Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti elítélnétek minket ezért?

Ti elítélnétek minket ezért?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a párom 20. 3 éve vagyunk együtt. Mind a ketten OKJ-s képzést végzünk, a páromnak még 1 év van hátra, én pedig idén kezdem, 2 éves lesz a tanfolyam. 3 hónap múlva költözünk össze, a barátom dolgozik már, és én is munkakereső vagyok (bár eddig semmi siker). Anyukámék elváltak, és a gyerektartást én fogom megkapni, illetve anyukám is ad majd nekünk elég pénzt, hogy meg tudjunk élni, amíg én is munkát kapok.

Azt beszéltük anyukámmal, hogy ő már szeretne nagymama lenni (50 éves), és mi pedig már szeretnénk babát. Sajnos meddőségi problémák is vannak a családban, amik sajnos öröklődtek. Anyukámnak is csak 11 év alatt sikerült teherbe esnie velem, és lehet, hogy nekem is annyi idő lesz, mire összejön a baba.

Nagyon sok babacuccunk van már, van, amit mi gyűjtöttünk össze az évek alatt, van amit kaptunk innen-onnan. Mindenünk van, babakocsi, ruhák, bababútorok, csak a gyógyszerekért kéne fizetnünk.

Fél év múlva elkezdünk próbálkozni a párommal, addig félrerakunk egy kis pénzt még (már van valamennyi eltéve, de az még nem biztos, hogy elég lenne vészhelyzetekre, mert "csak" 150 ezer).

A kérdésem az lenne, hogy a többi anyuka/apuka elítélne-e minket szerintetek a korunk miatt? Nem szeretném, hogy a babánk miattunk ki legyen közösítve, vagy bármi hátránya származzon abból, hogy ilyen fiatalon vállaltuk.

Illetve ti mit gondoltok a helyzetünkről? Te személyesen elítélsz minket emiatt? (Nem fogjuk megváltoztatni a terveinket a válaszok alapján, csak kíváncsi vagyok, mire számíthatunk az emberektől.)


2015. máj. 21. 21:25
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
49%
nem ítéllek el csak éretlennek és felelőtlennek gondollak. Ha saját családot alapítasz a gyerektartás meg fog szűnni, a baba vitaminjai, gyógyszerei, tisztálkodó és tisztítószerei benne vannak havi szinten 20 ezerbe minimum, mivel mindenből a hipoallergén kell, nem moshatod a kisruhákat a ti mosószeretekkel. És ez még csak az alap eset, itt teljesen egészséges a baba, nem kell rendszeresen gyógyszereket szednie, nem beteges, nem kell fejlesztésre, kontrollra, magándokihoz hordani, nem allergiás...
2015. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%

Ha azon gondolkodsz, hogy elítélnek-e emiatt, akkor még nem vagy érett a felnőtt létre, így jobban teszed, ha még vársz.


Ha tudsz önálló döntéseket hozni, megéltek a saját lábaitokon, nem szorultok anyagi segítségre a szülőktől akkor készen álltok.


A másik dolog: Ha úgy gondolod, hogy "csak a gyógyszerekért kéne fizetnünk" akkor olvasgass tovább a témában, mert ennél azért több kell egy babavárás alatt, és a közvetlen hónapokban is.

2015. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
15%
előszőr is nem semmi,19-20 évesen már megvannak a babacuccok. másodszor,ha van rá pénzetek,és úgy gondolod a korotok ellenére nektek család kell,már nem a bulizás ilyesmi akkor persze :-)
2015. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
26%

Nem ítéllek el, mivel nem vagyok a te bőrödben. Ráadásul tudom, milyen érzés, amikor gyermeket akarsz, és azt is tudom, hogy milyen nehéz várni. Viszont ha tényleg így tervezitek mindenképpen, akkor ezeknek én előtte utánajárnék/átgondolnám a helyedben:


- Biztosan fogod-e kapni a gyerektartást gyerekvállalás esetén is? Hiszen, ha valami miatt nem tudsz bejárni, és nem leszel nappalis, akkor apukádnak nem kötelező kifizetnie. Számíthatsz-e erre a pénzre akkor is?

- Fel vagy-e készülve arra, hogy kiess a suliból akár már a terhesség alatt? Ne adj Isten, hogy így legyen, van, aki a munkából megy szülni, de kell egy B terv arra az esetre, ha a várandósság alatt esetleg feküdnöd kell, illetve ha minden jól megy, akkor sem árt tisztában lenni azzal, hogy mivel jár egy gyerek a szülést követően.

- Fel vagy-e készülve arra, hogy nem tudsz visszamenni a suliba minimum fél, de akár 1, vagy több évig? Mi lesz, ha arra az időre kiesik a gyerektartás? Van a környezetetekben pici baba? Esetleg érdemes lenne vigyázni rá jópár alkalommal egész, vagy legalább fél napokat, hogy lásd, hogy mennyire lehet mellette tanulni. Annyi időt elvesz egy baba, hogy sokszor a házi munkára sincs idő, nemhogy még tanulni. Egyik barátnőm a kisgyereke mellett doktorált, már nem tudja, hogy csinálta:))

- Mennyi pénzt tud anyukád adni, és várhatóan mennyi ideig?

- Mennyit tudtok havonta félretenni a baba vállalása után? Mert tartaléknak érdemes lennie, ha olyan nagyobb összegű kiadás van, amit fentebb már írtak (kiderül, hogy speciális tápszer kell a babának, vagy speciális pelenka, vagy szemüveg, vagy bármi).

- Néztél-e már álláshirdetéseket, vannak-e a környéketeken álláshirdetések (nemcsak egy darab), tehát keresett-e a szakma, amit készülsz elvégezni?

- 3 hónap együttélés helyett nem lenne-e célszerűbb legalább fél évet együttélni? Hiszen ez teljesen más, mint néha együttaludni, vagy akár heti 5 napot együttaludni, és kettőt külön. Együttéléskor kiderül, hogy mennyire tudtok csapatként együtt dolgozni, ami nagyon fontos lesz a gyerekvállaláshoz. Ott derül ki, hogy olyan-e valóban olyanok vagytok-e egymás számára, akire lehet számítani, képesek vagytok-e kompromisszumokat kötni, olyan-e az életstílusotok, amit tudtok egymásnak tolerálni/elfogadni.


És persze még van ezen kívűl egy csomó kérdés. A ti döntésetek, hogy mikor vállaljátok. Legyetek felelős szülők, és döntsetek okosan:)

2015. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
87%

Saját jogon járó gyerektartásra gyereket vállalni, azt hiszem ez mindent elmond...

Amúgy halkan kérdezem, mi lesz ha befejezed az OKJ-t és apukád kéri a tartásdíj megszüntetését?

2015. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!