Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg felelőtlenség 20-23...

Tényleg felelőtlenség 20-23 évesen szülni?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkozom mostanában a témán, nálunk is szóba jött a gyermekvállalás az utóbbi időben. A környezetemben van 20 éves és 40éves kismama is (nem is egy!) és úgy látom, ha a körülmények megfelelőek nyugodt szívvel vállalhat babát az ember húszas évei elején. Ezzel szemben a köztudatban az ilyen egyre inkább felelőtlenségnek minősül. Jogos ez? Én volnék a felelőtlen? Nem hiszem...
2011. jan. 2. 14:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem felelőtlenség!Befejeztem a tanulmányaimat,elmentem dolgozni,utána jött a baba(már évek óta vágytam rá)22évesen szültem a kisfiamat,férjemmel már szeretnénk a második babánkat! Sajnos egy babát nemrég elvesztettünk.
2011. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy elvesztettétek a babátokat, sok sikert kívánok, biztos sikerülni fog! Ha minden sikerül én is 22éves leszek, mire kisbabánk lesz :)
2011. jan. 2. 16:34
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha meg van a megfelelő háttér (érzelmi és anyagi) akkor egyáltalán nem felelőtlenség. Én 21 éves vagyok, párom 27. 7 éve vagyunk együtt, dolgozunk (én már 2 éve ő 7), van egy szép házunk. Most vagyok 12 hetes, mire megszülök 22 éves leszek. Tervezett baba, és nagyon boldogok vagyunk, hogy összejött. Minden nap öröm azzal a gondolattal, hogy jövő ilyenkorra már a kezünkben tarthatjuk, és hárman karácsonyozunk.


Eddig még nem találkoztam olyannal, aki beszólt volna, hogy korai, mondjuk nem is igazán hirdettük, hogy babát várunk, de ha rákérdeznek, nem tagadnánk, de mi biztos nem foglalkoznánk az ilyenekkel. Főleg ha nem ismeri a mi hátterünket. Még a figyelmet is kár rájuk fordítani.


Ha ti úgy érzitek, hogy megvan a megfelelő háttér, és készen álltok rá, akkor nyugodtan vágjatok bele! Kár mindig halogatni és a "megfelelő" pillanatra várni.


12h km

2011. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Reméljük minél hamarabb sikerül! Neked is sok sok sikert kívánok!
2011. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 letta88 ***** válasza:

Szia!


23 éves vagyok és fél éve próbálkozunk a babón.A párom 27 éves és meg se fordult a fejemben hogy mások ezt felelőtlenségnek tartják.Nagyon szeretnénk babát van saját házunk és kocsink is van meg persze hitelünk, de el tudnánk tartani egy babót.Én úgy vagyok vele hogy inkább most szülök és még megélem az unokámat mint 30 évesen vagy még öregebben és azon imátkozzak hogy megérjem hogy felnő.Szerintem mi gondolkozunk jól.Bár anyukám biztos kiakad ha megtudja hogy terhes vagyok, met ő azt akarja hogy 40 évesen szüljek, de nem érdekel még az ő véleménye se.Ha úgy érzed hogy babát szeretnél akkor hajrá én drukkolok neked!!

Niki

2011. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Az első válaszoló nagyon jól írta, de egyébként mindenki! Én 24 vagyok, két évvel ezelőtt volt egy vetélésem azóta nem jön össze a baba, már nagyon vágyunk rá,a párom 34, felelősségteljes,érett emberek vagyunk,úgyis érzi azt magán mindenki, hogy mennyire érett rá,valaki még 35 évesen sem akar szülni.Nagyon örülök, hogy mindenki így gondolja,ugyanis kezdtem már magam furán érezni, hogy húszas éveimben babát tervezek,mert már többen néztek úgy rám mintha a marsról jöttem volna mikor azt mondtam, hogy igen, próbálkozunk,babát szeretnénk,ez minden vágyunk.

Lassan már tényleg az a természetes ha 30 felett szülnek a nők,és ha fiatal egy kismama szinte ferde szemmel néznek rá,persze tisztelet a kivételnek!

2011. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én is sokszor hallottam már olyat, hogy "A mai világban felelőtlenség 30 előtt szülni!", meg "Jaj, várjatok még azzal a gyerekkel egy 5-6 évet!"

Kiakasztó! Főleg azért, mert nincs benne ráció. :)

Tényleg miért jó az, ha nem élem meg az unokáim születését? Én még az esküvőjükön is táncolni akarok!!! :))))

2011. jan. 3. 20:22
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem felelőtlenség. Ha belegondolsz, hogy a tested folyamatosan öregszik, nem túl előnyös 40évesen szülni az elsőt. Én nem tartom jónak, hogy pl. karrierre hivatkozva várnak még 5-6 évet a gyerekkel. Ha biztos munkahelyed van az jó, de manapság nem lehetsz benne biztos, hogy mikor visszamennél is meglesz -e még a helyed. Ha meg olyan magasra küzdöd magad, egy idő után már te sem igazán mennél el szülni szerintem. Szóval nem tartom felelőtlenségnek. Az meg a másik, hogy nem tudom megérteni, a leendő nagymamák hogy nem örülnek neki? Egy gyereknek az első pillanattól szeretetre van szüksége, mindegy, hogy mikor jön. Örülni kell neki. Szerintem. :)
2011. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!