Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek nagy felelőtlenség...

Szerintetek nagy felelőtlenség lenne babát vállalni?

Figyelt kérdés
17 és fél éves vagyok,9 hónapja vagyok együtt a párommal. Ő dolgozik,én még tanulok,esti tagozatos gimiben heti 3-szor. Annyira szeretnék kisbabát,de tudom hogy nagyon fiatal vagyok még hozzá..Úgyhogy még védekezünk. De én felhoztam a páromnak a babatémát,először nem tetszett neki. De pár nap múlva ő is mondta,hogy az apja 50.születésnapjára jó lenne egy kisunoka,bár nemhiszem hogy komolyan gondolta volna..Ti mit gondoltok,várjak még pár évet?

2012. dec. 1. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Várj bizony. Legalább a sulit végezd el. Nagy felelőtlenség lenne a részedről babát vállalni.
2012. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol is az iskola mellett? (Gondolom azért jársz estire.) Jogosult lennél gyed-re? Házasságot terveztek? Közös saját lakás van? Egyébként 9 hónapos kapcsolatba 18 éves kor alatt én semmiképp nem vállalnék még. Bőven ráérsz. (Szerintem.)
2012. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát jó. :) Majd csak kibírom valahogy :D
2012. dec. 1. 09:10
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából még csak dolgozni szeretnék,de ne találtam még.. Szakma nélkül nem nagyon vesznek fel sehova. :S
2012. dec. 1. 09:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra ne nagyon építés, hogy a parod dolgozik, mert egy jövedelemből három embert eltartani nem egyszerű. Fejezd be az iskolát, dolgozz minimum egy evet es utána tervez gyereket.
2012. dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért nem a szakma tanulás az első gondolatod? Gyereket meg akkor vállalj, ha már megvan a szakmád és dolgoztál már 1-2 évet. Gondolom te sem akarod kiszolgáltatott, otthon ülő anyukaként leélni az életed. Ha egyszer csak a párod elhagy, vagy elveszti a munkáját mi lesz? Éretlen vagy még ehhez az biztos, ha nem gondoltad ezt végig.
2012. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még nem szeretnék szakmát,fősulira mindenképp szeretnék menni,ezért is vagyok gimiben.De egy baba mellett este azért tudnék tanulni,addig anyumék vigyáznának rá,értitek. :)De köszi a válaszokat,akkor inkább még várok néhány évet.
2012. dec. 1. 10:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen felelőtlenség lenne. Főleg arra építeni, hogy párod dolgozik csak meg a nagyi vigyáz rá amíg tanulsz.
2012. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Tudom hogy az anyai vágy hatalmas, és nehéz megbírkozni vele, de mégis próbáld meg. Egy gyerek óriási felelősség, és te még bőven ráérsz szülni. Előtte végezd el a sulit dolgozz bulizz élj. Hogy ne kelljen utána semmit megbánnod.
2012. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt még hozzá tenném hogy én se dolgoztam szülés előtt egy napot se 20 éves voltam és a férjemmel a szülimnél laktunk lakunk még mindig. Most 16 hós a picike és bár ő jelent számomra a világon mindent ha kell meg is halnék érte, még nem volt nem tudtam elképzelni hogy létezhet ekkora szeretett. Mégse javaslom a fiataloknak azt hogy tanulás helyett szüljenek. Anyának lenni csodás dolog de ha van egy biztos háttér még csodálatosabb.
2012. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!