Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aug-ban lombikom lesz. A...

Aug-ban lombikom lesz. A munkahelyemen felmondtam, mert nagyon stresszes, és egy idióta a főnököm. Jó döntöttem? Ti is ezt azt utat választanátok?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, sokat kell majd Pesten lennem a Lombik miatt, a munkahelyemről viszont nem engednének el.

Ezért mondtam fel.


2011. júl. 5. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát a lombik miatt biztos sokat kellene hiányoznod munkáról, és ha nem engedtek volna, akkor én megértem, hogy ezt tetted.

Az más kérdés, hogy ez mit jelent az anyagi helyzetedre nézve. De egyébként én is úgy vagyok vele, hogy hiába élnék jól, ha nem lehetne egy babócám.

Sok szerencsét és boldogságot kívánok neked!

2011. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háááát...táppénzre kellett volna kiiratnod magad szerintem. Drukkolok, hogy sikerüljön de van akinek nem jön össze elsőre, és ha sokáig leszel munka nélkül akkor nem leszel tgyás-ra jogosult. Persze ha anyagilag úgy álltok, akkor jól tetted.
2011. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ellátások szempontjából rossz döntés, mert csak az alanyi jogon járó gyest fogod kapni, de ha a párod nagyon jól keres, akkor ez nem lehet gond.

Miért nem írattad ki magad táppénzre?

2011. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kereskedelmi vezető voltam tegnapig egy cégnél. A táppénz szóba sem jöhetett volna. Ha kiíratom magam, attól még nyugodtan otthon nem lehettem volna, mert folyamatosan csengett volna a telóm. 4 év alatt nem voltam összesen 10 napot szabadságon...
2011. júl. 5. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, de akkor is butaságot csináltál. Én a te helyedben elmentem volna táppénzre és a telefont kikapcsoltam volna. Juttatás szempontjából nem mindegy. Egyébként én úgy is jártam el, ahogy feljebb leírtam, bár én csak irodavezető voltam.
2011. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Olyan nincs, hogy nem engedtek volna el!

A törvény előírja, hogy kötelességük igazolt fizetetlen napra elengedni, már a vizsgálatokra is!!!

És emiatt még csak ki sem rúghatnak, az ellen is véd a törvény. Persze, ürügyet találhattak volna rá, de akkor is csak ugyanott lennél, ahol most vagy. Szóval nagy butaságot csináltál szerintem. A stressz meg olyan, hogy be kell venni a lesz@rom tablettát, ha lombikra készülsz, és nem szabad felidegesíteni magad.

2011. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Munkanélkülire legalább elmentél? Mert ha nem fizetnek utánad járulékot, elvileg a TB ki sem fizeti a lombikodat, saját zsebből meg elég húzós.

Amúgy Ti tudjátok, hogy anyagilag megengedhetted-e magadnak ezt a lépést, ebbe más nem szólhat bele. Ha a párod melletted áll és megért, mással nem foglalkozz :)

2011. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Én is kereskedelemben dolgozok. Iszonyatosan stresszes. És ha a főnök elég idióta, háát, akkor jól tetted. Sokan mondjátok, hogy a törvény véd, meg ilyenek. De ez a valóságban nem így működik. Kirúghat simán, és ha mész a munkaügyi bíróságra akkor azzal tud védekezni, hogy ő nem is tudott róla. És ezzel már lépés előnyben van, mert nem tájékoztattad. Ha szabira szeretnél menni azt is mondhatja hogy nem enged el. Nem tetszik? Keress másik munkahelyet.. És ezzel is megfogott, mert Ő is tudja hogy nem nagyon van más választás. Nekem hál istennek jó fej a főnököm. Legalábbis eddig úgy néz ki.De majd elválik:)

Sok sikert, és kitartást:)

2011. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Manka68 ***** válasza:
Nem mondhatja, hogy nem tájékoztattad, mert adnak igazolást a meddőségiben, hogy ott voltál. Letagadhatja ugyan, hogy látta, de ez a bíróságot nem érdekli. :-)
2011. júl. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!