Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkahely vs. Baba. Melyiket...

Munkahely vs. Baba. Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Csak lombik módszerrel lehet gyerekünk. Most végeztem az egyetemen, novembertől lenne állásom, de a lombikos kezelések is akkor kezdődnek. Ha dolgoznék is, szinte állandóan szabin lennék a kezelések miatt. Másrészt biztos nem tenne jót az idegeskedés és a fáradtság, ami a munkával jár. Szeretnék dolgozni is, de babát talán még jobban. Mondjam fel a munkahelyet?
2009. okt. 27. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
szerintem ne abból indulj ki, hogy úgysem működik, nagyon soka vannak, akik lombikoznak és mégis dolgoznak, és ez kapaszkodó is lehet, mert eltereli a figyelmed. de ha terhes a munka és nem kell a megélhetéshez a pénz, akkor nyilván a baba mellett döntenék.
2009. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Én nem adnám fel a munkát. Lehet, hogy tudják tolerálni a távolléteket. Ha hamar sikerül, akkor azért, ha meg később, akkor azért tartanám meg, mert lenne valami, amivel elterelem a gondolataimat. Ráadásul a lombik drága mulatság. De ez csak az én álláspontom.
2009. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha munka mellett csinálnám, akkor a munkahelyemen egyértelműen kiderülne a dolog, nem tudom mit szólnának hozzá.. Na meg nagyjából 2 hét munka, 2 hét szabi lenne a felosztás így. Arra én is gondoltam, h figyelemelterelésnek nem rossz. Talán ezért is vonz a munka egy kicsit.
2009. okt. 27. 18:29
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi idos vagy? Ha nincsenek megelhetesi gondjaitok, akkor a babat valaszd. Mondom ezt ugy, hogy a fiam 9 honapos. Ha nem lenne gyerekem, akkor valoszinuleg azt mondanam, hogy dolgozz egy kicsit, aztan johet a gyerek.
2009. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
26 vagyok és meg tudunk élni az én kis éhbérem nélkül is, szerencsére a férjem jól keres. Köszi az eddigi válaszokat!
2009. okt. 27. 19:02
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Én a babára szavazok,megélhetés kipipálva!

Sok sikert!

2009. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
En is babara szavaznek... Munka barmikor lehet, kesobb is, de babaval nem varnek.. Uj dolgozokent szerintem nem toleraljak a hianyzast...
2009. okt. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, tapasztalt vagyok, így válaszolok.

Ne gondold, hogy 2 hét munka, 2 hét lombik, hiszen sikertelen lombik esetén 3 hónapot kivárnak az új próbálkozás előtt, tehát 2 hét lombik és ha nincs baba, akkor 3 hónap munka. Majd 2 hét lombik. Csak a beültetés után kell otthon maradni, bár ez se mindenhol van így. A felkészülési fázisban (stimulálás) csak reggel egy szuri és mehetsz dolgozni.

Ha nem mész dolgozni, akkor 3 hónapig nézelődsz otthon???

Másrészt egy munkahely nem idegeskedés és fáradtság. Mármint hogy ez a természetes, ez nem fogja rontani a teherbeesés esélyeit és ha otthon ülsz és rágod magad a dolgokon, akkor abba bele fogsz zöldülni.


Az meg miért baj, hogy a munkahelyen kiderül? Nem szégyen ez, hanem egy állapot. A munkahelyen amúgyis jobb, ha elmondod, hiszen minden kezelésre elengednek (el kell engedjenek), sokkal jobban jársz, ha nem titkolózol. Különben meg elég a főnöknek elmondanod. Nem fog úgy nézni rád, mint akinek 3 feje van, hidd el :-))


Szóval szerintem ez nem kérdés.

Gondolj bele, ha nem sikerül elsőre, meg másodikra, akkor évekig otthon ülsz és eszed magad. Ezt nem akarhatod magadnak. (Nekem mindkétszer harmadik alkalommal sikerült, pedig csak sperma gondok voltak, fél év volt mindkét esetben)

2009. okt. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a választ!

Nem szoktunk kihagyni a beültetések között (2. nekifutás lesz), kifizetjük a fagyasztott beültetéseket, így mehet rögtön a következő hónapban. Mondjuk jó lenne, ha most már végre összejönne :S A másik meg, h stimuláció alatt rengeteg uh-ra kell járni :( Van még 2 napom gondolkodni..

2009. okt. 28. 09:38
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Te hogy oldottad meg a munkahelyeden a hiányzásokat?
2009. okt. 28. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!