Van még esélyem lombikra?

Figyelt kérdés
44-et betöltöttem áprilisban.Nincs még gyerekem.4 méhenkívülim volt.Ha van akkor hogy megy?Mi a menete?Kell a párommal a házasság stb?Milyen feltételei vannak?

aug. 30. 17:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha áprilisban töltötted a 44-et akkor nagyon gyorsan keress, nagyon gyors meddőségi központot. A legtöbb központba ha most jelentkezel már nem jutsz el a lombikig 45 éves korodig, utána keményen fizetni kell érte és gyakorlatilag a 0-hoz közelít a siker esélye.


Kérdezz körbe lombikos csoportokban hova mennyit kell várni. Én 1,5 éve lombikoztam, akkor Tapolcára gyorsan be lehetett jutni, ott 3 hónap alatt el lehet jutni a beültetésig, de nekik nyilvánosak a sikerességi rátáik, 2000-ben nyitott a központ és azóta még egyetlen egy 45 év feletti nőnek sem született gyermeke ottani lombikból. (Asszem 40-45 év között van az alatta lévő kategória a statisztikában, ott talán 2% körül van a sikeresség így nyilván 44 évesnek lehet született gyermeke, ez nem derül ki a statisztikából).

aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti Dunamenti REK-et ajánlom neked, nagyon gyorsan megy minden, mi január 16-án jelentkeztünk első konzultációra, ami 24-én meg is történt és február végére minden vizsgálatunk meg volt! Nagyon rugalmasak időpontokat illetően! Nem húzzák az időt!!!
aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ingyenes lombikot is meg lehet próbálni, amíg nem futsz ki az időből (tehát nem leszel 45), bár tényleg nincs sok esély a sikerre saját petesejtből, ennyi idősen, meglévő meddőségi problémákkal.


Csehország vagy Szlovákia nagyobb reménnyel kecsegtet, főleg ha nyitott lennél donor petesejtre. Árban ismerőstől úgy tudom, ez olyan 2-2,5 millió körül van. Ha azóta nem lett drágább. De a klinikáknak jellemzően van magyar nyelvű oldala, ott talált (euróban megadott) árakat. Direkt a magyar páciensekre építenek, főleg mióta itthon a magán lombikot megszüntettékm Mindegyikben van magyar személyzet, orvosok. Szóval nyelvi akadály sem lesz.

Meg gyakorlatilag csak a feltétlenül szükséges esetekben kell megjelenni ott, a vizsgálatok nagyobbik felét itthon meg lehet csináltatni.

aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom itthon mennyibe kerül, de 44évesen ideális lenne elgondolkodni a külföldi magán opciókon. Nagyon nem olcsó (én nem kor miatt lombikoztam, így az általam fizetett ár lényegtelen) és nem biztos hogy az első kezelés beválik. Kérnek pár vizsgálatot és azok alapján nálunk tartottak egy konzultációt és adtak egy ár ajánlatott. Sok esetben ilyenkor derül ki az ős hogy nektek javasolnak -e még egy utolsó próbálkozást saját petesejtes lombikkal vagy azonnal donor... Van Brno Lombikosok Facebook csoport, ott érdemes körbe nézni ☺️, lesz bőven korodbeli emberke.
aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azt javaslom én is, hogy most jelentkezzetek be, mert 1 éved sincs addig és a vizsgálatok + lombikra az időpont + várni, hogy megjöjjön, a hormonok is rendben legyenek, stb., mikor tudnának indítani, sok idő tud lenni, minimum hónapok és csak 45 éves korig ingyenes TB-re.

#12: A Dunamenti REK több klinikát foglal magába, ti hol vagytok?

De azt is tudni kell, amit már itt írtak, hogy 44 felett már nagyon kicsi a sikerességi ráta, és van ahol nem is vállalnak el 40 felett senkit, és ha pl. van pénz, akkor el kell gondolkodni Szlovákia, Csehországon, mert ott van petesejt donoros eljárás.

szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia Ypszilon1980, igen több klinikát foglal magában, mi a budapestibe járunk, sok jót hallani róla,eddig meg vagyunk elégedve,kedvesek, igaz a dokink nem egy beszédes,inkább gyakorlatias 😊 de nagyon bízunk a sikerben ♥️
szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem 44 évesen itthon az adófizetők (és köztük a saját) pénz és a saját idő pazarlása. Meg olyan emberektől veszi el a helyet, akinek tényleg lenne esélye.

43 éves kor felett itthon a saját sejtes lombik sikerességi rátája konkrétan 0.

Ha gyereket akarsz, külföld. Ott még pgt-vel talán saját sejttel is tudnak gyereket csinálni, de donorral biztos.

szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
#16:Jó, de melyik az? Beletartozik a Pannon, Forgács, Róbert, Dévai, BMC, talán még a Kaáli is. Csak kíváncsi vagyok, érdekel, hogy ki hol hogy érzi magát, mi most vagyunk a 2.helyen, de ha nem akarod megmondani nem kell.
szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ypszilon1980 a korábbi nevén Kaáli Intézet az Istenhegyi úton.
szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ok, köszi, arról én is jókat hallottam.
szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!