Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség. Félek a szüléstől ....

Segítség. Félek a szüléstől . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és kisbabát várok . még csak az elején vagyok , de már most félek a kicsi világra jövetelétől . nagyon félek a szüléstől . nekem nagyon kicsi a fájdalom küszöböm , és ha már megütnek viccből az is tud kicsit fájni :S nagyon félek . nem lehet kérelmezni a császár-metszést ? előre is köszönöm a válaszokat és leszögezem előre , h a családom és a párom tud róla és mellettem állnak . :/
2010. márc. 20. 12:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem neked könnyebben fog menni mint itt sok válaszolónak... Én 30-al szültem az elsőt, kemény volt. 16 évesen sokkal rugalmasabb a tested, könnyen ki fog csusszanni az a baba...
2010. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Elmúlt a heg 1hónap alatt? Ez érdekes... 18 hónapos a fiam és még mindig hatalmas vörös csík éktelenkedik a hasamon...
2010. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia, én 32 éves vagyok, most várom az első Babámat.

Hidd el, én is félek a szüléstől..., és szerintem aki nem fél, az nem mond teljesen igazat.

De próbálok arra gondolni, hogyha olyan nagyon--nagyon szörnyű dolog lenne, akkor már rég kihalt volna az emberiség és Isten műve " meghiúsult " volna.

Ma már nagyon modern az orvostudomány.

Keresztanyum az első fiát 16 évesen szülte, és azt mondta minap, hogy ha most lenne 16 éves és most kellene szülnie, ahhoz az időhöz ,korhoz képest bátran mondhatja, hogy leányálom lenne a szülése.

Úgyhogy fel a fejjel, valószínű bennünk sem fog bennünk maradni a Gyermekünk...:-)))))

2010. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Akkor elég valószínű , hogy hazudott az ismerősöm . csalódtam benne .. :S:S

De remélem neked lesz igazad és könnyű lesz a szülés .

az , hogy egy félóra- óra alatt kitudok tágulni eléggé szexközben , de miután vége a szeretkezésnek , utána ugyszint félóra- óra alatt vissza is szűkülök az jelent valamit ? nem vagyok tapasztalt terhesség terén , ezért kérdezem , hogy ez jelenthet-e jót vagy sem :/

2010. márc. 20. 14:03
 15/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
13:07 vagyok. Sztem annak, hogy szex előtt-után hogyan tágul a hüvelyed (gondolom, a hüvelyedre gondoltál), valymi kevés köze van a szüléshez. Igazából a szülésnél a "tágulás" alatt a méhnyak tágulását kell érteni, ez a legfőbb akadály a babának. A hüvelyfal pedig rugalmas, és a doki is tágítgatja már, ha ott van a baba feje, hogy könnyebben kiférjen. És ugye ott a gátmetszés, ami megelőzi a csúnyább repedéseket a hüvelyfalban. De ha nem tágul ki rendesen a méhnyak, és látják, hogy már nem fog menni a normál szülés, akkor viszont meg fognak császározni. Tehát a tágulás téma miatt se kell félned :)
2010. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hazudott az ismerősöd, nagyon különbözőek vagyunk. Van, akinél a császár nem fájdalmas, és gyorsan gyógyul, és van akinél a hüvelyi szülés is nagyon fáj, és lassan gyógyul...

Szerintem a szexhez ennek nincs túl sok köze, nem tudhatod előre, hogy hogyan fog menni.

Egy biztos, ha félsz tőle, az pszichésen lelassíthatja a folyamatot.

Szerintem keress olyan ismerősöket, akiknek jó szülésélményük van, és velük beszélgess, az oldhatja a feszültséged.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a fájás közben arra érdemes gondolni, hogy az jó, mert attól megy előbbre a baba, én ezt el is képzeltem közben magamabn, ez sokat segített...

2010. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én 18 voltam amikor világra hoztam akisfiam és amikor odaadtáka kezembe elmult minden fájdalmam!Kitartás ha gondolod irj privit!:)
2010. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
előző vagyok és én mondjuk abszolút nem féltem a szüléstől még anyósom azt mondta h majd amikor a szülőszobán leszek elkezdek parázni pedig nem ott volt velem a szerelmem és hidd el minde nfájdalmat megér:D Jó babavárást!
2010. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ne félj, amikor a szülőszobán leszel, eszedbe se fog jutni, hogy félsz. Én ugyanígy voltam, rettentően féltem, a fájdalom küszöböm egyenlő a 0-val, és mégis túl éltem, sőt vagy 100x végigcsinálnám. Életem legszebb élménye volt, hogy világra hozhattam a kisfiam.

Volt 2 nagyon kedves válaszoló, aki azt írta, hogy vállald a felelősséget. Büszkék lehetnek magukra, csak azért néznek le valakit mert fiatal. Annyira utálom az ilyen embereket, szánalmasak... bocsi, de egyszerűen nem tudtam szó nélkül hagyni, nem értem honnan szedték, hogy nem vállalod a felelősséget:S

2010. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm , hogy mellettem állsz . én is így gondolom . biztos magukból indulnak ki , hogy ők ilyen korban esetleg nem vállalták volna a felelősséget . és amúgy is ., ha én nem vállalnám a felelősséget , akkor nem szülném meg a kicsit , vagy futnék a problémák elől . lehet , hogy félek , de attól még vállalom a kicsi után a felelősséget . és egyébként is .. nem a kor számít . lehet , hogy fiatal vagyok , de vagyok annyira érett szerintem , hogy tudom , hogy mi lenne a kicsinek a jó és mit hogyan kéne :/ megpróbálom neki nyújtani a legjobbat ami tőlem telik . és előbb meg kéne ismerni az embert mint sem hogy véleményt alkossunk . de én az ilyenre nem is szoktam válaszolni , mert az ilyen embereket kell lenézni :/ és köszönöm mindenkinek aki mellettem van és aki segítséget nyújt :)♥
2010. márc. 20. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!