Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti elítélnétek minket ezért?

Ti elítélnétek minket ezért?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a párom 20. 3 éve vagyunk együtt. Mind a ketten OKJ-s képzést végzünk, a páromnak még 1 év van hátra, én pedig idén kezdem, 2 éves lesz a tanfolyam. 3 hónap múlva költözünk össze, a barátom dolgozik már, és én is munkakereső vagyok (bár eddig semmi siker). Anyukámék elváltak, és a gyerektartást én fogom megkapni, illetve anyukám is ad majd nekünk elég pénzt, hogy meg tudjunk élni, amíg én is munkát kapok.

Azt beszéltük anyukámmal, hogy ő már szeretne nagymama lenni (50 éves), és mi pedig már szeretnénk babát. Sajnos meddőségi problémák is vannak a családban, amik sajnos öröklődtek. Anyukámnak is csak 11 év alatt sikerült teherbe esnie velem, és lehet, hogy nekem is annyi idő lesz, mire összejön a baba.

Nagyon sok babacuccunk van már, van, amit mi gyűjtöttünk össze az évek alatt, van amit kaptunk innen-onnan. Mindenünk van, babakocsi, ruhák, bababútorok, csak a gyógyszerekért kéne fizetnünk.

Fél év múlva elkezdünk próbálkozni a párommal, addig félrerakunk egy kis pénzt még (már van valamennyi eltéve, de az még nem biztos, hogy elég lenne vészhelyzetekre, mert "csak" 150 ezer).

A kérdésem az lenne, hogy a többi anyuka/apuka elítélne-e minket szerintetek a korunk miatt? Nem szeretném, hogy a babánk miattunk ki legyen közösítve, vagy bármi hátránya származzon abból, hogy ilyen fiatalon vállaltuk.

Illetve ti mit gondoltok a helyzetünkről? Te személyesen elítélsz minket emiatt? (Nem fogjuk megváltoztatni a terveinket a válaszok alapján, csak kíváncsi vagyok, mire számíthatunk az emberektől.)


2015. máj. 21. 21:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
78%
Így gyereket vállalni... Minden rosszindulat nélkül mondom, akkor vállalj gyereket, ha anyukád pénze nélkül is el tudnád tartani. Lehet lehúzni engem, mert kimondom az igazat.
2015. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Nyilván az lenne az "ideális" amit a 11-es mond, de nem értem, miért ne lehetne elfogadnunk a szívesen felajánlott segítséget. Amióta együtt vagyunk, tudjuk hogy lesz babánk, mindketten vágyunk már egy családra, és ha most van rá lehetőségünk, akkor miért ne?
2015. máj. 21. 22:22
 13/35 anonim ***** válasza:
76%
Az nem lehetőség, hogy a szüleidtől kapott pénzből vállalj gyereket szakma nélkül...
2015. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom mennyit keres parid , de nem hinnem h csilliardokat(abbol gondolom amiket irsz).


Inkabb dolgozz elobb, hogy kapj rendesen csedet es gyedet.

Ugy vállalj gyereket h neked ne kelljen masra tamaszkodnod.


A kor mindegy

2015. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
*párod
2015. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%
11-es vagyok. Én 28 elmúltam. Hogy miért nem vállaltam eddig gyereket? Mert nem másokra akarok támaszkodni a gyerekemmel. Nem akarok arra a "szívesen adott pénzre" várni. Legyen sajátom, legyen mihez nyúlnom. Gondolj csak bele. Mi van ha véletlen mégis szétmentek? Akkor majd anyukád pénzéből élsz? És arra se lehet alapozni, mikor ki fog majd vigyázni a gyerekre. Ezt nem tudod előre megmondani!
2015. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
75%

Mi az hogy évek óta gyűjtögetitek a babaholmit? 16 éves voltál, amikor összejöttetek. :O

Megdöbbentő, hogy főleg azért kell most nekiállni, mert mi van, ha neked is 11 év, mire összejön.

Arról nem beszélve, ha azt hiszed, a gyerek ellátása kimerül abban, hogy éppen minden megvan egy újszülött kelengyéjéhez, akkor fogsz még koppanni az életben...

2015. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
69%

Anyukád is 31 évesen szült téged, ha most 50, és azt írod, 11 évig próbálkozott. Tehát épp annyi idősen látott hozzá, mint te. Ami akkor még nem volt ritka eset, sőt, de manapság... Főleg ilyen elképzelésekkel.

Az biztos, a hamarosan 19 éves húgom ilyen ötletekkel állna elő a pasijával együtt, fognám a fejem. Jézus Mária! Pedig ők dolgoznak mindketten.

2015. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
68%
Csak egy kérdés! Mi van,ha Isten ne adja lelép a párod? Vagy történik vele valami?
2015. máj. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
70%
arra is készülj fel hogy ezzel a végzettséggel nem könnyen fogsz munkát kapni. mert ovikban-bölcsikben inkább dajkákat és kisgyeremkgondozókat alkalmaznak, a családsegítőben meg szociális munkásokat, egy-egy ifjúságsegítővel karöltve. Tehát én ezt is belekalkulálnám.
2015. máj. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!