Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért halványan pozitív a...

Miért halványan pozitív a Clearblue?

Figyelt kérdés
Volt menzim, előtte és utána is halványan pozitív lett. Vérvétel eredményem egyértelműen 0.00 Béta hcg, uh-n sincs baba. De akkor miért van a halvány pozitív? Más teszt negatív.
2008. okt. 28. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg érdekes!Erre én is kiváncsi lennék!Úgy látszik mégsem olyan jó ez a híres, nevezetes Clearblue!
2008. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A Clearblue az egyik legmegbizhatobb terhessegi teszt. Mar a terhesseg legkorabbi szakaszaban (3nap) kimutatja az eredmenyt. Ha ebben a korai idoszakban csinalod a tesztet, akkor a terhessegi hormon meg nem tul sok a vizeletben, szinte alig festi meg a szalat. Ha kesobbi szakaszban csinalod a tesztet, mondjuk menses kimaradasa utani 7. naptol szinte sotetkek eredmeny varhato.
2008. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt értem hogy a vizeletben kevés a hcg akkor a teszt halvány, csakhogy a két héttel ezelőtti vérvétel eredményem a ciklusom 3. napján 0-a lett. Azaz a véremben sincs HCG. De akkor mit mutat most másfél héttel később? Az uh-n sem volt baba.
2008. okt. 28. 19:48
 4/8 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy a ciklusom 3. napja, azaz menziztem...


Hisz ha a menzi előtt lett volna baba akkor a vérben is kellett volna lennie hormonnak és most leszek újra félidő körül. Azt még nem mutathatja ki hogy 4 napja voltunk együtt, mert az lehetetlen.

2008. okt. 28. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem CB-val, hanem másik teszttel, vagyis tesztekkel jártam már így. Azóta csak a sötét csíknak hiszek, a halványaknak nem...

Gondolkoztam ezen én is, és arra jutottam, hogy ahogy az LH tesztet lehet használni jósként, úgy ez fordítva is igaz lehet... Vagyis, mivel az LH-hormon és a HCG hormon molekuláris szerkezete nagyon hasonlít, ezért kimutathatja a nagyon, nagyon érzékeny teszt. És CB - bár 50-es -, de bizonyára annyira jó a reagense, hogy mondhatni, túl jó..., és kimutatja az LH jelenlétét.

Ez persze csak egy ötlet, de magyarázatot ad arra is, hogy ha valaki pcos-es, akkor ott a több ciszta miatt vagyis több (kezdetben) tüsző miatt sok az LH-hormon, ami hatására érnek a peték, és aki pcos-es gyakran tesztel halvány pozitívat!

2008. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Félidő közeleg, sok az LH-d, ez is alátámasztja, amit írtam.
2008. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, én is erre gondoltam...


Köszi a válaszokat!:)


Csak a vastag csík az igazi csík (számomra!)

2008. okt. 29. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is annyiszor szívtam már halvány csíkkal, hogy azt meg em tudom számolni... :( Már én is csak a vastagnak és pirosnak hiszek.

(előző 2 voltam)

2008. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!