Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet az, hogy akiknek...

Hogy lehet az, hogy akiknek abortusza volt, szinte kizárólag azzal védekeznek, hogy tabletta mellett estek teherbe?

Figyelt kérdés

Ez csak egy egyszerű kérdés, mielőtt valaki félreértené. Furcsának tartom, hogy bárki, akivel eddig találkoztam, akár élőben, akár neten ismertem meg, mindegyikük azt mondta, hogy "hát ő védekezett, csak hát"... Nagy többségük azzal érvelt, hogy tabletta mellett esett teherbe, volt, aki pedig szentül meg volt győződve, hogy a gumi "áteresztette" a spermiumokat.

Miért ennyire nehéz bevallani azt, hogy "felelőtlen voltam, nem védekeztem, terhes lettem"?

Legjobb tudomásom szerint az előírás szerint szedett tabletta mellett tízezerből egy nő esik teherbe. Állítólag ez a legbiztonságosabb védekezési forma... Kereken le van írva a tájékoztatóban (illetve a neten is sok helyütt olvasható), hogy akinek a tabletta bevételétől számított négy órán belül hasmenése volt, vagy hányt, annak a következő menzeszig más módon is védekeznie kell. Ezek szerint az emberek olvasni sem tudnak, vagy mi?


2010. ápr. 26. 00:04
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

"Hol élsz te? ÉS ha elszakad, mit csinálsz?"


Ha hsized, ha nem, a gumi nem szakad el, hacsak valaki nincs olyan béna, hogy tízcentis műkörömmel akarja kezelni, vagy hegyes gyűrűvel az ujján. De az okos felvilágosító könyvekben ez is benne van. Azt is leírják, hogy az óvszert nem szabad farzsebben, pénztárcában, vagy egyéb hasonló helyeken tárolni. Tudod: mint az élelmiszert. Száraz, hűvös helyen. Nem véletlenül vannak fémfóliába csomagolva...

Aztán a felhúzás technikája sem mindegy, de ez is le van írva a mellékelt tájékoztatóban, amit ugyebár a többség nem olvas el. Nekem pl. volt olyan barátom, aki előttem húzta fel a gumit, mégpedig úgy, hogy előre letekerte, és zokniszerűen próbálta magára rángatni, miközben ugye nagyon sok levegő jutott bele. Ő meg szentségelt, hogy milyen hülyeség is ez az egész, mert irtó kényelmetlen, blablabla. Látva a szerencsétlenkedését, bemutattam neki, mi történne, ha egy nem jól felhúzott gumival "védekeznénk". Igen, kilyukadna a levegő préselése miatt. Merthogy ugye sokan nem tudják azt sem, hogy a gumi végét össze kell fogni, és ezzel légmentesíteni, mielőtt a péniszre helyezzük. Sokakat ez a tény is meglepetésként ér.

Egyszóval: akinél szakad a gumi, az egyszerűen rosszul húzza fel, vagy ami még szintén vezethet szakadáshoz: ha a férfi úgy érzi, hogy aktus közben "lecsúszik" a gumi, és az ujjaival elkezdi ráncigálni. Ez is balesethez vezethet. Persze sokan ezt sem tudják. A helytelen használat viszont nem az óvszer hibája.

2010. ápr. 26. 12:12
 22/49 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Na tessék, itt van még egy "gyógyszer mellett estem teherbe, de nem tartom magam felelőtlennek hat hónapos kapcsolatba gyereket szülni"-típusú hölgy. Valamiért nem tudom elhinni, hogy itt minden második ember "gyógyszer mellett" esik teherbe. Ha viszont tényleg ez a helyzet, akkor be kell vonatni az összes fogamzásgátló tablettát, mert ha kettőből egy nő képes mellette tehebe esni, akkor az a tabletta nem hatásos.

2010. ápr. 26. 12:22
 23/49 anonim ***** válasza:
egyetértek a kérdezővel, régebben óvszerrel védekeztünk és csodák csodája egyszer sem szakadt ki, most gyógyszert szedek és nem volt egy abortuszom sem. de nyilván csak mázlim van :)
2010. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

Mi a szart linkeltél be?

Mert ez nem az amire gondolsz, OKOSKA

2010. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

"Mi a szart linkeltél be?

Mert ez nem az amire gondolsz, OKOSKA"


Dehogynem, éppen, hogy releváns. A belinkelt kérdésnél is éppen arra hivatkozott az illető kérdező, hogy "tabletta mellett" lett terhes, ezért szült a semire gyereket. De, pont erre gondolok: miért védekeznek egyesek ilyen átlátszó dolgokkal, mint hogy "gyógyszer mellett" esett teherbe, holott az igazság az, hogy egyszerűen a szerelem hevében nem védekezett?

2010. ápr. 26. 14:48
 26/49 anonim ***** válasza:
Szép napot mindenkinek!Csak érdekel kedves kérdező h miért foglalkoztat Téged ennyire ez a dolog?Nevetséges amit itt művel mindenki.Mindenkinek megvan a saját keresztje csak van aki elismeri van aki takargatja!Senki sem ártatlan!Miért kell egymást bántani kioktatni?Ez mire jó?
2010. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

Szerintem te csak azért írtad ki a kérdésedet, h. a népet idegesítsd.

És ha ennyire izgat, 19 éves vagyok, és első gyermekét váró kismama, aki 7 hónapja próbálkozott teherbeeséssel.

2010. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
6%

Az abortusz nem fogamzásgátlás, hanem gyilkosság. Bizonyított tény, hogy a magzat érzi, tudja, mi történik vele.


A kérdező valószínűleg elítéli az abortuszt. Én magam is így vagyok ezzel.


Undorítónak tartom, hogy a legtöbb ember számára az abortusz "nem ügy", csak "egy szövetcsomó eltávolítása", és mivel így gondolkodnak, ezért fel sem fogják a dolog jelentőségét. Márpedig a felelősségteljes ember úgy éli meg a szexualitását, hogy az minél biztonságosabb legyen mind a betegségek, mind a gyerekvállalás szempontjából.


16 éves korom óta tudom, hogy nem öletném meg a gyerekemet semmilyen körülmények között. Mindig védekeztem, de azt is mindig tudtam, hogy ha valaha terhes maradok, akkor az a gyerek meg fog születni. Furcsa módon, mivel tudtam, mekkora a felelősség, nem is lettem soha "véletlenül" terhes. Mint ahogy nem lett senki terhes "véletlenül" a környezetemben sem.


Most két éves a kisfiam...


Biztos szerencsések voltunk. Mindannyian. Hát persze.


(Most pedig lehet lepontozni, hiszen úgy látom, itt így szokás. Pedig mi, abortusz-ellenzők is csak a kérdésre válaszoltunk, mint a többiek...)

2010. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

"Mindig védekeztem, de azt is mindig tudtam, hogy ha valaha terhes maradok, akkor az a gyerek meg fog születni. Furcsa módon, mivel tudtam, mekkora a felelősség, nem is lettem soha "véletlenül" terhes. Mint ahogy nem lett senki terhes "véletlenül" a környezetemben sem."


Egyetértek.

2010. ápr. 26. 18:06
 30/49 A kérdező kommentje:

"Szép napot mindenkinek!Csak érdekel kedves kérdező h miért foglalkoztat Téged ennyire ez a dolog?"


Megszállottan gyűlölöm a képmutatást és az emberi butaságot. A kettő kombinációját meg főképp. Eddig minden kérdésemben a képmutatás egy fajtájára kérdeztem rá. Tudod, járok a világban, és egyszer csak érdekelni kezdenek dolgok. Aztán kikérem mások véleményét is a témáról. Általában sikerül olyan kérdéseket kiírnom, amitől az emberek agyvize felforr, és mivel magukkal szembenézni képtelenek, inkább elkezdenek engem szapulni. Én meg közben lerántom róluk a leplet, és elérem, hogy nevetségessé tegyék magukat. Itt van pl. ez a 19 éves kislány: nagy mellénnyel nekiáll elmesélni, hogy az ő édesanyján kifogott az eddigi összes tudományos eredmény, aztán kiderül, hogy a családja rohad kívülről és belülről. Végül pedig bevallja, hogy rosszindulatában le szokta pontozni azokat, akik nem értenek vele egyet. Ez pl. kimondottan szórakoztat.

2010. ápr. 26. 18:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!