Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felelőtlenség lenne a mi...

Felelőtlenség lenne a mi korunkban babát vállalni?

Figyelt kérdés

Én 20 éves vagyok, a párom 23, és 3 éve vagyunk együtt. Ő dolgozik, én főiskolára járok, mellette én is dolgozom. Nagyon vágyok egy babára, egyáltalán nem szeretnék tovább "tombolni". Össze tudnánk, költözni, van a szüleimnek egy kis lakása, oda mehetnénk, mindkettőnknek van félretett pénze.

Szerintetek felelőtlenség lenne babát vállalni?


2012. dec. 6. 13:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Még valami! Amint megszületik a gyermeked az életed már nem rólad szól, és nem is a párodról! Hiába akarod, egész nap csak a gyerek fog a fejedben járni. Élvezd ki, amíg rólatok szól. De ez csak szerintem! Nem felelőtlenség ha mégis bevállaljátok, ezt senki nem mondhatja! De hogy korai, az biztos.
2012. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem felelőtlenség és nemis korai, ha ugy érzitek mind2-en!! Én azokat "ítélem" el akik 40-45-50 évesen szülnek gyereket és most meg lehet lincselni!!
2012. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kellene elitélni azokat a Nőket, akik 40évesen szülnek? Te biztosan okos vagy, és neked elsőre sikerült, (már ha van gyereked), de nagyon sok olyan Nő van, akinek bizony hosszú évek telnek el, amire sikerül a baba! Na és ha ez 40éves korára következik be? Már ne is alapítson családot? Gondolkozz már ember! Ne ítélkezz mások felett, nincs jogod!!!!

A kérdésre válaszolva, mérlegelj, gondolkozz elöre, és tudni fogod, eljött-e az az idő, hogy igenis, feltudod nevelni a babát!! Nem a kor számit! :) De egy-két évig én is dolgoznék még a helyedben, addig összeköltöztök, éltek, elvagytok! Hisz:lakva ismered a másikat.. :) sok sikert!

2012. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ELnézést azt nem irtam oda hogy az megint más akinek addig nem jön össze!! És megint más az amikor 40 évig élidegél és akkor jut eszébe családot alapítani! Amugy meg ez egy vélemény sztem nem vagyok egydül, de attól hogy nekem támadsz ez nem fog változni!
2012. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Én 17 éves korom óta szeretnék babát, és most már 23 vagyok. Sajnos nem úgy alakultak a párkapcsolataim, hogy lehessen, pedig már annyira vágynék rá, tudom, hogy én anyának születtem, nagyon jó helye lenne mellettem. Véleményem szerint a kor egyáltalán nem számít, ha családcentrikusak vagytok, szívből szeretnétek, akkor jó helye lesz neki. Az, aki megbánta már, hogy gyereke lett, vagy túl sok áldozatot kellett hozni miatta, az nem igazán gyerekszerető, kortól függetlenül. Ha a család is mögöttetek áll, akkor azt mondom, hogy hajrá! Jobb fiatalon családot alapítani, közelebb vagy a gyerekkorhoz, jobban megérted őt, és utána még mindig ráérsz majd akár karriert is építeni, ha azt szeretnél. Én is így akartam volna...
2012. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tegnap alaposan átbeszéltünk mindent, és úgy döntöttünk, belevágunk :) A család támogat minket, januárban költözünk :) Alig várom:)
2012. dec. 7. 08:23
 17/17 anonim ***** válasza:
Na? Van azóta baba? Hogy vagytok?:)
2015. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!