Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek volt már abortusza?

Kinek volt már abortusza?

Figyelt kérdés

A barátommal védekeztünk de kiszakadt a gumi és lehet terhes vagyok :/ :( A szüleimhez nem merek fordulni ők nem is törődnek velem.Még a barátnőimnek sem mondtam el.Senkihez nem tudok fordulni.A barátom mindenben támogat.Most szombaton fogok csinálni egy tesztet,mert a menszeszem késik 5 napja.Félek hogy terhes vagyok és azt sem tudjuk hogy mi hogy van a barátommal.Mármint ha terhes vagyok hogy megy az abortusz folyamata.(bejelentkezés...stb)

Ha volt már abortuszod vagy ha még nem is volt ,de tudsz információkat légyszi írd le privibe az msn címedet.Vagy csak beszélgetni erről.18 éves vagyok a barátom 23 és nem tudnánk vállalni ezt a gyereket.Egyrészt mert a szüleim kinyirnának,másrészt mert még rengeteget szeretnék tanulni harmadrészt meg egyáltalán nincs pénzünk.Az abortuszt is éphogy ki tudnánk fizetni a barátom úgy kérne költcsön a tesójától.

Légyszi segíts és írd meg az msned vagy az is nagy segítség ha ide leírod.

Köszönöm!


2010. ápr. 8. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
A bnőmnek volt most télen. Elment a nődokihoz, megállapították, hogy terhes, és el is indították a folyamatot. Kétszer kell menned beszélgetésre, és 30e körül van a műtét. Reggel bemész a kórházba, délután már jöhetsz is haza. Utána két hét fekvést javasolnak. Bár a bnőm elvetette, de utána teljesen összeomlott, és megbánta.
2010. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászhoz és felvilágosít. Drukkolok hogy ne legyél terhes!!!!!! Legközelebb meg ha ilyen lesz irass fel esemény utáni tablettát.
2010. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Hát nagyon remélem hogy nem vagyok terhes :(
2010. ápr. 8. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2éve volt pont áprilisban. Ha még nem szültél, vagy nem volt mér abortuszod(gondolom egyik se), akkor 2napot kell bent lenned. 1.nap reggel bemész, délután feltesznek vmi moszatot(ez segít a kitágulásban,h ne sérüljön a méhes,h később lehessen gyereked), másnap amikor sorra kerülsz pedig "megműtenek". Kb negyedóra, altatnak, így nem érzel semmit. Utána olyan mintha meglenne, bár én még annyira se véreztem. A moszat feltevése után volt rossz, görcsöltem mintha meglenne.

Túl lehet élni, nagyon féltem tőle,de kibírtam.

2-szer kellett elmennem a családsegítőbe, 1szer amikor elmondtam,h miért szeretném elvetetni és utána rá 72órára,h nem-e változott meg a véleményem.

Kitartást kívánok Neked! Egyébként ha a szüleid anyagi helyzete olyan, az állam támogatja a költségeket.

2010. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veled történt, de ne ess kétségbe, mert még az sem biztos, hogy terhes vagy. Nekem 6 hete volt abortuszom, elhalt a baba, de a folyamat ugyan olyan. Nekem ingyen volt, de ha el akarod vetetni akkor olyan 30 ezer körül van, és menni kell tanácsadásra is. A menete pedig a következő volt: este bementem a kórházba, felraktak egy tágítót ami egész este bennem volt. Nagyon fájdalmas, majdnem leszédültem a vizsgáló asztalról annyira fáj amikor felrakják és utána is. A műtét reggel volt, nem lehet enni és inni sem mert altatásban végzik. A műtőbe betolt a műtős fiú, felrakott az ágyra. A lábaimat is felpakolta mert nem igazán voltam magamnál ( sírtam végig, magas vérnyomás)ki is kötik ilyenkor a lábakat, és a karodba kapsz infúziót, majd elalszol. Az ágyamban tértem magamhoz, de már a műtőben felkeltenek. Utána 3 óráig még feküdtem majd mehettem haza. 2 napra rá már nem is véreztem és nem is görcsöltem. Nekem nagyon megrázó volt, mert akartam ezt a babát. De majd legközelebb...

Kívánom h a lehető legjobban dönts. Minden jót!

2010. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad és nagyon sajnálom ami veled és a picivel történt :( Remélem hamarosan jön egy új baba és minden rendben lesz!

Neked is minden jót!

2010. ápr. 8. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogyan történik a terhességmegszakítás?

A módszer más azoknál, akik már szültek és más azoknál, akik még nem.

A nem szült nõk esetében a mûtétet megelõzõ este egy prosztaglandintartalmú tablettát helyezünk a hüvelybe, vagy pedig egy vékony pálcát a méhnyakba. Ez elõtágítja a méhszájat, majd másnap a terhességet vákuummal kiszívjuk. Ez sokkal kíméletesebb a hegáros méhszájtágításnál, mert a méhnyak izomzatát nem teszi tönkre, így a késõbbi terhességeknél kisebb a koraszülés és a vetélés veszélye.

Szült nõknél ezt az elõtágítást már nem végezzük el, mert egy hüvelyi szülés után a méhnyak már nem záródik úgy, mint szülés elõtt, így a hegársoros tágítás könnyebb, ezért nem szükséges az elõtágítás. A terhességet ilyenkor is vákuummal szívják ki.

2010. ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az is vagy ne vetezsd el nagyon megfogod bánni.Nekem is volt 2 éve,és nagyon megbántam.Felnőtt nő vagy elmultál 18 -nem!
2010. ápr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, amikor azt mondják ne vetesd el, de pl segítséget nem adnak, hogy hová fordulhat az ember lánya, amikor a családja kirakja az utcára terhesen, és annyi holmija van, ami épp rajta van.

Az első babámmal mikor terhes lettem, sajnos nem tarthattam meg, ugyan még az utcára nem dobtak ki, de ha megtartom éhenhalunk, elvetélem stbstbstb.

Viszont senki nem adott felvilágosítást, hogy esetleg milyen lehetőségeim vannak, hol vannak anyaotthonok, azok mivel, és hogyan tudnak támogatni, és meddig, csak azt szajkózták, hogy felnőtt vagy, meg ne vetesd el.

Mikor a családsegítőnél voltam, mondta, hogy ami anyaotthont tudna, sajnos tele van. Ennyi infót kaptam csak.

És ott álltam, terhesen, lelkileg teljesen összetörve, és mire a kórházba kerültem, már mindent gyűlöltem, leginkább az apát, akinek nem tetszett, hogy gyűlölöm, mert cserben hagy minket(ha nagyon akarta volna vállalni is tudta volna, de neki a több tízezres óra fontosabb volt, mint a gyereke)

Ha van módod, érdeklődj az anyaotthonokról, feltéve, szeretnétek a kicsit. Ugyanis tanulni lehet baba mellett is(tapasztalatból írom), és ami most kilátástalan, az lehet holnap rózsaszín lesz(fő az optimizmus)

Én nagyon bánom, hogy nem tartottam meg azt a kicsit. Nem lehet kiheverni.


A menete: én nem szültem, és ahogy én estem át rajta.

A nődoki megállapította a terhességet, írt egy beutalót laborra, meg a családsegítőhöz. Labor másnap, családsegítő időpontra, css.nél kétszer kell megjelenni, ott felvilágosít az ab folyamatáról, hogyan zajlik, mi lesz utána, a következményeiről, megpróbál lebeszélni(ez az egyik dolga), ha másodszorra is úgy mész, hogy nem tartod meg a kicsit ír egy engedélyt az abortuszra, amit vinni kell a kórházba(van egy lejárati ideje, tehát ha az után kapsz időpontott a kórházba, akkor egy pecsét erejéig vissza kell menned hozzá) meg kiállítja a díjról a csekket.

Jelentkezel a kórházba, oda reggel bemész, felvesznek az osztályra, amikor sorrakerülsz feltesznek egy tágítót, hogy ne sérüljön a méhszáj, van aki görcsöl tőle, van aki nem, van akinél beindítja a vetélést, van akinél nem...

Másnap pedig amikor sorra kerülsz, áltatnak, és megoldják, amikor pedig elmúlik az alatató hatása szépen felkelsz.

Nekem még egy éjszakát bent kellett tölteni megfigyelés végett, másnap megkaptam a zárót, és mehettem isten hírével... 2hét után kontroll.

Ha darabos a vérzés, ha bűzös, akkor pedig azonnal vissza a kórház, mert valami gikszer van.

2010. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!