkor nem eszel a boltból szinte semmit mert rákot okoz, nem mész a napra mert rákot okoz.

És nem mindenkinél van ezer mellékhatás. Csak mert te ezt olvastad.

júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Azért a hormonok komolyabb kategória a minden napi kotyvalékokhoz képest. Bár tény és való hogy nem kellene fogyasztani őket. Itt is van hogy eszünk de próbáljuk inkább a természetes vonalat követni.

Ezzel együtt én idegenkedek ettől a hormon témától, ellene vagyok, természetellenesnek tartom ezt a fajta teherbeesési módszert, DE ki vagyok én hogy elítéljem emiatt a másikat? Emlékszem volt a faluban egy pár akik a lombikhoz folyamodtak, majdnem mindenki hüledezett. Ez a baj az emberekkel baromi nagy az ítélkezés, de magukba nagyon nehezen néznek.

És igen sokan szégyennek tartják hogy ilyen helyre kell menni, mert így úgymond a nőiesség és a férfiasságukat érzik megkérdőjelezve. Nem vagyok képes teherbe esni? Nem vagyok képes teherbe ejteni? Pedig ott aztán tényleg csak kivizsgálnak rendesen. Az hogy elég lesz e annyi hogy kezelik tök jó, de ha nem akkor is az ő döntése hogy vállalja e. Semmi nem kötelező. Illetve sokan azt hiszjk hogyha egy gyereket összetudtak hozni akkor biztos hogy nincs baj. Pedig idővel az ember változik, ahogy a bennük lévő dolgok is.

júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Nekünk az első is elég nehezen akart összejönni, már készültünk a lombikra, de szerencsére spontán sikerült. Megbeszéltük a férjemmel, hogy a második már ha akar jön, ha nem akkor nem, második gyerek miatt lombikra 100% hogy nem mennék, azért az nem egy leányálom, na meg durva milyen hormonokat nyomnak beléd. Én a helyükben maximum a kivizsgálásokig elmennék, hátha tényleg csak valami apró probléma van ami gyógyszerrel orvosolható.
júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én nem vetítek rá senkire semmit, akinek nem inge ne vegye magára, ilyen egyszerű.

Amúgy nekem csak 4 inszeminációm, illetve 1 lombikom volt. Én nem tapasztaltam semmi komoly mellékhatást, nálam a több évnyi fogamzásgátló szedése sokkal több gondot okozott sajnos. Aki a hormonkezelést ellenzi, az a gyógyszeres fogamzásgátlást is?

Sógornőmék mindenképp szeretnének másodikat, a csokot is felvették 2 gyerekre, de sajnos azt már bukták is, vissza kell fizetniük valamennyit.

Hogy büszkeségből nem mennek-e vagy sem azt nem tudom biztosan, de úgy tudom a férfi oldalt még nem nagyon vizsgálták, pedig pl. magas dns fragmentációtól lehetséges, hogy összejön a terhesség, csak vetélés lesz belőle. Egyszer valami ünneplés után kicsit ittasan volt egy olyan megjegyzése a férjnek, hogy hát ő már csinált 3 gyereket... Hát ha én lennék a neje, ez biztos nem esne valami jól.

júl. 14. 15:00
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

9, igen, én a fogamzásgátlót is.

7-es voltam.:)

júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!