Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet az, hogy akiknek...

Hogy lehet az, hogy akiknek abortusza volt, szinte kizárólag azzal védekeznek, hogy tabletta mellett estek teherbe?

Figyelt kérdés

Ez csak egy egyszerű kérdés, mielőtt valaki félreértené. Furcsának tartom, hogy bárki, akivel eddig találkoztam, akár élőben, akár neten ismertem meg, mindegyikük azt mondta, hogy "hát ő védekezett, csak hát"... Nagy többségük azzal érvelt, hogy tabletta mellett esett teherbe, volt, aki pedig szentül meg volt győződve, hogy a gumi "áteresztette" a spermiumokat.

Miért ennyire nehéz bevallani azt, hogy "felelőtlen voltam, nem védekeztem, terhes lettem"?

Legjobb tudomásom szerint az előírás szerint szedett tabletta mellett tízezerből egy nő esik teherbe. Állítólag ez a legbiztonságosabb védekezési forma... Kereken le van írva a tájékoztatóban (illetve a neten is sok helyütt olvasható), hogy akinek a tabletta bevételétől számított négy órán belül hasmenése volt, vagy hányt, annak a következő menzeszig más módon is védekeznie kell. Ezek szerint az emberek olvasni sem tudnak, vagy mi?


2010. ápr. 26. 00:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
60%

Hát ezt én sem értem.Szerintem csak azért mondják ezt hogy legyen mivel védekezniük hogy még véletlen se ők legyenek mások szemébe a gonoszok hogy abortuszuk volt.

Én nem bújok ilyen dolgok mögé 35 hetes terhes vagyok és igen felelőtlen voltam szóval nem volt tervezve a baba viszont elvetetni nem lett volna szívem.Már alig várom hogy láthassam.

2010. ápr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
42%

"Véletlen" teherbeesés nem létezik. Felelőtlen emberek léteznek csak.


28 éves vagyok. Soha nem volt abortuszom. Amikor szakadt a gumi, mentem esemény utániért... Amikor tablettáztam, és elfelejtettem bevenni, akkor pedig szintén felkerült a gumi is néhány napig.


2 éves a fiam, mondhatni szintén egy "kiszakadt gumi" eredménye. Azonban az apukájával 4 éve együtt voltunk már, amikor fogant, és tervben volt a baba, csak kicsit későbbre. Ezért aztán a baleset után elbeszélgettünk, és végül nem mentünk esemény utániért, hanem azt mondtuk, ha egy alkalomból összejön, szeretettel várjuk! :) És lőn! :)


Életem legjobb "balesete" volt. Imádjuk mindketten. Soha, soha nem akartam "elvetetni", és soha nem is fogom megérteni azokat, akik azt teszik. Egyetlen baba sem fogan meg "véletlenül".

2010. ápr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
97%

Meg az is köztudott a tablettáról, hogy bár kicsi az esélye, de akkor sem 100%, ha rendesen beszedi, nem hányja/fossa ki stb. Meg az óvszerről is köztudott, hogy az se száz százalék, hiába nem szakad szét. Amúgy nem 10ezerből egy, hanem mondjuk két ezerből egy.

Az a száz százalékos védekezés, ha egyáltalnán nincs se szex, se petting stb.


Mi azon a hihetetlen, hogy normálisan védekezőknek is beüthet a krach? Képzeld el, hogy még olyan is teherbe eshet, aki berakat magának egy implanont, pedig azt aztán nem tudja felelőtlenül meg rosszul használni, ha már egyszer beültették neki a bőre alá vagy a spirállal is teherbe lehet esni. Miért olyan nehéz nem ráfogni az abortuszosokra, hogy nem védekeztek?

2010. ápr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

"Meg az is köztudott a tablettáról, hogy bár kicsi az esélye, de akkor sem 100%, ha rendesen beszedi, nem hányja/fossa ki stb."


A tabletta Pearl-indexe 0,01-0,05. Ez azt jelenti, hogy 10000-ből egy-öt nő eshet teherbe előírásszerű szedés esetén. Ez azért nem kétezerből egy...


Számomra ez azért is érekes kérdés, mert akiket így ismerek, azok a nők nem a felelősségteljes gondolkodásukról híresek.

Van egy olyan ismerősöm, aki hormontartalmú spirál mellett esett teherbe. Mint kiderült, azért, mert az illető már három éve nem volt nőgyógyásznál, és elmozdult a spirál. Most akkor ez felelősségteljes viselkedés?


Az is érdekes, hogy 24 éves létemre, hat éve rendszeres szexuális élet mellett még sosem estem teherbe. Talán csak nem azért, mert én tényleg védekezem, és nem fogom a nyuszira, ha elfelejtettem bevenni egy szemet?

2010. ápr. 26. 00:56
 5/49 anonim ***** válasza:
49%
Sok nő van, akinek egyszerűen fölösleges tablettáznia, mert hülye hozzá és kész. Nincs tisztában azzal, hogy pl antibiotikus kezelés alatt illetve hányás/hasmenés után kiegészítő védekezés kell és lám, ott a baj. Könnyű ilyenkor handabandázni, hogy dehát ő védekezett. Nem használta rendeltetésszerűen a cuccot és punktum. Ugyanez érvényes az óvszerre is: ha rendeltetésszerűen használják megvéd, ha nem, akkor nem, ez ilyen marha egyszerű.
2010. ápr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
35%

"Mi azon a hihetetlen, hogy normálisan védekezőknek is beüthet a krach?"


A magyarországi helyzetet megnézve (Dobogós helyen állunk az abortuszok számát tekintve.) vagy a gyógyszergyárak gyártanak hibás tablettákat, vagy iszonyatosan ennyire felelőtlenek az emberek! De szerintem az utóbbi!

2010. ápr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
57%

Aha, tehát itt vagy te a hat éves szexuális életeddel és azért, mert TE nem estél még teherbe, már nagyon is tudod, hogy mindenki más egy felelőtlen hülye, aki igen. Tapsoljunk is meg? Egyébként a tabletta pearl indexe attól függ épp melyik statisztikát olvasod.

Van, aki nem szedhet tablettát. Na az mit csinál? Mással védekezik. Ami nem olyan biztonságos, és vagy bejön vagy sem. Elszakadt a gumi, de vettél be esemény utánit és nem lett baj? Örülj a szerencsédnek életem, mert lehet, hogy amúgy sem lett volna semmi, mert az egyébként létrejövő terhességek 85%át akadályozza meg. Ami azt jelenti, hogy 100ból 15 szarul jár. És most szórjon, hamut a fejére, szaggassa meg a ruháit és visítsa, hogy egy felelőtlen szar vagyok, mert szégyenszemre 2010ig odáig jutott az orvostudomány, hogy a legbiztonságosabb módszer sem 100% ráadásul egy kupac szintetikus, kőolajszármazékokkal megtűzdelt fos, aminek van egy csomó mellékhatása? Még az is teherbe eshet, aki elkötteti magát.


Gondolom te olyan típusú vagy, ha megszívnád, akkor sem azt mondanád, hogy jé tényleg van ilyen, és nem csak a hülyéknek van abortusza, hanem csak úgy elhessegetnéd a gondolatot.

2010. ápr. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Hajjajj, utolsó, akkor leírok egy konkrét esetet (talán így jobban megérted a problémát).


Barátnőm most 25 éves húgának kétszer is volt abortusza tinikorában. Mindkétszer "védekezett, és ő tényleg el sem tudja képzelni, hogy akkor mégis hogy esett teherbe". A családjának hosszas nyaggatása után kiderült, hogyan is nézett ki az a "védekezés":

Az első esetnél 15 éves volt, még nem szedett tablettát. Logikusnak tűnt, hogy a barátjával gumit használjanak. Igen ám, csakhogy a fiú, miután a gumiba élvezett, és lehúzta azt magáról, nem ment el kezet mosni, és utána még megujjazta a lányt a spermás kezével, hogy "ő is elmenjen". A csajnak tényleg gőze sem volt, hogyan eshetett teherbe, "hiszen ő védekezett". Aha...

Két évvel később, "okulva" az elsőből már tablettát szedett. Szintén halvány lila gőze sem volt a csajnak, hogy miért lett terhes (ezúttal már egy másik pasitól), "hiszen ő szedte a tablettát". Na igen, csak arra már nem emlékezett, hogy közben egy napra leugrottak a Tisza-tóra a barátjával, a gyógyszert pedig nem vitte magával. Totál elfeledkezett arról, hogy 24 óránként be kéne szedni, az egészet elintézte egy vállrándítással, hogy "úgyis van elég hormon a szervezetében, nemhiába mondják, hogy a tabletta abbahagyása után idő kell a szervezetnek, míg teherbe tud esni". Lett is sírás-rívás, amikor megint kiderült, hogy terhes. Pedig ő ugye "védekezett".


Tudod, utolsó, az ilyeneknél általában kiderül, hogy mégiscsak volt valami gikszer. Elég annyi, hogy az illető pasi pl. rábeszéli a csajt, hogy mivel ő utálja a gumit, csak közvetlenül az ejakuláció előtt húzzák fel. Az előváladékról, meg arról, hogy az is tartalmazhat spermiumokat, nem is hallottak. (Ez az eset egy volt osztálytársammal esett meg.) Ott is nézett a csaj, hogy pozitív a teszt, pedig "ő védekezett".

Na, az ilyenekre gondolok...


Jöhetsz itt a kőolajszármazékokkal, de a nagy igazság az, hogy a legtöbb esetben kiderül, hogy az az ún. "védekezés", amit az illető párocska bemutatott, valójában nem volt igazi védekezés. Sajnos a legtöbben félnek szembenézni a saját hibájukkal, de az is lehet, hogy csak annyira buták, hogy nincsenek tisztában a legelemibb biológiával sem. Éppen ezért tettem fel a kérdést...

2010. ápr. 26. 01:39
 9/49 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom az, hogy ha azt mondják hogy felelőtlen voltam, akkor mindenki legyilkosozza őket. Nem könnyű nekik sem.

Az a baj, hogy sok abortusz ellenző azt gondolja, hogy azok a nők, akik eljutnak a megszakításig,azok mind direkt és örömmel csinálták. Pedig nekik is elég megküzdeni a lelkiismeretükkel, nem kellene még rugdosni is őket emiatt....

2010. ápr. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
30%
természetesen azért van ennyi abortusz ebben az országban, mert rengeteg az ostoba ember és fogalmuk sincs a pontos védekezésről, de szexelni azt kell mert ugye mások is csinálják.egyrészt a szülők hibája egyrészt a sajátjuk, hogy csak ennyi eszük van de mindenki maga sorsa kovácsa.nekik kell együtt élniük a bűntudattal, persze csak ha van 1-2-3 abortusz után, lehet megnyugtatják magukat hogy jaj hát védekeztem sebaj másokkal is megesik.mindenesetre én maradnék a felelősségteljes védekezésnél ha elfelejteném bevenni a gyógyszert (vagy beteg lennék) nem "vigyáznánk" hanem gumit húznék.
2010. ápr. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!