Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet az, hogy akiknek...

Hogy lehet az, hogy akiknek abortusza volt, szinte kizárólag azzal védekeznek, hogy tabletta mellett estek teherbe?

Figyelt kérdés

Ez csak egy egyszerű kérdés, mielőtt valaki félreértené. Furcsának tartom, hogy bárki, akivel eddig találkoztam, akár élőben, akár neten ismertem meg, mindegyikük azt mondta, hogy "hát ő védekezett, csak hát"... Nagy többségük azzal érvelt, hogy tabletta mellett esett teherbe, volt, aki pedig szentül meg volt győződve, hogy a gumi "áteresztette" a spermiumokat.

Miért ennyire nehéz bevallani azt, hogy "felelőtlen voltam, nem védekeztem, terhes lettem"?

Legjobb tudomásom szerint az előírás szerint szedett tabletta mellett tízezerből egy nő esik teherbe. Állítólag ez a legbiztonságosabb védekezési forma... Kereken le van írva a tájékoztatóban (illetve a neten is sok helyütt olvasható), hogy akinek a tabletta bevételétől számított négy órán belül hasmenése volt, vagy hányt, annak a következő menzeszig más módon is védekeznie kell. Ezek szerint az emberek olvasni sem tudnak, vagy mi?


2010. ápr. 26. 00:04
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Az egyik ilyen az egyik nagynéném esete. Ő is 19 éves volt, amikor "tabletta mellett" teherbe esett, és "nem volt szíve" abortuszra menni. Később aztán magától elvetélt az ötödik hónapban, de ez már más kérdés. Az a család számára is tökéletesen világos volt, hogy nem "tabletta mellett", hanem "rendszertelenül szedett tabletta mellett" esett teherbe a csaj, mégpedig azért, hogy így rákényszerítse a gyerek disszidálni készülő apját, hogy elvegye feleségül, és így magával vigye Németországba. Egyszerűen így akart magának pénzes pasit fogni. Szanalom... És itt egy rokonomról beszélek.
2010. ápr. 27. 10:53
 32/49 A kérdező kommentje:

A választ egyébként már leírtam: zsigerből utálok mindent, ami álszent, képmutató. Ha komplexus az, hogy szeretek gondolkodni azon, miért csapják be magukat az emberek, és miért idiótázzák le azokat, akik nem így tesznek, akkor tényleg erősen komplexusos vagyok.


Ja, igen, és rosszindulatú is. Mert ha valakinek azt mondod, hogy "hé, szerintem hülyeséget csinálsz, és hidd el, hogy meg fogod bánni", az már rosszindulatnak minősül, akkor az is vagyok. Ez pedig abból következik, hogy utálom azt, amikor valaki belesétál egy irdatlan nagy kátyúba, és hiába mondják neki, hogy "hé, te, vigyázz már, az egy irtó nagy kátyú, ami felé tartasz", erre az illető röhög, idiótáz, melegebb éghajlatra küld a családoddal együtt, biztosít örök rosszindulatáról, majd vidáman és boldogan belesétál a gödörbe. Aztán meg sír (hónapok vagy évek múlva akár), hogy "jajj, igen, korábban kellett volna gondolkodnom" - és elvárja, hogy mindenki intenzíven sajnálja őt.


Az emberi butaságot az egyik legundorítóbb dolognak tartom. Szerintem ha az emberek előrébb látnának az orruknál, és előre terveznének, akkor sokkal jobb lenne a világ. Addig viszont, amíg a felelősségteljesen gondolkodó embereket leidiótázzák ("zokniban lábat mosni"-válaszoló), magukat pedig szentként állítják be, akik már félig gyerekként hősiesen készek feláldozni magukat az anyaság oltárán (ezért pedig el is várják, hogy mártírként és szentként tekintsenek rájuk), miközben azért elvárják, hogy anyu és apu anyagilag hathatósan támogassa a hülyeségeiket - na, addig nem fog előrébb jutni a világ.

2010. ápr. 27. 11:30
 33/49 anonim ***** válasza:
Az érvek mellette a kommentjeid. Bár lehet nem is idóta vagy, csak tényleg tele vagy görcsökkel és komplexusokkal aztán idejössz hátha begyűjthetsz egy kis helyeslést a nagy "tökéletességedre" és "bölcsességedre" a hatalmas élettapasztalatoddal.
2010. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Barátnőm 19 évesen szült. Férje 26 volt.

Most a lánya 14 éves és soha nem kérte anyja segítségét, férje dolgozott, ő is dolgozott és imádják egymást a lányával és a férjével.Ha elölről kezdené ugyanígy tenne.


GYEREKET SZÜLNI NEM ÖNFELÁLDOZÁS!

Én 25 évesen szültem, de bánom, hogy nem fiatalabban

2010. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Senkitől nem várom el, hogy helyeseljen. Értelmes és gondolkodó emberek válaszát mindig szívesen fogadom, akkor is, ha a véleményünk nem ugyanaz (vagy akár szöges ellentétbenis áll egymással). Az érvelés kudarcát (amikor anyázáson kívül nem tudod máshogy kifejezni magad) viszont az emberi butaság fokmérőjének tartom. Minél butább vagy, annál előbb kezdesz el anyázni (hiszen annál jobban rá vagy kényszerítve, hogy nyers agresszióval próbáld legyőzni az ellenfeled). Aki már első beírásra anyázik, az egy végtelenül buta ember. Vegyük példának a 19 éves kislány második válaszát:


"És nem hinném, h. 10000-ből, ő az 1-5-ig kategóriába tartozik! Szerintem többen vannak!

Amúgy is a te példáid elég nevetségesek, és hihetetlenek!"


Nincs érvem, tehát: Az első mondatban megkérdőjelezem az összes korábbi tudományos kutatás ererdményét, a harmadik mondatban pedig megkérdőjelezem a kérdező szavahihetőségét. Nincs érv, tehát jön a vagdalkozás. Érv akkor lenne a kezében, ha az első mondat mellé rögtön idezne is egy friss tanulmányt, amely bebeizonyítja, hogy a fogamzásgátló tabletta Pearl-indexe nem is annyi, amennyi eddig volt. A szavahihetőségem ellen akkor lenne bizonyítéka, ha ismerne engem, illetve azokat, akiket példaként hoztam. Azért érted te is, hogy miről van itt szó? Aki egy hangyányi pszichológiát is tanult, az látja, hogy mire megy ki a játék. Az érvelési sémák egy elég részletesen feltárt terület, csak alkalmazni kell az eredményeit, és rögtön vesébe látsz.


Az élettapasztalat meg attól függ, hogy mennyit jársz a világban, mennyire érdekel maga az élet.

2010. ápr. 27. 11:50
 36/49 anonim ***** válasza:
Tényleg okos dolog egy kismamát cseszegetni ez az ő élete neki kell tudni mit akar szerintem nem sok közöd van hozzá.Neked egyébként nincs más dolgod mint itt ülsz a gép előtt egész nap ahogy ír valaki egy választ nem telik el fél óra és máris lereagálod??Esetleg nincs komolyabb problémád annál minthogy ilyen dolgok foglalkoztassanak??Esetleg irigy vagy?Vannak gyerekeid?Egyébként ha valaki álszent és képmutató(mert szerinted mindenki az aki nem csak tervezetten esett teherbe)az téged miért izgat??Nem mindegy neked hogyha ő felelőtlen és korán szül gyereket esetleg nem jó körülmények közé?És ha siránkozik utána??Akkor mi van?Az is az ő dolga nem a tiéd.Szerintem keress más elfoglaltságot esetleg szülhetnél gyerekeket és akkor nem lenne időd és kedved itt ülni és provokálni kioktatni mindenkit.Sőt lehet,hogy még a rosszindulat is eltűnne belőled mert ugye egy gyerek bearanyozza az ember életét.(egy abortuszellenes anyuka aki elfogadja,hogy senki sem hibátlan).
2010. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Tényleg,abortuszellenes vagy de azt viszont cseszegeted aki megtartja a babáját.Most akkor mi van??Kicsit magad ellen beszélsz kedves kérdező nem gondolod?Bár gondolom nem gondolod és ezt is meg fogod magyarázni....
2010. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
szerintem jól megfér egymás mellett az abortuszellenesség és az ha nemtetszik valakinek, mikor ilyen kislányok nem védekeznek és teherbe esnek.gyakorlatilag ugyanaz, mindkettő felelőtlenség, csak talán még többet árt ha meg is tartja a gyereket és tönkreteszi az életét.a sajátját úgy rontja el ahogy akarja, de nem kéne másokat is belekényszerítenie.
2010. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Oké, 83%, akkor tisztázzuk.


"Tényleg okos dolog egy kismamát cseszegetni ez az ő élete neki kell tudni mit akar szerintem nem sok közöd van hozzá."


Nem kértem, hogy mesélje el élete történetét. Azt meg nem értem, miért kell valakit szentként tisztelni, mert kismama. Ő leidiótázhat, elküldhet a fenébe, én meg nem kérdezhetek vissza, mert kismama? Vagy hogy van ez?


"Neked egyébként nincs más dolgod mint itt ülsz a gép előtt egész nap ahogy ír valaki egy választ nem telik el fél óra és máris lereagálod??"


Nekem egyébként az a munkám, hogy a net előtt üljek akár 12 órákat is, ezért kapom a fizetésem.


"Esetleg nincs komolyabb problémád annál minthogy ilyen dolgok foglalkoztassanak??"


Ez megint egy tipikus esete annak, amit már fentebb leírtam: ha nincs érvünk, akkor a kérdező személyét támadjuk. Ha nem tudom kimagyarázni, hogy miért ámítják magukat ilyen sokan azzal, hogy "védekezés mellett" estek teherbe - mert egy ilyet nem lehet kimagyarázni másképp, mint hogy az illető nem figyelt oda, vagy egyszerűen felelőtlen volt (ugyebár senki sem szereti beismerni, ha tévedett valamiben) - akkor előveszem a kérezőt, és rásütöm, hogy biztos nagyon vágyik gyerekre, de nem jön össze neki, ezért irigy minden kis tinire, aki felcsináltatja magát az első pasival, aki szembe jön az utcán, ezzel pedig egy életre el****** az életét. Igen, biztos irigy vagyok rájuk.


Tudod, az ember lát dolgokat, reflektál rájuk, gondolkodik, kikéri mások véleményét a témában, vitatkozik (jó esetben emberi hangnemben, és nem úgy, mint a tini-kismamánk), és a különböző emberek különböző tapasztalataiból okul. Szinte bármiből lehet okulni, legyen az pozitív, vagy negatív példa. Még akár a Máunika-sóból is: elrettentő példának pl. tökéletes. Az ember éppen attól lesz egyre bölcsebb, hogy érdeklik a világ dolgai, és nem zárkózik be a négy fala közé. Minél több minden érdekel, annál teljesebb életet tudsz élni. Az az igazi probléma, amikor azt mondják neked, hogy "menj vissza a négy falad közé", és hagyd, hogy mindenki rohadjon bele a saját maga által termelt trágyakupacba. Ha ez a kérdés arra jó volt, hogy legalább eggyel több felelőtlen tinilány elgondolkodik azon, mennyire jó tizenévesen gyereket szülni a semmire, már megérte megutáltatnom magam egy csomó emberrel.


"Egyébként ha valaki álszent és képmutató(mert szerinted mindenki az aki nem csak tervezetten esett teherbe)az téged miért izgat??"


Lásd fentebb. Van egy csomó élősködő (és egyre csak több lesz), akik szülik a gyereket a nagy semmire. Az iskolát nem fejezik be, a gyereket 15-16 éves koruktól potyogatják, munka- és élettapasztalat semmi, aztán meg állnak segélyért, és én, aki mondjuk okosabb voltam, és csak annyi gyereket vállaltam és akkor, amennyit és amikor már el tudok tartani - én leszek az, akiknek a nyakán fognak élősködni. Az én adómat emelik a végtelenségig, az én gyerekem esélyeit rontják abban, hogy ő egy élhetőbb világban élhessen.


"Nem mindegy neked hogyha ő felelőtlen és korán szül gyereket esetleg nem jó körülmények közé?És ha siránkozik utána??Akkor mi van?Az is az ő dolga nem a tiéd."


Így is van, cipeljem én más hülyeségének a terhét... Ha már a személyeskedésnél tartunk, te akkor miért nem fogadsz örökbe egy egész cigány családot, ha szerinted nem probléma az, hogy mások nem dolgoznak, de rajtad tudnak élősködni? Húsz éven belül, ha ilyenek maradnak a demográfiai mutatók, akkor minden egyes keresőre öt inaktív fog jutni. Nemcsak azért, mert öregedő társadalom vagyunk, hanem azért is, mert az utánpótlást a legalacsonyabb iskolázottságú és legalacsonyabb értelmi színvonalú emberek biztosítják. Ez viszont már a te problémád is lesz.


"Szerintem keress más elfoglaltságot esetleg szülhetnél gyerekeket és akkor nem lenne időd és kedved itt ülni és provokálni kioktatni mindenkit."


Az oldal látogatóságának nagyon nagy része kismama (nézz csak be a gyereknevelés, illetve a családi kapcsolatok-topikba -egyetlen rovatban sincs annyi kérdés és válasz, mint a gyereknevelésnél), valahogy nekik is jut idejük ilyenekre.


"Sőt lehet,hogy még a rosszindulat is eltűnne belőled mert ugye egy gyerek bearanyozza az ember életét."


Csak azt tudom mondani, hogy igen, én is remélem, hogy a rosszindulatom legalább ezerszeresen vissza fog szállni rám. Meg azt is, hogy az emberek talán egyszer képesek lesznek nem a saját, hanem mások hibáján okulni. Úgy tűnik, amíg ilyen emberek élnek itt, mint a fentebb vázolt archetípusok, nem fog sok minden változni, pedig milyen jó is lenne...

2010. ápr. 27. 17:38
 40/49 A kérdező kommentje:

"Szerintem a pearl indexxel meg a tanulmánnyal pont neked felesleges vagdalkozni, mert a te adataidat komolyan sehol nem találtam meg. Minimum tízszereset tévedsz. Nem tízezerből egy, hanem 100ból 0.1-0.75 között van az összes statisztika,"


Kutass csak tovább. Vagy "kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét". :)


"amit én eddig láttam, szóval lehet neked az a kereszted, hogy bár terhes még nem lettél, ki tudja lehet nem is lehetsz, de matekból buktál?"


Nincs érvünk, tehát tehát a kérdező személyét kezdjük becsmérelni. Szerintem te nem hallottál még "argumentációs sémákról", de te is (mint majdnem mindenki, aki nem elég felkészült a vitára) tökjól kimerítitek az egyes sémát. Szerintem ennek is nézz utána.

Persze, csak ha van időd a gyerek mellett.


"Vagy a szüleid nem ismertek el és itt éled ki magad, mert senki nem tudja meg, hogy szürke egér milyen okosságokat tud mondani a népnek, mint egy új Bölcs Salamon."


Ez még mindig az egyes séma. Olvastál valaha pl. Cicerót? Hát, szerintem nem. Pedig érdemes, irtó jófej volt az ürge, emellett igen okos is. Kár, hogy kétezer éven át nagyon-nagyon kevés ember vette komolyan. Ha komolyan vették volna, akkor valószínűleg már nem lennének vitaképtelen emberek a világon.

2010. ápr. 27. 17:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!