Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet az, hogy akiknek...

Hogy lehet az, hogy akiknek abortusza volt, szinte kizárólag azzal védekeznek, hogy tabletta mellett estek teherbe?

Figyelt kérdés

Ez csak egy egyszerű kérdés, mielőtt valaki félreértené. Furcsának tartom, hogy bárki, akivel eddig találkoztam, akár élőben, akár neten ismertem meg, mindegyikük azt mondta, hogy "hát ő védekezett, csak hát"... Nagy többségük azzal érvelt, hogy tabletta mellett esett teherbe, volt, aki pedig szentül meg volt győződve, hogy a gumi "áteresztette" a spermiumokat.

Miért ennyire nehéz bevallani azt, hogy "felelőtlen voltam, nem védekeztem, terhes lettem"?

Legjobb tudomásom szerint az előírás szerint szedett tabletta mellett tízezerből egy nő esik teherbe. Állítólag ez a legbiztonságosabb védekezési forma... Kereken le van írva a tájékoztatóban (illetve a neten is sok helyütt olvasható), hogy akinek a tabletta bevételétől számított négy órán belül hasmenése volt, vagy hányt, annak a következő menzeszig más módon is védekeznie kell. Ezek szerint az emberek olvasni sem tudnak, vagy mi?


2010. ápr. 26. 00:04
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

"Tényleg,abortuszellenes vagy de azt viszont cseszegeted aki megtartja a babáját.Most akkor mi van??Kicsit magad ellen beszélsz kedves kérdező nem gondolod?Bár gondolom nem gondolod és ezt is meg fogod magyarázni...."


Ááá, nem fogom megmagyarázni, mert úgysem értenéd meg. Inkább gondolkodj egy kicsit. Az egyik utolsó válaszoló nagyon ráérzett a témára. :P Szerintem csak feketén vagy fehéren gondolkodni a legnagyobb butaság, amire ember képes. Ezt meg Descartes mondta. Szerintem őt is érdemes olvasgatni, mert nagyon tudott az ürge. Persze az átlagkismama nem fog filozófiát olvasni, főleg, ha tizenéves.

2010. ápr. 27. 17:49
 42/49 anonim ***** válasza:

Elég emény vita alakult itt ki. A történethez csak annyit fűznék hozzá, hogy teljes legyen a kép a felelőtlenségről, hogy én is majdnem így jártam, pedig nem voltam felelőtlen soha.

Az én történetem évekkel ezelőtt kezdődött, amikor egy komoly baleset után mindenféle gyógyszert kellett szednem, fájdalomcsillapítókat leginkább. Közben természetesen tablettával védekeztünk a barátommal, mert nem szerettem volna 20 évesen nulla egzisztenciával gyermeket vállalni úgy, hogy mindketten éppen elkezdtük az egyetemet. Minden nap beszedtem, hogyha hasmenésem, hányásom volt, vagy antibiotikumot kellett szednem egy betegség miatt, óvszerrel egészítettük ki a bogyót. Az egyik hónapban azonban megtörtént a fogantatás. A nőgyógyászom, akihez évek óta rendszeresen eljártam, teljesen értetlenül fogadta a hírt, majd megnyugtatott, hogy előfordul ez a fogamzásgátló mellett is néha. Amikor viszont megkérdeztem tőle, hogy az általam szedett fájdalomcsillapítók (ami sajnos nem volt kevés) mellett fennáll-e a lehetősége, hogy valami baja legyen a babának, totál megdöbbent, hogy miért nem mondtam, hogy más gyógyszereket is szedek. Nos, az idegsebésznek, a rheumatológusnak és a háziorvosomnak is ott volt minden fellelhető papírján (papíromon), hogy fogamzásgátlót szedek a gyógyszerek mellett, amiket ők közben írtak fel, a nőgyógyászomnál meg nem voltam az azt megelőző hónapokban. 20 évesen nem mertük bevállalni, hogy egy sérült gyermeket hozzak a világra, orvosi indokkal megindították a vetélést. Három orvos látta, hogy milyen gyógyszereket szedek, közülük egy minden 2. hétben felírta nekem. A mai napig úgy érzem, nem az én felelősségemen múlt, mégis majdnem minden nap, még 4 év után is eszembe jut, főleg, hogy most tényleg szeretnénk kisbabát. Senki nem figyelmeztetett, hogy némely fájdalomcsillapító (nem antibiotikum, nem szteroid) befolyásolhatja a fogamzásgátló hatását.

Az én felelősségem is volt, hogy megbíztam az orvosaimban, mert kiben bízzak, ha nem bennük, mégsem az én felelősségem volt teljesen. Ennek ellenére nekem kell megbírkóznom a tudattal, hogy van egy soha meg nem született gyermekem.

Mindezt csak azért írtam le, hogy árnyaljam a képet.


Másfelől pedig nem véletlen, hogy mindenki "tabletta mellett esett teherbe" - a lelkiismeret az oka.

Egy abortusz vagy vetélés még akkor is nagy lelki teher lehet, ha valaki direkt akarta, hát még akkor, hogyha a véletlen vagy a szörnyű körülmények hozták így. Nekem könnyebb az orvosokat hibáztatni, de tanultam belőle - amíg még szedtem a tabit, minden orvosság felírásakor rákérdeztem, hogy van-e a fogamzásgátlómra hatással.

Másoknak könnyebb a tablettát okolni, de ők ezzel teszik helyre a lelkivilágukat. Nem leszólni kell őket, hanem átsegíteni a gyászukon. Mert az abortuszt is követi a gyász, csak nem mindig azonnal. A végén meg úgyis elszámol mindeki a saját lelkével.

2010. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
Te írtál nekem privit?Mert ha igen akkor nem értem hol voltak itt a poénok?És igen(és-sel nem kezdünk mondatot)nem értem a poént ebben mert ugye ehhez kell egy fokú alapintelligencia szerinted ami nekem ezek szerint nincs meg.De nem is bánom ha te így gondolod.Itt senki nem olvas cicerót és közel sem lesz olyan felkészült okos intelligens mint te.Részemről lezártam és nem kérek több privit.
2010. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Figyelj kérdező, bennem csak egyetlen kérdés merült fel: miért nem törődsz a saját életeddel? felelőtlen szexuális élet, nem kívánt terhesség, művi abortusz,mindig is van/volt/lesz, amióta/amíg világ a világ, ezellen pedig semmit sem tehetsz, hiába osztod itt az észt nagy elánnal. máskülönben az embereket ilyen bicskanyitogató stílussal nem lehet megszólítani, hatni rájuk, neked meg ezt kéne belátnod. ha valaki abortuszra megy, bármilyen okból, ahhoz neked semmi közöd, mint ahogy ahhoz sem, hogy fiatalon vállal egy becsúszott gyereket. véleményed lehet, de nem ítélhetsz, mert ahhoz te túlságosan senki vagy. ennyit szerettem volna, köszönöm.
2010. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

Nem, kedves 83%, én nem szoktam privát üzenetet írni, és nem is fogadok. Biztos lehetsz benne, hogy nem én voltam.


Következő váalszoló:


"miért nem törődsz a saját életeddel?"


Körülbelül a negyedik vagy, aki ezt megkérdezi, és nem fogok megint egy oldalban válaszolni. Olvass inkább vissza, már ha képes vagy rá.


"felelőtlen szexuális élet, nem kívánt terhesség, művi abortusz,mindig is van/volt/lesz, amióta/amíg világ a világ, ezellen pedig semmit sem tehetsz, hiába osztod itt az észt nagy elánnal."


Az arányok nem mindegy, hogy hogy alakulnak. Gondoltad volna, hogy az ötvenes években évi 200 000 abortuszt végeztek Magyarországon? Akkor még nagyjából nem lehetett másképp védekezni, csak önmegtartóztatással. Illetve voltak kezdetleges pesszáriumok is, de azok hatékonyságát inkább hagyjuk...


Most viszont már minden létező eszköz a nők kezében van, és még ennek ellenére is évi 50 000 abortuszt végeznek. Ebbentermészetesen benne van a természetes módon megindult vetélések művi befejezése is, de ha azt vesszük, hogy évente születik az országban 90 000 gyerek, akkor még mindig irtó sok ez a szám is.


Tényleg jobb lenne, ha visszaolvasnál, mert a beírásokból kiderül, hogy igenis a te problémád is az egész. Egy társadalmat alkotunk, vagy mifene... Itt minden mindenkinek a problémája. Ha mindenki így gondolkodna, mint azok, akik azt mondják, hogy az ember vonuljon vissza a kis négy fala közé, és ne vegyen tudomást a külvilágról, akkor egy igen szomorú korszak köszöntene be.

2010. ápr. 28. 10:20
 46/49 anonim ***** válasza:

"Ááá, nem fogom megmagyarázni, mert úgysem értenéd meg."Körülbelül a negyedik vagy, aki ezt megkérdezi, és nem fogok megint egy oldalban válaszolni. Olvass inkább vissza, már ha képes vagy rá."

"Nincs érvünk, tehát tehát a kérdező személyét kezdjük becsmérelni."

Akkor most ki is becsmérel kiket???

2010. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Ne akard, hogy kimoderálják a te válaszaidat is, kedves 83%! A személyeskedés sehová sem vezet. És már megint nincs a témához kapcsolódó, ahhoz releváns érved... Válaszolj már a témára, vagy ha nem tudsz, akkor viszont fejezd be a kérdező becsmérlését! Úgy tűnik, hogy képtelen vagy egyetlen normális érvet is felhozni azzal kapcsolatban, miért jó az államnak és az emberiségnek az, ha az emberek továbbra is felelőtlenek maradnak, és ámítják magukat azzal, hogy ők valójában nem is felelőtlenek. Mások képesek a témára válaszolni, te nem. Személyeskedésben viszont te vagy a király(nő).
2010. ápr. 28. 11:43
 48/49 anonim ***** válasza:
:-D Egyébként már válaszoltam a témára."Olvass vissza már ha képes vagy rá"Nem tudom melyikőnk tűnik ellenségesebbnek nyugodtan kimoderálhatnak.Bennem nincs rosszindulat a tiéd pedig irritál engem és még sokan másokat...
2010. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:

"Zárjátok le a vitát vagy az egész kérdést töröljük.

Már kétszer beletöröltem, de az oldalon több százezer kérdés van, nem tudjuk megtenni, hogy egyeseket napokon át figyelgetünk, hogy hova fajul a dolog. Egymás fenyegetni azzal, hogy mi kitiltjuk meg töröljük, meg nem ildomos."

2010. ápr. 29. 09:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!