Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valaki, akik már több...

Van valaki, akik már több hónapja próbálkoznak első babájukkal, de még nem jött össze? Voltatok már orvosnál?

Figyelt kérdés
Nekünk ez a 8.próbálkozós hónapunk,jövő hétre nem várom. Nem tudom,mennyi idő után kell orvoshoz fordulni? Azt hiszem,max.1-2 hónapot várok még,aztán mindenképp nekiindulok a kivizsgálásnak. Úgy érzem,rohan az idő felettem,miközben tehetetlenül várakozunk.
2013. jan. 18. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szia. mi mar 15 honapj probalkozunk, de meg semmi.

Dokinal voltam, csinalt pajzsmirigy vizsgalatot, de minden ok. PAromat is neztek, nala is minden ok. Kezdek mar belefaradni az egeszbe.

2013. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb fordulj orvoshoz, ha biztos nincs semmi bajod, akkor legalább megnyugszol! Ha meg van (ne legyen) legalább időben kiderül! mi most két éve hogy próbálkozunk, minket is lebeszéltek az orvosról, hogy még korai, aztán kiderült hogy gond van. Sajnos még mindég várunk a babára. :(

Sok sikert nektek! :)

2013. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Elvileg 1 év "kell" ahoz hogy foglalkozzanak veled, persze ha magán dokid van az más, meg a kor is befolyásoló tényező.


Mi már 18 hónapja várjuk a babát, azaz úgy vagyunk vele hogy ha jön örülünk, de nem védekezünk sehogy, meg is teszünk mindent hogy baba legyen, de nem jelentettük még ki hogy babát akarunk és ezen fogunk dolgozni. Csak a körülményekhez képest (nem védekezünk, hetente legalább 3x együtt vagyunk) még nincs baba. Remélem nálunk sincs gond! :)


Én elvileg mára nem vártam, de kicsit bekeveredett a múlt ciklusom, tehát még a hétvégét megvárom utána tesztelek.


Semmit nem érzek, sem menzire vagy terhességre utaló tünetet. Te kedves kérdező hogy vagy? Mikor szeretnél tesztelni?

2013. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jövő hétre nem várom,szerda-csütörtökre,előtte semmiképp nem tesztelek,legkorábban jövő pénteken. Az elmúlt 7 hónapban már annyi képzelt és valós tünetem volt-amelyek akár terhességre is utalhattak volna-,hogy már nem merek semmiben hinni. Alhasi szúrásaim különben 1-2 napja vannak,meg nagyon fáradékony vagyok,illetve szédülök is néha,de ezek még semmit nem jelentenek sajnos.
2013. jan. 18. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
igazad van, amíg nem marad el a menzi és nem tesztelsz pozit, addig semmi sem biztos. És egyet értek veled hogy jövő hét pénteken tesztelj!
2013. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Elég kevés az infó rólad, így hát elmesélem a saját történetemet, hátha segít :)

Én 23 éves vagyok, a férjem 26 éves, 10 hónappal ezelőtt döntöttünk úgy, hogy babát szeretnénk. Abba is hagytam a fogamzásgátlót, ezzel majdnem egy időben elmentem nőgyógyászhoz, a férjem urológushoz általános vizsgálat címszó alatt. Mindkettőnknél rendben találtak a dokik mindent, nekem mindössze annyit mondott a dokim, hogy várjunk 3 hónapot, hogy a gyógyszer ki tudjon ürülni a szervezetemből. Így is tettünk, de sajnos 4 hónappal később (tavaly júliusban) megint orvoshoz kellett mennem, mert nem akart megjönni (59 napos ciklus lett belőle végül). Ekkor csináltak egy ultrahangot, mondták, hogy nincs gond, várjak türelemmel, a gyógyszer az oka. Végül ugye megjött, de közel sem olyan intenzitással és annyi ideig, mint azelőtt. Ekkor egy kicsit megnyugodtunk, de sajnos nem sokáig. :( Azt követő ciklusom 101 naposra sikeredett (ez volt szeptember elején), ekkor jártam utóljára dokinál. Ő mondta, hogy ne izguljak, hogyha 1-2 hónap kimarad a mensiből, a 10 évnyi gyógyszerszedésnek köszönhetem, csak próbálkozzunk nyugodtan, legközelebb január közepén jöjjek, hogyha nem estem teherbe.

Hozzátenném, azóta nem menstruáltam (szeptember eleje óta!!!), egyszer voltam ultrahangon, november végén, ahol közölték, hogy semmi gond, érnek azok a tüszők, csak lassan, legyek türelemmel, nem kell havonta uh-ra rohangálnom. Tehát, majdhogynem lecsesztek, hogy mit aggódok én a saját egészségem miatt. :/

A dolog tanulsága: irány a magánorvos!!!

Elegem van abból, hogy csak várok, és várok, feleslegesen a semmire, úgy érzem, nincs energiám az egészhez már. De ugyanakkor nagyon szeretnék már babát, és nagyon unom, hogy senki (orvosok) nem veszik ezt komolyan.

Nem akartam magán orvoshoz menni, mert nem vagyok valami pénzes, közalkalmazottak vagyunk a férjemmel mindketten, ezzel azt hiszem mindent elárultam, de muszáj lesz. A magyar egészségügy egy katasztrófa, nem a betegellátásról szól, sajnos. Elég szomorú ezt úgy mondanom, hogy egy kórházban dolgozok, amire sokan azt mondanák, hogy jaj, de jó neked, van egy kis protekcióm! De NEM! Ugyanúgy meghalhatok a szemük láttára, mint bárki más (persze nem szó szerint értem, nyilván)!

Tehát, a tanácsom: Nem tudom, hogy rendben vagy/vagytok-e egészségileg, mennyi idősek vagytok, és így tovább, de ne járjátok végig azt az utat, amit mi. Én küzdök majdhogynem elejétől fogva, mióta babát szeretnénk, ne kezdjetek bele ebbe ennyi idő (8 hónap) próbálkozás után! Ha el vagy keseredve, attól függetlenül, hogy normálisak a ciklusaid, jól esne egy megnyugtatásképpen, hogy minden rendben van-e, akkor irány a magánorvos. Én spec. endokrinológiára megyek, mert a tüneteim alapján valamilyen hormonbajom lehet.

Remélem, hogy tudtam neked segíteni! Mielőbbi babásodást kívánok neked! :)

2013. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!