Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez felelőtlenség? Várjunk...

Ez felelőtlenség? Várjunk még? De meddig?

Figyelt kérdés

7 éve együtt vagyunk, szinte a kezdetek óta közös babára vágyunk. Nem vállaltunk eddig gyereket, mert úgy érezzük, hogy nincs mire (mármint anyagilag). A szüleink nem tudnak minket segíteni, havi 160 e Ft jövedelmünk van, abból élünk. Albérletet fizetünk, autót tartunk fenn, most járt le a törlesztőnk, eddig azt is fizettük, fiszont még van diákhitel és egyéb hitel, amit akkor vettünk fel, amikor nagyon megszorultunk.

Még mindig ugyanúgy állunk, mint eddig. Nem jött el a jól fizető menő állás, kezdek rájönni, hogy soha nem is fog. Nagyon vágyom már egy kisbabára, de nem tudunk félretenni semmit a mindennapi élet mellett. Felelőtlenség így gyermeket vállalni? (tudom, igen)


Nem éhezünk, szépen élünk, csak nincs megtakarításunk. Várjak még? De meddig?


2010. nov. 9. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vártam volna eddig se, de ez csak az én véleményem. Sokan felnevelték már tisztességgel a gyerekeiket nehezebb körülmények között is, akkor nekem miért ne menne?

2010. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nyugodtan belevághattok, ha mind a ketten szeretnétek.

Ha mi párommal arra vártunk volna hogy minden klappoljon, talán 50 évesen sem lett volna gyerekünk.


Mi sem éhezünk, mindene meg van a babánknak. Minden vásárlás alakalmával kerül neki 1-2 új ruha vagy játék. Boldog kiegyensúlyozott gyerek. Mi is nagyon vártunk rá nem bántuk meg hogy bevállaltuk, sőt én már vágyom a következőre, csak még el kell érnem a versenysúlyomat. :)


Én szurkolok nektek.

2010. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

engem ebből az egészből az albérlet aggaszt.

szerintem ott a gyenge pont, mert mi van, ha felmondják.


egyébként tényleg nincs mire várni, azt a gyereket fel is kell nevelni, az meg még vagy 20 év. ha nekiállsz kiszámolgatni, hogy mennyi pénzre lesz szükséged, akkor sosem lesz gyereketek. mi is így voltunk ezzel (bár nekünk kocsi helyett lakásunk van, lakáshitellel még vagy 20 évig...) vettünk egy nagy levegőt és belevágtunk. eddig jól alakulnak a dolgok (10 hónapos a kislányunk)

2010. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor mondok neked egy jó hírt:

Tgyás, gyed, gyes (kivéve a 8 órás munkavégzés melletti gyes) ideje alatt állambácsi célzott kamattámogatást ad és a törlesztőrészlet sem kell fizetni. Magyarul erre az időre állambácsi fizeti helyettünk a kamatot.

2010. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig én is határozottan elleneztem még a vágy ellenére is, hogy belevágjunk, de már tényleg úgy érzem, hogy felesleges az önsanyargatás. Az albérlet engem is zavar. A kamattámogatás tök szupi, de önerő nélkül akkor sem kapunk hitelt. Nem is merünk ebben gondolkodni egyelőre. Szóval szerintetek nem elítélendő, hogy ezt fontolgatom? Én is arra gondoltam, hogy majdcsak megoldjuk valahogy. A szeretet sok mindenre képes. Hátha javulnak majd a dolgok. Végülis nem ülünk a fenekünkön, siránkodva, folyamatosan próbálkozunk, csak eddig sajnos sikertelenül.
2010. nov. 9. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, a legfontosabbat kihagytam.

Szóval elölről: A diákhiteledre ne legyen gondod, mert állambácsi átvállalja a kamatfizetést, neked pedig felmentést adnak a fizetés alól, míg tgyásban, gyedben, gyesben részesülsz (kivéve a 8 órai munkavégzés melletti gyes esetében).

2010. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!Ahol élsz nincs önkormányzati lakás?Érdeklőd meg.Úgy gondolom jobb mint az albérlet.Mível ott 5 évig lakhatsz 100% és amit fizetsz a hivatalnak érte az előtakarékoság ami később már a lakáshitelhez jól jön.Legalábbis nálunk így van.

Amúgy szerintem ha folyton az anyagiakat néznék akkor még ennyi baba sem születne.Minden jót!

2010. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyunk mint Ti, csak nekünk saját ház van, bár nagyon-nagyon felújításra szorul és öreg autónk. Hitel nincs, nem is mernénk belevágni. De úgy döntöttünk, jöhet a baba. Már olyan rég óta halogatjuk, hogy majd ekkor, majd akkor.... Semmi értelme. Amire kell, úgyis lesz.Nem a pénz teszi boldoggá az embert, hanem a szerettei.
2010. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se ciki. Mi mondjuk nem terveztük az első babánkat úgy kifejezetten, de védekezés mellett lettem terhes. Akkor 5 éve voltunk együtt, de mi is albérletben. Nem akartam kitenni sose. És ha mégis, akkor keres az ember másikat, azért a lgtöbb főbérlőnek se érdeke hogy félévente kirúgja az albérlőt. A mai lakáseladási helyzetben még annak is kicsi az esélye hogy hirtelen eladják a fejetek fölül...

szóval bármi történhet de ha mindig a jobbra és jobbra vártok, előfordulhat hogy kifutottok az időből.

Barátnőmék voltak úgy hogy jaj hát ők MINDENT meg akarnak adni a babának..és már 32 éves volt a barátnőm mikor "nekiálltak " a babaprojektnek..és csak nem jött össze..teltek az évek, hormonkezelés , stb. Végül csak most sikerült nekik a lombik, már 34,5 éves.

Ő azt mondja ha tudta volna, jóval hamarabb belevágott volna és nem vár eddig. Ja és megtakarításaikból csomót elvittek a különféle gyógyszeres kezelések, az állandó nőgyógyászhoz, szakértőkhöz rohangálás.

2010. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13.17 vagyok azt akartam írni hogy nem akartak kitenni sose, márhogy az albérletből.
2010. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!