Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Legyen babám? Vagy ne?

Legyen babám? Vagy ne?

Figyelt kérdés
Februárba teherbe estem (szerettük volna a párommal) de mikor az anyukája megtudta akkor azt mondta, hogy nem születhet meg. Akkor a párom is elbizonytalanodott.3-4 napig sírtam, hogy egyedül maradtam . Mire elkezdtem vérezni és elment a baba. Akkor már a párom és az anyukája is azt mondta, hogy "sajnálják" . Azóta nem kívánom a szexet. Minden nap eszembe jut, hogy milyen jó lett volna ha megmaradt volna a baba. Szeretnék nagyon, de már nem tudom, hogy a párom mit akar mert ő most nem.22 éves vagyok, jelenleg szeptemberig tanulok,munkanélküli által.Mellette babyszitterkedem. Ő dolgozik. Albérletben élünk.Anyumék ,tesómék,barátnőm és a tesójáék is segítettek volna ha megmarad a baba. Viszont hozzá tartozik hogy rákmegelözző állapotban vagyok és a dokim azt mondta, jó lenne minél előbb gyermeket vállalni. Volt már egy méhnyak műtétem és attól félek hogy az miatt vetéltem el.Mit csináljak? Ti mit tennétek a helyzetembe? Minden válasz érdekel.
2010. jún. 4. 14:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

2 barátnőm is van akiknek rossz citológia miatt konizációjuk volt, egyik 2 szer vetélt el mire megmaradt a babája (25 éves) a másiknak egyből sikerült, semmi baja nem volt a terhesség alatt se, 40.hétre szült.

Tehát ez nem biztos hogy amiatt volt, de sajnos elképzelhető.

Amit én nagyobb gáznak tartok az az hogy a párod anyja miért szól bele az életetekbe?? És a párod őmellé áll helyetted??? Akkor lehet hogy nem igazán neki kellene szülnöd...

2010. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem stabil a kapcsolatotok, és nincs meg hozzá az anyagi háttér, akkor szerintem ne vállalj még!

Albérletbe, instabil kapcsolatba nem érdemes. Fiatal vagy még, ráadásul ha eddig még nem dolgoztál, akkor semmilyen segélyt nem fogsz kapni ( GYES, GYED).

Egy gyerek nem játék, és nem számíthatsz mindig a családtagjaidra. Csak akkor érdemes, ha egyedül is el tudnád tartani, ahhoz viszont még fiatal vagy!

Egy gyereknek két szülő kell mindig,de ha mégis úgy adódik ,hogy egyedül maradsz a picivel, akkor nagyon stabil háttér kell!

2010. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha párod és te szeretnétek, akkor vállaljatok, ne érdekeljen ha beleszól más az életetekbe. Főleg hogy a doki is ezt ajánlja hogy legyen. Nem biztos hogy a vetélés kapcsolatban van az állapotoddal, szerintem inkább a stressz okozhatta amit anyósjelöltedék miatt át kellett élned,mármint hogy ők nem akarták a babát.

Sok szerencsét a döntéshez és remélem összejön a kisnana amikor csak szeretnéd!

2010. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

bocsánat csak a másodikhoz szeretném írni hogy gyest azt fog kapni mert ahhoz nem kell dolgozni.

Nem azt mondom hogy abból fog megélni, csak azt kaphatja, csak a tgyást meg a gyedet nem, mert ahhoz kell munkaviszony.

2010. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2 évig dolgoztam suli előtt.Csak vidéken nem volt munkalehetőség így elkezdtem az ápolónői tanfolyamot. Nem tudom ,hogy így mennyi pénz járna. De most megvan mindenünk.Mellélállásba szerencsére még fodrászkodni is tudnék.
2010. jún. 4. 14:19
 6/21 A kérdező kommentje:
És azt hiszem ez is munkaviszonynak számít. A nőgyógyászati eredményem műtét után sem jó. Ezért javasolta a doki, és mellete magas rizikójú hpv is van .
2010. jún. 4. 14:20
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég rossz :( Márhogy a műtét utáni eredményed. Azért sürgeti ennyire a babavállalást akkor a doki, mert sajnos ha ilyen rossz marad az eredményed, akkor ki kell venni a méhedet.:( A barátnőmnek is így volt.:( Azért ez így egész más :(
2010. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Eze járnak neked: gyes (ez alanyi jogon jár mindenkinek) ami nem sok, huszon-valahányezer forint, ezt havonta kapnád.

Szintén havonta jár a családi pótlék, ami gyermekenként 12.200 forint.

Egyszer támigatás (szülés után kell benyújatni rá az igényt): az anyaági támogatás, ami kb. 64.000 forint.

2010. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
bocsánat, anyasági :)
2010. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nagyon sajnálom a veled történt, főleg azért mert ezt én is átéltem.

Pár hónappal ezelőttig fogamzásgátlót szedtem, amikor egyszer csak nem jött meg a szokott időben. Ekkor elment dokihoz, aki azt mondta minden rendben van, és adott norcolutot, hogy majd ettől meg jön, persze közben kiderült, hogy babát várok, és a drága jó vaksi orvosnak köszönhetően amint abbahagytam a norcolutot meg is jött, és elment a baba. Azóta is szörnyen fáj, és igaz nem terveztük, de olyan boldog voltam a tudattól, és hát sajna nem tartott sokáig az öröm.

Párom is örült neki, már elkezdtünk tervezni is, de hiába.


Elnézést, hogy hosszúra sikerült, de muszáj volt kiírnom magamból.

Neked pedig azt tanácsolom, hogy hajrá, ha szeretnéd igen is legyen babád, mindent meg lehet oldani, ha igazán szeretnénk.

2010. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!