Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor van ovu? Azt irjátok,...

Mikor van ovu? Azt irjátok, hogy a hőmérőzésnek az a hátránya, hogy csak utólag lehet tudni a ovu napját. Ezt igy értem is, mert előre nem lehet tudni, hogy melyik reggel mérünk magasabb hőt.

Figyelt kérdés
Aztán meg azt is irjátok,hogy az nap van ovu,amikor a hő emelkedett,de akkor lemaradni sem lehet róla,hiszen látom,hogy 3 tizeddel magasabb a hőm,vagyis az napi szeretkezés a legjobb.Akkor most a kérdésem melyik része nem igaz?Tudja egyátalán valaki mikor van ovu????
2010. jan. 9. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a legtöbb esetben a legalacsonyabb hőmérsékletű napon van ovu.

Ebben is megoszlanak a vélemények :-)

Valóban inkább csak sejteni lehet, ha nagyjából középidőben egy alacsony hőt egy magasabb követ, az ovut jelez. Igazából pár nap múlva fog ténylegesen kiderülni,mikor már látod hogy fenmmarad a hőd vagy sem. (Én úgy olvastam valahol, hogyha legalább 4 napig fennmarad a hő, akkor valószínű megvolt az ovu.) De ezek nem 100%- os dolgok, lehet, hogy megfáztál, vagy nem tökéletes a hőmérőd, vagy nem egy időben méred stb. Nálam bevált, de már hallottam olyat is, akinél nem.

2010. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én teljesen egyetértek veled,mert én is általban így olvasom,sőt saját tapasztalatom is az,hogy a legutolsó alacsony hőnél van ovu fájdalmam.Akkor sokan nem tudom,hogy miért irják,hogy az nap van ovu mikor emelkedik hő?
2010. jan. 9. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Épp javítani akartam magam, hogy a legutolsó alacsony hőnél, nem pedig a legalacsonyabb hőnél :-)
2010. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából (ezt olvastam, nem én vagyok ilyen okos :-) ) az is előfordulhat, hogy a megemelkedett hő első vagy második napján van ovu, de nem az a gyakoribb. Azt én sem tudom, hogy honnan veszik, hogy az az általános, sehol nem azt lehet olvasni. Lehet mi rossz internetes oldalakat böngészünk :-)
2010. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az ovuláció miatt emelkedik a hő. de sokszor mire a szervezet jelez, már épp a végén vagy a termékeny időszaknak. (pl. reggel 7kor mértél hőt, de alacsony volt, délelőtt kilökődik, 24 órád van. másnap reggel méred, már jelzi, hogy magas, és már csak pár óra van a megtermékenyítésre.) Tehát gyakorlatilag a megemelkedett hőmérséklet előtti napon a legnagyobb az esély a foganásra (főleg, hogy a spermák 1-2 napot is élnek bennt).


ezért jobb, ha a nyákot is figyeled, és mellette hőmérőzöl, korábbi ciklusok adataiból előre sejtheted, hogy az x. napon lesz a legtermékenyebb.

2010. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy inkább ovutesztet használj, mert az előre jelez.
2010. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!