Miért nem jön létre terhesség? Lent kifejtem.
Hosszú lesz.(Igen, nagyon ráérek 😁)
Szóval nem nálam, hanem úgy általában. Azt mondják, ha mindkét fél egészséges és minden tökéletes, akkor is csak 20-25% az esély, hogy adott ciklusban sikerül. Az érdekel engem, hogy mi történik a másik 75-80%-ban, hogy mégse. Ha pl.3.próbálkozós hónapban jön össze, mi történt az azt megelőző kettőben, amikor minden ugyanúgy tökéletes volt?
Mivel minden tökéletes, a nőnek van ovulációja, átjárható, a férfi pedig elegendő mennyiségű és minőségű hímivarsejttel rendelkezik, az együttlét pedig megfelelő időben történt. A természet úgy alkotta meg, hogy a hímivarsejtek a petesejt felé úsznak. Eltévedni nem tudnak és hiába pusztul el valamennyi, tuti biztos, hogy vannak életben maradók, akik elérik azt. Ha csak 1 lenne(nyilván sokkal több van), se fognak visszafordulni, hogy inkább mégse termékenyítik meg azt, hanem az első tuti, hogy "belefúródik".
Elméletem szerint tehát a megtermékenyítésig mindenképpen el kell jutni. Itt mondjuk el tudom képzelni, hogy bár megfelelő számú ép hímivarsejt érkezett, a befutó véletlenül egy sérült volt, tehát megszakad a dolog. Ha nem, akkor a következő lépés, az út a méhbe, miközben osztódik. Állítólag ilyenkor nagyon sérülékeny, megszakadhat az osztódás. De mitől? Ennek milyen okai lehetnek? Ha ez is sikerült, jön a beágyazódás. Itt megint lehet probléma. De mi? És miért? Tudom, lehet, hogy vékony a méhnyálkahártya, de ugye arról volt szó, hogy minden tökéletes, egészséges nőnek pedig nem csak néha, hanem minden hónapban elég vastag addigra. Rossz helyen próbálkozik? Azt el tudom képzelni,hogy pont egy olyan helyet talált, ahol nem elég vastag, vagy "útban van valami"(polip, mióma, bármi), ami más hónapban meg nem fog gondot okozni, mert máshol ágyazódik be.
Szóval tök laikusként ezeket tudom elképzelni. Tudtok valami konkrétumot? Aki esetleg jobban ért hozzá meg tudja mondani, hogy pontosan melyik szakaszban szakad meg leggyakrabban és miért?
"az első tuti, hogy "belefúródik"
Ez nem így működik.
A petesejt burka nem átjárható, tehát kell oda x (elég nagy) mennyiség, amelyik olyan hormont termel, ami megpuhítja a petesejt burkát.
Csak utána tud befúródni az első.
"megszakadhat az osztódás"
Akkor, ha valami olyan rosszul működik, hogy ez már itt kijön. De ilyenkor úgyse lenne életképes.
"beágyazódás"
Simán kisodródhat, mivel ugye nem tud mozogni. Tehát a véletlenen múlik, hogy érinti-e annyi időre a méhfalat, hogy be is tudjon ágyazódni.
Állítólag ez csak 10%-nak sikerül.
Plusz létezik még olyan is, hogy beágyazódik, de a fejlődése nagyon korán megszakad, bármi miatt. Például nem életképes.
Ez akkor úgy néz ki, mint egy erős havi vérzés.
"A természet úgy alkotta meg, hogy a hímivarsejtek a petesejt felé úsznak. Eltévedni nem tudnak"
Na, egy pillanat.
A petesejt olyan illatanyagot termel, mint a gyöngyvirág. Ezt követik a hímivarsejtek.
Simán el tudnak tévedni közben. Eleve amelyik a másik petevezetékbe megy, az így járt.
A másik dolog, hogy nem minden sejt versenyúszó. Sok olyan van köztük, amelyiknek az a feladata, hogy megtámadja az idegen hímivarsejteket, vagy pedig görbe, két fejű, és lezárja a petevezetéket, elakad benne. Értelemszerűen aki utána jön, az nem fog átjutni, elakad az egész társaság.
Ha jobban érdekel a téma, nézz utána spermaverseny címszó alatt.
Az a vicc, hogy a nők úgy tudnak spermaversenyt rendezni magukban, hogy nem is tudnak róla.
#1! Köszi, csupa hasznos válasz.😁
Na, de ha egészséges férfiról van szó, akinek mint írtam elegendő a megfelelő mennyiség és minőség, akkor ez adott. Vagy mondjuk ilyenkor lehet az, hogy pl.előtte maszturbált a pasi és bár egészséges, egyszerűen abban az "adagban", ami bekerült, nem elég?
Tehát, ha az osztódásnál szakad meg, akkor annak biztosan a sérült petesejt/hímivarsejt volt az oka? Vagy lehet más is?
Persze, tudom, hogy beágyazódás után is megszakadhat, de azt direkt nem vettem ide. A kémiai terhességről már sokan tudnak, mert korán tesztelnek, de a beágyazódás előtti problémák mindig rejtve maradnak.
Na igen.
Azzal kezdődik a dolog, hogy nem csak találgatsz, hanem méred is.
Hőmérséklet, nyák állapota... az ember nem gép, és nem működik minden hónapban ugyanúgy.
Ja, megtapadás: nem véletlen az, hogy a méhfal a peteérés során rendkívül vastag és redőzött. Ha bármi hozzáér, az könnyen megakad valami redőben.
#2! Köszi neked is. Ezekkel nem is számoltam. Leegyszerűsítve ezek szerint spontán terhességre nagyobb esély van akkor, ha a férfinál kevesebb a spermium, de az a kevés nagy arányban gyorsan mozgó, ép, mintha sok van ugyan, de nagy arányban sérült, mert a sérült "akadályt is képezhet" és elveheti az esélyt az éptől, ha ő ér előbb oda.
#5! Igen, olyan is van. Én azzal most azért nem számoltam, mert ellentmond a "minden tökéletes" feltételnek. Abban viszont számít, hogy nem beszélnek 1 év sikertelen próbálkozás előtt meddőségről, mert ugye abban benne vannak ezek a hónapok is.
#4! Ki ez a zseni, akinek küldhetem a nyereményét?😁
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!