Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felelőtlenség lenne a mi...

Felelőtlenség lenne a mi korunkban babát vállalni?

Figyelt kérdés

Én 20 éves vagyok, a párom 23, és 3 éve vagyunk együtt. Ő dolgozik, én főiskolára járok, mellette én is dolgozom. Nagyon vágyok egy babára, egyáltalán nem szeretnék tovább "tombolni". Össze tudnánk, költözni, van a szüleimnek egy kis lakása, oda mehetnénk, mindkettőnknek van félretett pénze.

Szerintetek felelőtlenség lenne babát vállalni?


2012. dec. 6. 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia! Abszolút nem lenne felelőtlenség! Ha meg tudjátok teremteni a babának a feltételeket, akkor már miért lenne az? Minden meg van hozzá, hogy babát vállaljatok! Pont jó korban vagytok! Én 24 éves leszek, februárban, párom 27 éves és van egy 4 hónapos kislányunk :)! Mindent bele :)!
2012. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a párod is vágyik-e rá, mert a kérdésedben erre nem utalsz.

Ha egyoldalú a dolog, én nem javaslom.

Ha ő is akarja, akkor azt kell átgondolni, hogy közösen tervezitek-e a jövőt.

Ez lehet, hogy sértőn hangzik, nem szánom bántásnak, van olyan ismerősöm, aki 20 évesen házasodott, és már 20 éve él boldog házasságban 4 gyerekkel. Szóval nem tartom akadálynak a kort, ha idősebb lennél, akkor is megkérdezném. :o)

No és ha igen, akkor hajrá!

2012. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Most nagyon őszinte leszek. Nem vagy még elég érett az anyaságra, ha ezt a fontos kérdést itt teszed fel, és olyannyira fontosnak tartod a válaszainkat. Ha Te tudod, hogy szeretetben, tisztességesen feltudnátok nevelni egy gyermeket, miért kell egy teljesen kívülállónak ezt eldöntenie. 21 vagyok, mindennél jobban vágyom egy gyermekre, jó helyre születne, minden adott. Sosem tenném fel itt az a kérdést, hogy felelőtlenség lenne-e az én koromban gyereket vállalni. És azért nem, mert itt az emberek nem ismernek, nem tudják mi zajlik le benne, nekem a környezetem fontos, akik viszont mind buzdítanak, mert látják, hogy nagyon jó helyre kopogtatna a gólya, úgy látják jó anya leszek és ehhez nem kell 35 éves, érett nőnek lennem. Holott itt biztos vagyok benne, hogy sokan (a koromra hivatkozva) lebeszélnének inkább. Ne haragudj, ha egy kicsit nyersnek tűnök, de én így gondolom.,
2012. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én még várnák vele egy kicsit. Mondom ezt 24 évesen 4 hónapos terhesen. De amíg nem életetek együtt a pároddal, addig nem vállalnék a helyedben babát. Oké, hogy 3 éve együtt vagytok, de nem laktatok még együtt. És befejezném a fősulit, és dolgoznék még legalább 2 évet bejelentve. Legalábbis én így tettem, és így tartom ésszerűnek.
2012. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia.

En januarban toltom a 21-et a parom pedig 24 lesz tavasszal.

Mi is "kitomboltuk" mar magunkat. Es szeretnenk babat.

Azt gondolom, hogy az ember ilyen idosen azert mar feltudja meri mivel is jar a baba. Merlegelni kell a lemondasokat, vallalni a kotelezettsegeket. Mindent atgondolva Orommel dontottunk ugy, hogy igen is ezt szeretnenk es vallaljuk.

Ha mind ketten szeretnetek es felelossegteljesen vegig gondoltatok akkor nem felelotlenseg! Sok sikert!

2012. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Felelőtlenségnek nem tartom azért az elég erős szó...de elhamarkodottnak határozottan IGEN!! 20 éves nő és 23 éves férfi nagyon nagyon fiatal akárhogy is nézzük. Értem hogy komolyan gondolkoztok és van munka pénz, lenne hova vinni a babát, ha most a kérdés arra vonatkozna hogy véletlen terhes lettél és megtartsd e akkor természetesen igen lenne a véleményem. De hogy tervezetten babát vállalni ilyen fiatalon, szerintem nagyon korai...még 4-5 év múlva is nagyon fiatal anyuka leszel. Addig is élvezhetitek az életet kettesben hidd el ez nagyon fontos, gyűjthetitek a tapasztalatokat, az élményeket. Annyi fantasztikus és érdekes dolog van a világban amit gyerekkel már nem fogsz tudni megcsinálni vagy nem úgy vagy nem olyan mértékben.

Szokták mondani hogy mindent meg lehet oldani gyerekkel is mégis azt mondom hogy nem, ez nem igaz. Lehet nyaralni, kirándulni utazni tanulni gyerekkel-gyerek mellett de az már nem lesz olyan, mert a gyerek mindig a legelső lesz az életedben onnantól amíg csak élsz az ő érdekeit nézed.

Nekem van 2 kicsim, 25 évesen vállaltam az elsőt és még erre is azt mondom hogy várhattam volna (nem egészen tervezett volt de természetesen megtartottuk az első babát) én a diploma után mindössze 1 évet dolgoztam nem túl sok tapasztalatot sikerült összeszednem mire megszületett a fiam.

Persze ti tudjátok de én téged is de főképp a párodat nagyon fiatalnak talállak :) Egy fiú (férfi?) 23 évesen még nagyon kölök.

2012. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám,hogy várjatok még. Szerintem gyerekvállalás előtt alap az együttélés legalább 1-2 évig. Meg nekem fontos pl. hogy dolgozzam előtte. A mai világban egyébként sem egyszerű munkát találni, de ha gyerek után akarsz munkát vállalni a szakmádban, 0 tapasztalattal, még nehezebb.

A tombolásról meg annyit,hogy akárhogy is nézzük a gyerek rengeteg lemondás. Igazából én is akkor jöttem rá, amikor már meglett. Nem azt és nem úgy csinálhatod, ahogy akarod, ahogy előtte! Szóval én nem bántam meg,hogy előtte pl. utaztunk sokat a párommal. Mert nagy élmény a gyerekkel nyaralni, de nem olyan, mint előtte volt!

2012. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ő is szeretné a babát, beszéltünk róla már sokat. A kérdést pedig azért tettem fel, mert érdekel a véleményetek. Tudom, nem ismerjük egymást, és nem ismerjük egymás életkörülményeit sem, de szerettem volna tudni ki mit gondol, kinek mi a tapasztalata. Bár nem lakunk egy házban, de szinte együtt élünk, van hogy náluk, van hogy nálunk.
2012. dec. 6. 14:22
 9/17 A kérdező kommentje:

Ami még a másik, mindketten nagyon családcentrikusak vagyunk. Soha nem volt kérdés, hogy szeretnénk e majd gyerekeket, ezért is érezzük magunkat készen a családalapításra. Bár 23 éves a párom, nem úgy él, nem úgy viselkedik, mint a legtöbb vele egy idős férfi.

Az együttlakásban pedig van valami, januárban költözünk össze, ezt a babától függetlenül döntöttük el.

2012. dec. 6. 14:27
 10/17 anonim ***** válasza:

Akinek nincs babája, fogalma sincs mivel jár! Majd akkor fogod megtudni, amikor már meg lesz. Akkor meg már mindegy! Nálunk is nagyon jó helye van, nagyon szeretjük, de én semmiképp nem buzdítalak rá. Én is azt hittem, hogy kitomboltam magam, de nem így van. Ő nekem a legfontosabb, nem bántam meg, csak azt, hogy ilyen fiatalon szültem! Azt hittem lelkileg készen állok rá, erős vagyok, és meg tudom csinálni. Most meg már úgy vagyok, hogy megcsinálom, mert nincs más lehetőségem.


egy 20 éves anyuka

2012. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!