Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik orvost választanátok?

Melyik orvost választanátok?

Figyelt kérdés
magánorvost vagy az sztk-ást én azt mondom hogy fölösleges pénzkidobás a magán orvos de párom szerint az jobb ti hol szültetek tapasztalatok?!ti menyit fizetettek az sztk-s orvosnak?
2011. jún. 18. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Na itt most lesz mindenféle válasz!

Én magánorvost választottam! Több okból is! A legfontosabb szerintem,hogy meg volt ár a pénz, tehát nem máshonnan vontam el! Továbbá nálunk a sztk valami szörnyű. De a legfontosabb,hogy mivel még keményen dolgozom, nincs időm ülni a terhesgondozáson órákat. A magándokim meg este, meló után vállal, nem kell várnom stb!

Sztk-s orvosnak miért akarsz fizetni??

2011. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem magándokim volt. Úgy voltunk vele, hogy ígyis-úgyis fizetni kell, a magándokinál legalább fix árak vannak, és nem nekünk kell majd filóznunk, hogy vajon mennyit adjunk.
2011. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy az sztk-s orvos is ellát, biztos, hogy egy ügyeletes doki is levezeti normálisan a szülést. Tehát ezzel sincs gond, persze attól függ milyen az orvos.

Az én sztk-s dokim katasztrófa. Ha kérdeztem, alig akart válaszolni, vagy olyan gyorsan mondott el mindent, hogy felét nem értettem meg, hamar le akart tudni, szinte kidobott a rendelőből. Ekkor én inkább magándokit választottam, ahol nem kellett órákat sorban állnom, és alaposan megvizsgált, nem dobott ki a rendelőből. Szóval nekem jobb volt a magándoki, főleg az utolsó hónapokban, amikor már nagy pocakom volt. Akkor már végképp nem lett volna kedvem a sztk-s dokinál órákat várakozni.

Amúgy az sztk-s doki ingyen van (mármint TB alapon), a magándokim 7000 Ft volt alkalmanként.

Tudom nem olcsó, de volt rá keret, így inkább hozzá jártam. Szüléskor is ő volt velem. Nekem ez így volt jó.

2011. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
kedvességből a segítések miadt stb!igazából nekem irtó jó fej sztk-s orvosom van csak párom mondja hogy a magán jobban ért hozzá de sztem ez hülyeség!
2011. jún. 18. 11:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám,hogy jobban ért hozzá, de lehet,hogy jobbak a felszerelések.

Nálunk pl. a dokim még 3 orvossal együtt rendel ott. Nyilván volt pénzük hiper-szuper ultrahangra. A sztk-s gép a kórházban kb. 20 éves.

Barátnőm kért képet (nagy nehezen adtak), egy hónappal idősebb terhes. Én is kérek mindig a dokimtól és összehasonlítottuk. Az ő képén valami maszat látható, az enyémen minden. Ebből is látszik,hogy a két gép fényévekre van egymástól!

2011. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk az sztk-s doki nagyon nagyon jó fej, így szerintem ő lesz. Nem akarok választott orvost, ügyeletesnél is akarok szülni.
2011. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, a felszerelés sem mindegy.

Nálunk az sztk-s doki a 22. héten nem tudta megmondani a baba nemét, meg nem is látszódott semmi, csak egy nagy maszat. Viszont akkor úgy jött ki a lépés, hogy hozzá kellett mennem.

A magándokim 12, 15, 18 hetesen is megmondta a baba nemét, és nagyon szép uh felvételeket csinált.

S bár nem a neme számít, de szerintem az sztk-s dokinál arra sem derült volna fény, ha valamije nem fejlődött volna jól a babának, mert képtelenség lett volna az ő uh készülékével ezt kideríteni.

2011. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

En sztk-s orvos mellett dontottem, ugyeletesnel szultem es nem bantam meg. Az sztk-snal is lehetett idopontot kerni, igy nem kellett orakat varnom ott sem. Rendesek voltak, en elegedett voltam veluk. Egyszer meg raszantam a penzt es elmentem egy magan uh centrumba babamozit csinaltatni.

Szerintem a szakmai tudasuk nem jobb a magandokiknak sem, ha rendes az sztk-sod es megbizol benne, nyugodtan jarj hozza.

2011. jún. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nálunk fordítva van, a párom akar sztk-s orvost, én meg magánt. nálunk is hentesek az sztk-sok, ezért is ha engedek neki, csakis a máv-kórházba megyek pestre. a magándokim tök rendes, csak nem tudom, ő vállalná-e, hogy ott szüljek, mert nem abban a kórházban rendel. meghát ígyis-úgyis ki kell fizetni a szülést..inkább már akkor olyannak fizetek, akit tudom, hogy odafigyel rám
2011. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rendes sztk-s dokim lett volna, de amikor közölte, hogy az első terhesgondozáson én vagyok a 109. és hozzak magammal hideg élelmet és olvasnivalót, akkor inkább úgy döntöttem mégis maradok a magándokinál. Dolgoztam, nem tudtam egész napokat erre áldozni, így is sokat kellett elkéretőznöm a különböző vizsgálatok miatt. Egyébként nem kapok a terhesgondozáson többet a magándokitól, mivel nincs uh-ja, de 10 percnél többet még nem kellett várnom és munkaidő után rendel.
2011. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!