Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek? Hogy is...

Mi a véleményetek? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Gyógyszert szedek, és menzesz után be is vettem az első két szemet rendesen, de a 3. és 4. –et pedig nem :$:$ Ilyenkor tudom, hogy nem véd a tabi meg el is olvastam a tájékoztatót is, meg minden. Tapasztalatokra lenne szükségem, ha nem vettem be azt a 2 szemet, így nagy esélyem van arra, hogy baba legyen. Ilyenkor automatikus peteérésem lesz, vagy ez hogy működik. Ugyebár 2 éve szedem a gyógyszert, de azt nem értem hogyha nekem nincs peteérésem gyógyszer mellett, akkor ha nem veszem be ez elindulhat mégis.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2010. jan. 20. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

"de azt nem értem hogyha nekem nincs peteérésem gyógyszer mellett, akkor ha nem veszem be ez elindulhat mégis."


A tabinak nagyon alacsony a hormontartalma, de ez a hormontartalom az oka, hogy a petefészked nem mködik, nincs benne peteérés. Mindennap szedned kell, hogy egyenletes legyen a hormonszinted. Ha már 12 óránál többet késel egy tabival, akkor a hormonszint lecsökken, és a peteérés beindulHAT a petefészekben. Ha már egyszer beindult, akkor utána hiába szeded a tablettát, leállni nem fog tőle.


Érted?

2010. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen így már értem. Szóval, akkor nekem most nagy esélyem van, főleg, hogy aznap együtt is voltunk :$:$


Nagyon szépen köszönöm a választ

2010. jan. 20. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
azt irod 2éve szeded a tablettát szerintem ha 2napot kihagytál akkor nincs esély arra hogy teherbe essél hisz a szervezetnek idő kell hogy kitisztuljon a tablettátol föleg hogy ilyen réota szeded
2010. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez egy tévhit. A szervezetnek nem kell idő a "kitisztulásra", maximum egy nap.


A 3 hónapos időt azoknak javasolják, akik babát szeretnének, és azért, mert a hormonok HOSSZÚ TÁVÚ hatása nem múlik el azonnal. Azaz pl idő kell ahhoz, hogy a fogigátló alatt extrém módon elvékonyodott méhnyálkahártya megint kellő mértékben meg tudjon vastagodni.

2010. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!