Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet az, hogy akiknek...

Hogy lehet az, hogy akiknek abortusza volt, szinte kizárólag azzal védekeznek, hogy tabletta mellett estek teherbe?

Figyelt kérdés

Ez csak egy egyszerű kérdés, mielőtt valaki félreértené. Furcsának tartom, hogy bárki, akivel eddig találkoztam, akár élőben, akár neten ismertem meg, mindegyikük azt mondta, hogy "hát ő védekezett, csak hát"... Nagy többségük azzal érvelt, hogy tabletta mellett esett teherbe, volt, aki pedig szentül meg volt győződve, hogy a gumi "áteresztette" a spermiumokat.

Miért ennyire nehéz bevallani azt, hogy "felelőtlen voltam, nem védekeztem, terhes lettem"?

Legjobb tudomásom szerint az előírás szerint szedett tabletta mellett tízezerből egy nő esik teherbe. Állítólag ez a legbiztonságosabb védekezési forma... Kereken le van írva a tájékoztatóban (illetve a neten is sok helyütt olvasható), hogy akinek a tabletta bevételétől számított négy órán belül hasmenése volt, vagy hányt, annak a következő menzeszig más módon is védekeznie kell. Ezek szerint az emberek olvasni sem tudnak, vagy mi?


2010. ápr. 26. 00:04
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
60%
Szia...Nem kerestem soha mentséget,ami velem történt...Hibás voltam én is,meg az akkori partnerem is,megszakítással védekeztünk 4hónapig be is vált szuperül,de az 5.hónapban terhes lettem...Addigra a viszonyunk is megromlott elég rendesen,ezután derült ki,hogy terhes vok...Elmondtam neki,ő egyértelműen az abortusz mellett volt,én egyáltalán nem,kavarogtak bennem gondolatok,érzések,és ami a legrosszabb már el is képzeltem,hogy majd hogy fog kinézni,milyen kis aranyos lesz,és az enyém lesz...De gyereket vállalni nem lehet úgy,hogy mert cukik a babák,meg szeretem a gyerekek,..stb...kell hozzá anyagi háttér,ami nekem akkor nem volt,a családom is elég nehéz helyzetben volt,az én keresetem is mindig a közösbe ment,így is alig jöttünk ki..Nem kívánom senkinek azokat a heteket,amikor én mindennap hajnal 4kor keltem és csak járkáltam,sétáltam az utcákon,egyfolytában azon gondolkodva,hogy van e kiút az abortusz elől...meg kellene találnom...de rájöttem nincs,1edül egy babával minden nélkül...az nem élet...És aki szereti a gyerekét mindenből a jót szeretné neki nyújtani,nemhogy a semmit...Ezérrt döntöttem a műtét mellett,az a 2nap örök "emlék"..feldolgozni nagyon nehéz,szinte majdnemhogy lehetetlen...én a gyógyszert nem bírtam rosszul voltam tőle,ezért nem is szedtem aztán,de ez sem mentség mert lehetett volna kis utánajárással esetleg másmilyen hormontartalmú gyógyszert beszerezni..de úgy gondoltam,mivel ennyire nem akar gyereket az illető,biztos vigyáz,meg be is vált pár hónapig...hülye voltam,de megfizettem az árát,és egy életre valahol belül "tönkretett" a történtek...Szerencsére azóta rámtalált az igazi,akivel merőben más minden...3hónap után téma volt a gyerekvállalás,és HálIsten semmi szövődmény nem volt a műtétnek,így 8hónapos terhes vagyok,és mindennél fontosabb ez a baba nekem,ill.nekünk...Mindent megteszek érte már most is igyekszem,de a későbbiekben is..És talán valamennyire enyhítek a bűnömön,lelkiismeretemen,ha jó szülő leszek,odaadó,normális anyuka...
2010. ápr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
58%
na igen a kedvencem a megszakításos védekezés, mikor a kislányok elhiszik hogy a pasi majd vigyáz. persze ő pont leszarja nem neki kell abortuszra mennie.
2010. ápr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

Én bevallom töredelmesen,hogy 20 évesen felelőtlen voltam!Hittem egy olyan embernek akinek már rég nem kellett volna!!!

Sajnos maradt az abortusz,akkor rohadtul fájt a dolog,de ma már nem bánom,hogy megtettem!Eltelt azóta 11 év!

Az emberek alapjába véve meg olyanok,hogy valamivel védeniük kell magukat,nemteni az irhát,és egy jó kifogás sose rossz!

2010. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor anyám az egyik nagyon ritka kivétel, mert 39 éves fejjel, igenis minden nap beveszi/bevette a gyógyszereit, de mégis sajnos tavaly 3 abortusza volt. Sőt, 13 éve hugom is tabletta mellett fogant. Egyre erősebb gyógyszereket írtak fel anyukámnak, mégis mindet kilökte a szerevezete. Szeptember óta óvszerrel védekeznek a szüleim, de nem tudom ki szereti, bírja ilyen hosszú távon a gumit, ezért most íratott ki egy olyan fog. gátlót, ami még a rendszer váltás előtt volt "divat", de nagyon erős, ígyhát nem akárkiknek írják ezt fel. Anya szó szerint előre fél a hónap végén, h. vajon meg-e jön e? Természetesen nála az elköttetés lenne a legjobb, leghatásosabb módszer, de most arra gyűjtenek, mert az sem olcsó. Szóval ha ritka is, de van ilyen!
2010. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

És nem hinném, h. 10000-ből, ő az 1-5-ig kategóriába tartozik! Szerintem többen vannak!

És igazat adok az egyik válaszolónak,h. nem kéne még jobban belerúgni az abortuszosokba. Biztos nem élvezetből csinálják, meg nem élvezetből adnak ki 30 e. forintot egy-egy alkalommal. Anyámat is angyon megviselte az összes abortusza! Utolsó voltam!

2010. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
Az első gyermekem után a hathetes kontrollon spirált rakattam fel. Szoptattam, mégis várandós lettem a fiammal, alig négy hónappal a kislányom megszületése után. Ezután áttértem a fogamzásgátlóra. Mindig időben vettem be, sosem hánytam, hasmenésem sem volt. Így lettem várandós a második lányommal. Utána elköttetem a petevezetékeim, a folytatás sejthető: ismét várandós lettem. Most már kivették a petevezetékeimet. Amúgy tudok olvasni, és azt gondolom, nem voltam felelőtlen sem, hiszen folyton védekeztem, hogy ne legyen több gyermekünk, mint amennyit fel tudunk nevelni. Talán szülnöm kéne 15-20 gyermeket, és állami gondozásba adni őket? Néha sajnos nincs más megoldás, csak az abortusz. Amúgy nem pártolom.
2010. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

"Szeptember óta óvszerrel védekeznek a szüleim, de nem tudom ki szereti, bírja ilyen hosszú távon a gumit,"


Mi pl. bírjuk a gumit hat éve. Ez nem egy olyan dolog, amit "szeretni", vagy "elbírni" kell. "Elbírni" szerintem a fogamzásgátló és a spirál kellemetlen mellékhatásait kell.

2010. ápr. 26. 11:40
 18/49 anonim ***** válasza:

zokniban lábat mosni 6 évig?

Hát, Ti tudjátok

2010. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

"zokniban lábat mosni 6 évig?

Hát, Ti tudjátok"


Hatékonyan védekezni hat évig, esélyt sem adva a nem tervezett terheségnek? Igen, mi tudjuk. A "zokniban lábat mosó" emberek pedig néznek, kopogtat a gólya, hiába "védekeztek".

2010. ápr. 26. 12:00
 20/49 anonim ***** válasza:
Esélyt sem adsz a terhességnek az óvszerrel? Hol élsz te? ÉS ha elszakad, mit csinálsz? És ha az esemény utánival pont nem lesz szerencséd? Magadra is ráragasztod a felelőtlen hülye címkét?
2010. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!