Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olvasom, hogy a 2naponta...

Olvasom, hogy a 2naponta összebújás mellett mindenképp beleesik az ember a pé időszakába, de akkor mi értelme a hőmérőzésnek, lh-tesztnek, nyákvizsgálatnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell ennyire görcsölni. szeressétek egymást , gyakran legyetek együtt és ha semmi gond nincs veletek úgyis összejön a baba előbb vagy utóbb.
2010. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinél kevés a sperma szám vagy nem jó minőségű, esetleg munka miatt nem tudnak minden második nap együtt lenni. Akkor mindeképp jó tudni, hogy melyik az a nap. Vagy például mi is voltunk úgy, hogy az egész hónapot végigszeretkeztük két naponta vagy naponta. És mint utólag kiderült, nem akkor volt pé-m, amikor én gondoltam. Így mire odajutottunk, hogy pé volt, már lehet, hogy elég gyenge minőségű volt a sperma. Amikor hőmérőztem, akkor is többször együtt voltunk,de nem annyiszor, mint előtte, így sikerült is teherbe esnem.
2010. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem értelmetlen így görcsölni. Ha naponta kétszer, menetrendszerűen vagytok együtt, akkor a végére elveszti a szeretkezés a varázsát. Gyerekgyártássá csap át, nem kölcsönös örömszerzésről szól a dolog. Inkább hagyjátok a természetre a dolgot, hidd el, úgyis össze fog jönni. Élvezzétek az együttlét perceit és ne védekezzetek. Orvosi szempontból így kb. 1 év alatt egy egészséges nő teherbe tud esni.
2010. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Én sose csináltam semmiféle tesztet, se hőmérőzést csak 2-3 naponta "szeretgettük egymást" a férjemmel. Mindkét terhességem az első hónapban sikerrel járt. Én szerencsésnek mondhatom magam.

De sajnos vannak olyanok, akiknek nem sikerül ilyen könnyen a baba. Ekkor szoktak a "biztosra menni" és nézik, hogy a megfelelő időben legyenek együtt a párjukkal, hogy több havi sikertelenség után végre náluk is kopogjon a gólya... sajnos 2 barátnőm jár ebben a cipőben...


20 hós kislány anyukája + 10 hetes kismama

2010. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Akkor egyenlőre tényleg fölösleges ezeket figyelgetnem.


(2 naponta 1x, nem naponta 2x :) )

2010. jan. 6. 15:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 hónapig spontán próbálkoztunk. Csak azért kezdtük el a hőmérőzést, mert nem volt szabályos a mensim. Amint elkezdtük a hőmérőzést (reggel-este mértem és felírtam) és figyeltük, teherbe is estem. Végül is nem görcsöltünk rajta, csak kicsit szomorúak voltunk, mikor mindig negatívot mutatott a teszt. Végül 2008. dec. 23-án a reggeli teszt pozitívot mutatott. Annyi negatív eredmény után, alig akartam hinni a szememnek.

Sok sikert és kitartást!

2010. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A hőmérőzésnek akkor lesz igazán értelme, ha nem jön a baba. Hőmérőzéssel meg lehet állapítani, hogy vagy-e egyáltalán peteérés, tüszőrepedés, a hőgörbéből lehet következtetni a hormonszintre is.


Ha a férfinek nem túl jó minőségű a spermája, akkor hőmérőzés és ovutesztelés segítségével lehet pontosan időzíteni azt az egy szeretkezést, ami abban a hónapban babához vezethet, és ami előtt több napos önmegtartóztatás lehet szükséges a megfelelő spermazsámért.


Ha a nőnek rendszertelen a menstruációja, akkor hőmérőzés és tesztek alapján tudja megállapítani, hogy mikor nem szabad kihagyni az összebújást. Az is lehet, hogy a párnak hektikus az élete, nem egy műszakban dolgoznak, fáradtak, a férj messze dolgozik, nem tudnak kétnaponta összebújni, akkor bizony hasznos tudni, hogy mikor érdemes felülemelkedni a fáradtságon egy szeretkezés erejéig.

2010. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 naponta szex mellett felesleges mindenféle vacakra költeni.meg rágörcsölni a dolgokra.szeressétek egymást naponta vagy 2 naponta és ennyi.ne görcsölj.én sajnos görcsöltem,és meg is lett az eredménye.majdnem másfél évembe tellett mire teherbe estem.ovu tesztet soha nem használtam,de figyeltem a nyákom,teáztam,vitaminokat szedtem,görcsösen figyeltem a pé-t,stb.
2010. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!