Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti elítélnétek minket ezért?

Ti elítélnétek minket ezért?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a párom 20. 3 éve vagyunk együtt. Mind a ketten OKJ-s képzést végzünk, a páromnak még 1 év van hátra, én pedig idén kezdem, 2 éves lesz a tanfolyam. 3 hónap múlva költözünk össze, a barátom dolgozik már, és én is munkakereső vagyok (bár eddig semmi siker). Anyukámék elváltak, és a gyerektartást én fogom megkapni, illetve anyukám is ad majd nekünk elég pénzt, hogy meg tudjunk élni, amíg én is munkát kapok.

Azt beszéltük anyukámmal, hogy ő már szeretne nagymama lenni (50 éves), és mi pedig már szeretnénk babát. Sajnos meddőségi problémák is vannak a családban, amik sajnos öröklődtek. Anyukámnak is csak 11 év alatt sikerült teherbe esnie velem, és lehet, hogy nekem is annyi idő lesz, mire összejön a baba.

Nagyon sok babacuccunk van már, van, amit mi gyűjtöttünk össze az évek alatt, van amit kaptunk innen-onnan. Mindenünk van, babakocsi, ruhák, bababútorok, csak a gyógyszerekért kéne fizetnünk.

Fél év múlva elkezdünk próbálkozni a párommal, addig félrerakunk egy kis pénzt még (már van valamennyi eltéve, de az még nem biztos, hogy elég lenne vészhelyzetekre, mert "csak" 150 ezer).

A kérdésem az lenne, hogy a többi anyuka/apuka elítélne-e minket szerintetek a korunk miatt? Nem szeretném, hogy a babánk miattunk ki legyen közösítve, vagy bármi hátránya származzon abból, hogy ilyen fiatalon vállaltuk.

Illetve ti mit gondoltok a helyzetünkről? Te személyesen elítélsz minket emiatt? (Nem fogjuk megváltoztatni a terveinket a válaszok alapján, csak kíváncsi vagyok, mire számíthatunk az emberektől.)


2015. máj. 21. 21:25
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
70%
ja igen a vége lemaradt, utolsó vagyok. Nekem is hasonló végzettségem van, már 5 éve és még sehova nem sikerült elhelyezkednem vele, pedig ezzel is lehetne iskolákba, óvodákba, de semmi.
2015. máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
70%
Ez a végzettség, ami neked lesz, az semmi! Nem fogsz tudni elhelyezkedni, mert ettől magasabb végzettségekkel alkalmazzák a szakembereket. Vágytok a családra? Nagyon gyerekes ez az elképzelés. Igen, a semmire szülnél. A te életed, a te dolgod, de nagyon naiv ez az egész terv.
2015. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
58%

Hát el nem ítéllek, mert nem érdekel, mit csináltok, de


1. A végzettséged egy sima okj-s szakma, még csak nem is felsőfokú okj, tömegével képeznek embereket a te szakmáddal, nem biztos, h találsz is vele munkát és főleg ott, ahol te szeretnél. Személyes tapasztalat.


2. A babának nemcsak egy szatyornyi használt kisruha kell. Oké, az első 3 hónapot kihúzzátok a gyűjtögetett babholmival. de utána súlyoz tízerekbe van egy gyerek. Anyukád gondolom, nem havi 80E ft-ot tud nektek adni és nem évekig, hanem csak egy rövid ideig. Mi van, ha a gyereked tápszeres lesz vagy csak a legdrágább pelenkát fogja bírni a bőre? Vagy 3 évesen kell neki egy 30 000 ft-os szemüveg, amit félévente cserélned kell? Vagy mondjuk tejérzékeny lesz és speciális étrendet igényel majd és nem is ehet az oviban, bölcsiben semmit, hanem neked kell méregdrága laktózmentes alapanyagokból főznöd neki? Ez már maga egy több tízezres kiadás egy hónapban.


3. Persze, könnyű elgondolni 19 évesen, h itt a babholmi, jajdejó, majd szoptatom, meg jó lesz neki a legolcsóbb pelus is, nem kell drága. Előre nem tudhatod. Anyukád is mondhatja 4 hónap után, h bocsi, úgy terveztem tudok adni pénzt nektek, de mégsem tudok. Ő is lehet beteg, neki is kellhet másra végül az a pénz, szóval azzal ne számoljatok.


4. Az meg nevetséges érv, h anyukádnak is 11 év alatt sikerült, hiszen az 20 éve volt, azóta már sokat fejlődött az orvostudomány, ha gondotok van, tudnak rajtatok segíteni, a legtöbb problémára már van gyógymód.

Természetes úton nekünk nem lehetne gyerekünk soha, segítséget kértünk, most júliusban szülök. 2,5 év telt el az első kétségbeejtő diagnózistól a pozitív tesztig.


5. A gyerektartás sem jár neked örökké apukádtól, ez a pénz megint nem lehet a babavállalás alapja.


A pasid sem kereshet sokat, ha csak 150E a megtakarításotok. Persze, ez is valami, meg szép, h leraktátok de gondolj bele, ez egy diplomás, tanult ember félhavi keresete vidéken. Szóval erre akartok ti családot alapítani?


Na és hol fogtok lakni? Gondolom a szülők nyakán gyerekkel együtt.

2015. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
58%

Az is egy érdekes dolog, hogy még nem is éltetek együtt. :D 3 hónap múlva esedékes az összeköltözés, és rá három hónapra már babával akartok próbálkozni, mivel írod, hogy kb. fél év múlva látnátok neki.

A gyerektartást, amit utánad fizet apád, belekalkulálod a bevételeitekbe. Bájos! Apád helyében asszem kiakadnék, hogy a lányom már a semmire gyereket akar vállalni, mert ő nagylány, felnőtt nő, de GYEREKTARTÁST kér saját maga után.

Mondjuk törvény ide, törvény oda, nekem nem lenne pofám felvenni azt a pénzt úgy, hogy elvileg családot akarok alapítani, és mellette állítólag dolgozni. Mert ha ahhoz elég érettnek érzem magam, de azzal kalkuláljak, hogy apám és anyám pénzéből élek meg...

2015. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó előtti! 150.000 félhavi diplomás kereset? Milyen vidékre kell költöznöm hozzá? Vidéken lakom, diplomám van és 100 nettót keresek (főiskolai diploma). Kedvesem régészként is "csak" 120-at hoz haza.

Kérdező: dehogy ítéllek el! Ez a Ti döntésetek, én a helyedben nem csinálnám, de ez én vagyok. Azért vlmi "B"-tervetek legyen, mert csak erre családot alapítani, ami most van eléggé merész.

2015. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
40%

Én nem ítéllek el, mindenkinek szuverén joga elb*szni a saját életét. :) Nagy esély van rá, hogy hatalmas kakiba kerültök a komolytalan és megalapozatlan döntéseitek miatt, nem tök mindegy, ki ítél el?

Nem fognak az emberek elítélni, csak azt mondják majd: úgy kell nektek. Mert megint más, aki megesik, és nincs szíve elvetetni (bár van az a szitu, amikor érdemes lenne), de aki tudatosan megy fejjel a falnak? Én nem ítélem el, csak azt mondom: hát magának kereste, akkor oldja meg, ne az államtól és másoktól várja a segítséget!

2015. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Így már legalább tudjuk, hogy mire számíthatunk az emberektől :)
2015. máj. 22. 12:50
 28/35 anonim ***** válasza:
62%

25os,azert egy korabbi hozzaszolo nem mondott akkora h.lyeseget,mi videki nagyvarosban elunk,parom 400e, en 280e nettot keresek ugy,h ebben meg nincs benne a cafeteria,utazasi tamogatas,jutalom,premium stb. Partikepes diplomaval ennyi fizetes.


Kerdezo, ugy latom nem lehet eltantoritani,es nem is akarlak,el sem itellek. De azert abban igazuk van az elottem szoloknak,h ez keves anyagilag....en a helyedben dolgoznek annyit,h legalabb gyedet kapjak.

2015. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
25-ös Nyíregyházán élünk, lehet jönni nyugodtan. Baromi nagy a munkanélküliség, de mérnökök nem munkanélküliek, szívesen látnak bárhol, ha beszélsz egy nyelvet folyékonyan, egyet pedig legalább társalgási szinten. Megadják a nettó 300 000-et bármelyik multinál, de nem ingyen ám!
2015. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Jah, igen, ez természetesen cafeteria nélküli fizetés.
2015. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!