Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg felelőtlenség 20-23...

Tényleg felelőtlenség 20-23 évesen szülni?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkozom mostanában a témán, nálunk is szóba jött a gyermekvállalás az utóbbi időben. A környezetemben van 20 éves és 40éves kismama is (nem is egy!) és úgy látom, ha a körülmények megfelelőek nyugodt szívvel vállalhat babát az ember húszas évei elején. Ezzel szemben a köztudatban az ilyen egyre inkább felelőtlenségnek minősül. Jogos ez? Én volnék a felelőtlen? Nem hiszem...
2011. jan. 2. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden a körülményektől függ. 20 év alatt sem feltétlen felelőtlenség, de akkor még tényleg nem érdemes, egyszerűen a társadalmunk nem alkalmas rá. 20-21 év után, ha megvan a kellő érzelmi, lelki érettség és intelligencia mindkét félről, meg persze az anyagi biztonság, akkor nyugodtan lehet. Egy 35 éves kismama terhessége is lehet felelőtlenség, ha olyanok a körülményei, és egy 35 évesnél is lehet jobb anya vagy egyáltalán szülő egy 20 éves, ha érett és olyan beállítottságú. Ha megvan minden kellő dolog, főként a lelki, érzelmi érettség, akkor minden gond nélkül vállalhatod. Aki leszól, azzal meg nem kell foglalkozni, nyilván magából indul ki. Nem minden 20 éves felelőtlen, gondolkodni nem tudó éretlen fiatal, bár kétségtelenül több az ilyen.
2011. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem normális ebben a korban válallni babát. Ha úgy érzitek hogy megfelelő az idő akkor miért ne? :)

Sok sikert hozzá.

2011. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem felelötlenség. Én 20 éves voltam mikor az elsöt szültem, 23 pedig mikor a 2.-at. Albérletben lakunk még mindig, soha nem voltam olyan hogy bulizni, inni stb...Néha nehezen élünk, de legalább van miért. A gyerekeim mosolya mindennél többet ér.Sokan 30 év felett azon sirnak hogy eddig elpazarolták az idöt olyan dolgokra hogy gyereknélkül vannak, és kitudja mikor sikerül.
2011. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
.Ha megtaláltam volna a párom húszas elején, akkor nem 30 évesen szülök.Nem felelőtlenség.
2011. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem felelötlen abszolút. Ha az ember elöreláthatólag tudja, hogy nem javul semmiképpen a helyzete 10-20 év múlva sem (pl. nekünk), akkor teljesen mindegy mikor vállalja be. A lakáshitelünk 20! év múlva járna le és egyikönk sem fog többet keresni ez 100%... szóval mi bevállaltuk, nem szerettem volna 30 éves lenni az elsönél...

Viszont akinek elképzelése sincs, hogy hova és miböl az tényleg ne vállaljon gyereket. Ez vonatkozik az idösebb korosztályra is tehát ez kortól független.

23/N

2011. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Természetesen, ha konkretizálódik a dolog, és úgy érezzük, jöhet a baba, senki véleménye nem fog érdekelni, bevállaljuk. :) És igen, érettnek érzem magunkat hozzá. A párom 27, stabil munkahellyel, és biztos vagyok benne, hogy szuper apuka lesz :)


Örülök, hogy mások is vannak olyan véleményen, mint mi :)

2011. jan. 2. 14:58
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem felelőtlenség, legalábbis én nem érzem annak. Én 22 évesen szültem (akkor már 1 éve házasok voltunk), saját lakásunk volt és biztos munkahelyünk (18 éves korom óta dolgozom). A lakáshitel még mindig fut, de még vagy 20 évig fog is, a gyerkőc már 3 éves. Egyáltalán nem bántuk meg, hogy fiatalon lettünk szülők, nekünk így kerek a dolog. Már tervezzük a kistesót is lassan (jövőre vágunk bele a próbálkozásba), de előbb még felújítjuk a lakást és veszünk egy autót. Senki segítségére nem számíthatunk sem anyagilag, sem másképpen, de egyelőre úgy tűnik, nem is lesz szükség rá. Mindent meg tudunk adni a gyereknek és rengeteget élményelünk együtt. Nem érzem, hogy a mi családunk rosszabb lenne mint az átlag.


Ettől függetlenül én is sokszor találkozom előítélettel, bár ahogy öregszem, talán egyre kevésbé. Az elején nagyon furán néztek rám mindenhol babakocsit tologatva, volt aki szóvá is tette, hogy milyen felelőtlenség ennyi idősen gyereket vállalni. De egyáltalán nem tartom rosszabbnak ennyi idősen gyermeket vállalni (mi már 4 éve voltunk együtt, mikor a fiunk megszületett), mint amikor valaki a harmincas évei közepén éppen csak megismer valakit és jön is a baba.

2011. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Februárban leszek 23 és már lassan egy éve próbálkozunk, kivizsgálásokra is járunk. Ha készen érzed magad rá és fel tudjátok nevelni egyáltalán nem felelőtlenség!
2011. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
ez nem kor függő!! Van aki már ilyen korban is érett arra, hogy szülő legyen, van aki meg csak később, vagy soha. 23 évesen szültem a kisfiam!! Életem legjobb döntése!
2011. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem felelőtlenség.

Mindenki akkor vállaljon babát, amikor jónak látja, egy 20 éves is mérlegelhet, ehhez nem kell idősebbnek lenni.

Én 32 évesen szültem az elsőt, de nem bántam meg, 23 éves koromig egyetemista voltam (na ha akkor vállalok gyereket, akkor felelőtlen lettem volna), utána elkezdtem dolgozni, és későn találkoztam azzal az emberrel is, akinek szülni akartam.

Nem bánom hogy későn lettem anyuka, a mai agyammal is így csinálnám, de ez nem jelenti azt, hogy egy 20 éves anyuka felelőtlen.

2011. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!