Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti elítélnétek minket ezért?

Ti elítélnétek minket ezért?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a párom 20. 3 éve vagyunk együtt. Mind a ketten OKJ-s képzést végzünk, a páromnak még 1 év van hátra, én pedig idén kezdem, 2 éves lesz a tanfolyam. 3 hónap múlva költözünk össze, a barátom dolgozik már, és én is munkakereső vagyok (bár eddig semmi siker). Anyukámék elváltak, és a gyerektartást én fogom megkapni, illetve anyukám is ad majd nekünk elég pénzt, hogy meg tudjunk élni, amíg én is munkát kapok.

Azt beszéltük anyukámmal, hogy ő már szeretne nagymama lenni (50 éves), és mi pedig már szeretnénk babát. Sajnos meddőségi problémák is vannak a családban, amik sajnos öröklődtek. Anyukámnak is csak 11 év alatt sikerült teherbe esnie velem, és lehet, hogy nekem is annyi idő lesz, mire összejön a baba.

Nagyon sok babacuccunk van már, van, amit mi gyűjtöttünk össze az évek alatt, van amit kaptunk innen-onnan. Mindenünk van, babakocsi, ruhák, bababútorok, csak a gyógyszerekért kéne fizetnünk.

Fél év múlva elkezdünk próbálkozni a párommal, addig félrerakunk egy kis pénzt még (már van valamennyi eltéve, de az még nem biztos, hogy elég lenne vészhelyzetekre, mert "csak" 150 ezer).

A kérdésem az lenne, hogy a többi anyuka/apuka elítélne-e minket szerintetek a korunk miatt? Nem szeretném, hogy a babánk miattunk ki legyen közösítve, vagy bármi hátránya származzon abból, hogy ilyen fiatalon vállaltuk.

Illetve ti mit gondoltok a helyzetünkről? Te személyesen elítélsz minket emiatt? (Nem fogjuk megváltoztatni a terveinket a válaszok alapján, csak kíváncsi vagyok, mire számíthatunk az emberektől.)


2015. máj. 21. 21:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
Ne érdekeljen más véleménye, mert sajnos nem csak itt, hanem mindenhol lesz olyan, aki elítél! Ha a legjobbat próbálod megadni a babának, akkor is. Valaki úgyis beszól, valaki úgyis ítélkezik majd. Soha nem lehetsz teljesen jó másoknak, de ez tök lényegtelen, mert a családodnak kell megfelelned és pont.
2015. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem a korral van probléma, hanem azzal, hogy nincs munkatapasztalatotok!

Ha most nem kapsz munkát, egy gyerekkel és nulla munkatapasztalattal később még nehezebben fogsz. Azt a gyereket az elkövetkezendő 20 évben el kell tartani valamiből, egyetemre nem lesz elég az örökölt babaholmi.Járd ki az iskolát, dolgozz mellette, legyen meg két év munkaviszonyod mikor belevágtok,ha 21 évesen kezdtek próbálkozni és 10 év kell akkor is csak 31 leszel, bőven normál időben fogsz szülni.

2015. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
es mi lesz a suliddal?munkaval?egy evet le kene huznod azert.amugy ha engem kerdezel baromi felesleges ez a nagy sietseg.anyud 55 evesen nem er ra nagymamanak lenni?csak mondom hogy mi most varjuk az elso babankat es messzemenoen tulszarnyaltuk a kalkulalt koltsegeket!ha parod legalabb idosebb lenne es dolgozna ,de mivan ha nem kap munkat?hidd el ,megszivjatok...de ti tudjatok.
2015. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Igen, tudom kedves első, a családom véleménye a fontos csak. A kérdés pusztán arra szolgálna, hogy megtudjuk, hogy mit várhatunk az emberektől, hogyan állnának hozzánk a való életben az emberek.
2015. máj. 21. 21:34
 5/35 anonim ***** válasza:
84%
3as vagyok.meg annyi hogy minden rosszindulat nelkul mondom!!csak tenyleg rohadtul nem ugy fognak majd zajlani a dolgok ahogy kiszamoljatok stb
2015. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%

Tudod, manapság a szülő anyák életkora 14 és 53 év között van. Szóval nem hinnám, hogy bárki rossz szemmel nézne rád. Te legalább nagykorú vagy, és együtt élsz apával...


És ha rögtön összejön? Akkor nem lesz képzettséged???

Legalább az iskolák befejezéséig várjatok szerintem.

2015. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Pedagógiai- és családsegítő munkatárs OKJ-s képzést fogok elvégezni, ami azért jó, mert dolgozhatok ezzel a végzettséggel óvodában és bölcsődében is. Körbekérdeztem, és a legtöbb helyen engedélyezik, hogy a saját gyerekem is a velem legyen miközben dolgozok, ha nem is abban a csoportban, amiben én lennék. Lehet, hogy egy másik csoportba kerülne, de ugyan ott lehetne, mint én. Szóval elkezdhetnék majd dolgozni is, bölcsiben vagy oviban, vagy akár családi napköziben is.
2015. máj. 21. 21:39
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

jól értem, hogy most szülnél és gyes jövedelmed lenne és ennyi?


én nem ítélek el soha senkit, aki a semmire szül azt sem.

2015. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Az se lenne baj, ha rögtön összejönne, mert egyrészt még várunk fél évet, és még ha rögtön össze is jönne, akkor is kb. fél év maradna a tanfolyamomból. Heti 3-szor (abból 1 hétvégén) van a tanfolyam, és arra a pár órára anyukám tudna vigyázni rá (otthonról dolgozik), vagy a nagymamám is tudna vigyázni rá.
2015. máj. 21. 21:42
 10/35 A kérdező kommentje:
8-as: Nem, a párom dolgozik, és mivel még nappalin tanulok tovább, ezért a gyerektartás is jár utánam, amit anyukám nekem ad, és még anyukám is adna nekünk még pénzt, ha kellene. Persze csak amíg el nem tudok kezdeni dolgozni.
2015. máj. 21. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!