Inszemináció vagy lombik program alatt a vérvételek, vizsgálatok, időpontok alatt hogy dolgozatok? Szabit vettetek ki, lecsúsztattátok az órákat, táppénz, vagy a lenti igazolt távollét megoldás?

Figyelt kérdés

Én inkább a lecsúsztatás felé hajlok (tudom, ez munkakör függő), de kíváncsi vagyok, ki hogyan csinálta.

Valaki használta a lentit, a fizetés nélküli igazolt távollétet?


Ezt csak akkor lehet, ha tájékoztattad a munkaadót a meddőségi kezelésről:

"Az Mt. 55. § (1) bekezdése szerint a munkavállaló mentesül a rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés tartamára – vagyis a munkáltató köteles őt elengedni. Tehát a munkavállalónak nem kell szabadságot kivennie a kezelésen való részvételre, távolléte igazolt távollétnek minősül. Azonban azt fontos tudni, hogy az Mt. 146.§ (3) bekezdés alapján a mentesülés időtartamára a munkavállalónak nem jár munkabér."



okt. 3. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Én használtam. Lombikozás alatt pont nem lett volna arra szükségem, hogy az UH-k napját kivéve minden nap 10 órázzak vagy szombatonként bejárjak... KB 100 km innen az intézet, egész napos program volt minden alkalom.


A kivizsgálását vegyesen táppénzzel és szabadsággal oldottam meg.

okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy hivatalosan fizetetlen, de a főnököm fizette ezeket a napokat is, szerintem a könyvelőnel túl bonyolult lett volna fizetés nélkülinek könyvelni.
okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
1es, és hova fogsz majd menni dolgozni gyed után?
okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
2, nekem, mint könyvelőnek pont annyi a fiznélküli, mint a fizetett.
okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk inszem volt. A lekhelyunktol 3 orara volt a meddosegi. Es mivel 7 30 kornyeken kellett tobbnyire odaerni de legkesobb 9 fele igy ejszakas muszakot nem birtam vallalni elotte es a nappalos is uszott.. igy azokra a napokra pihenot vagy szabadnapot kaptam. Feleves idokeretbe dolgoztam. Mire a vizsgalatok meglettek volt hogy ultrahangra ketto naponta jartam szepen osszeszalast vagy 60 -80 minusz ora. Hiaba igazolt tavollet lehetett volna de mivel fizetetlen igy a ceg inkabb azt kinalta fel nekem hogy majd csusztatok es ledolgozom. Ennek az lett az eredmenye hogy inszem utan elmentem tappenzre es ossze is jott a baba.. marciusba kb - 80 oraval tappenzre mentem.
okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ferjemmel minden vizsgalatra kozosen mentunk. Ot elengedtek szinten piheno napra meg szabira :). Neki eltekintettek attol hogy nincs meg az oraja ( masik ceg) elozo voltam
okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 12-24-12-48-ban dolgoztam akkor. Vagy táppénzre mentem, vagy napot cseréltem, vagy szabi. Váltogattam, mikor hogy volt jobb.

De a leszívástól már otthon maradtam.

okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én használtam, de a cégem azt mondta, hogy ugyanúgy kifizetik, mert gyerekbarátok stb. Ki is fizette tényleg.

A leszívás meg a beültetés napján szabin voltam. Illetve a beültetés után két hétig táppénzzen.

okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ugyanoda. Tudod léteznek normális munkáltatók.
okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!