Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség. Félek a szüléstől ....

Segítség. Félek a szüléstől . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és kisbabát várok . még csak az elején vagyok , de már most félek a kicsi világra jövetelétől . nagyon félek a szüléstől . nekem nagyon kicsi a fájdalom küszöböm , és ha már megütnek viccből az is tud kicsit fájni :S nagyon félek . nem lehet kérelmezni a császár-metszést ? előre is köszönöm a válaszokat és leszögezem előre , h a családom és a párom tud róla és mellettem állnak . :/
2010. márc. 20. 12:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A császármetszés nem kívánságra megy. És hidd el sokkal rosszabb mint a sima szülés.Utána sokkal több idő a felépülés is.Nekem 2 volt, bár tudtam volna simán szülni.S ha már ha összehoztátok akkor ezt is vállald!
2010. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, de ne is akard, ugyanis a felépülés utána sokkal tovább tart, mint maga a szülés, és az is fáj. Én is nagyon féltem, de kaptam érzéstelenítőt.
2010. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Most már nem tudsz mit tenni. Vállald a felelőtlenséged következményeit. Sajnálom.
2010. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
én vállalom . csak félek a fájdalomtól :/:S
2010. márc. 20. 13:03
 5/20 anonim ***** válasza:
ne aggódj, fájni fog, de nem tudsz mit csinálni...
2010. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha nagyon rettegsz a fájdalomtól, járj utána, kérhetsz-e epidurális vagy spinális érzéstelenítést normál szülés esetén. Lehet, ha ott leszel a szülőszobán, már nem is fogod kérni, de ha az megnyugtat, hogy kérhetsz, emiatt ne parázd végig a 9 hónapot :) Csak a fájdalom elkerülése miatt ne vágass bele a hasadba, ha nem muszáj!!! Nem akarlak kábítani, hogy nem is fáj annyira a szülés meg a vajúdás, mert hát fáj, de az ember túl lesz rajta. Kívánom, hogy a baba kárpótoljon mindenért, és azt is, hogy a sok-sok rád váró lemondás ellenére jó anyaként tudd nevelni :) És azt is kívánom, hogy minden rendben legyen a szülésnél, márpedig akkor nem lesz császármetszés... :)
2010. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a jókívánságokat :) nagyon kedves vagy :) örülök , hogy még vannak ilyen emberek :) biztos , hogy kárpótolni fog :) már most szeretem ♥ . csak nagyon félek :( ez az egy baj . de majd ezen is túl esek :) és mégegyszer köszönöm !!
2010. márc. 20. 13:14
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom a kemény érzéstelenítőket, hidd el még ha nem is egy örömmel várt terhesség, akkor is el fog önteni az endorfin a végén és nem fog annyira fájni. A császár pedig rosszabb. Normál szülés után sokkal hamarabb regenerálódsz, és a császár egy műtét. Ok nélkül nem műtenek. Neked is és a babának is jobb, ha rendes úton születik. Nem kell félned nem fog fájni!
2010. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A császármetszés is fáj... Akkor meg minek?
2010. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

nekem egyik ismerősöm akinek császározással született az első babája , ő azt mondta , hogy neki nem fájt , se közben sem utána . és a heg is elmúlt 1 hónap múlva . és ezért gondoltam , hogy az jó lenne , de akkor ezek szerint nem :S

és örömmel várom a babát . csak a szüléstől félek .

2010. márc. 20. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!