Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti elmondanátok a Főnöknek?

Ti elmondanátok a Főnöknek?

Figyelt kérdés

A főnökömmel nagyon jó a viszonyunk (ha munkahelyen kívül vagyunk, akkor néha még magánügyi dolgokról is beszélgetünk).

Neki van két fia és egy lánya.

A Párommal babát szeretnénk, és februártól próbálkozhatunk majd.

Amikor ide felvettek (azt is a főnököm döntötte el közvetlenül), és mivel határozott időre vettek fel, nem volt nagyon maradásom idén májusban. (legalábbis elsőre úgy tűnt), aztán a főnököm elintézte, hogy én maradhassan azon a helyen és az elődömet visszavették ugyan, de másik helyre. Szval ezt is elintézte.

Azon gondolkodom, hogy januárban leülök Vele, és elmondom Neki, hogy számítson rá, hogy a közeljövőben (remélem, hogy nem kell sokat várni) szeretnénk kisbabát, és lehet, hogy kell majd -remélem, hogy már abban az évben- felvennie valakit helyettem.

Ő is sokszor nagyon rendes volt Velem, így érzem tisztességesnek, hogy elmondom Neki, hogy ezt tervezzük. Mind a ketten ugyanott dolgozunk a Párommal, ugyanaz a főnökünk.

Szerintetek elmondjam, vagy majd csak ha összejött a baba?

Nagy a dilemma. Ti mit tennétek? Vagy volt már valaki ilyen helyzetben?



2012. okt. 6. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd el szerintem, csak ha sikerült.

Lehet, hogy haverkodtok, de mégiscsak főnök... Lesz ideje bőven találni valakit majd akkor is.

2012. okt. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: nem akarok vészmadárkodni, de ha neadjég nem jön össze hamar, akkor is kínos a dolog.

Nekünk már 2.5 éve nem jön. És örülök, hogy nem tudja a főnök.

2012. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Lehet, hogy tényleg igazad van! Nagyon sok kitartást kívánok, és kívánom, hogy ne kelljen már sokat várni arra a csöppségre!
2012. okt. 6. 08:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nehogy elmond!
2012. okt. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, de nekünk 6 év után lett baba. Remélem neked egyből sikerül, de akkor is felesleges előre mondani ilyesmit.
2012. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kezdem azt hinni, hogy tényleg nem jó ötlet!

Amikor felvett ide a céghez 21 éves voltam. Most 24 múltam.

Gondolom, hogy belegondolt, hogy ez a csaj még nagyon fiatal, és lehet, hogy egyszer elmegy szülni.

A Párom 37 éves, én most múltam 24, szval gondolhatja, hogy nem 10 év múlva szeretnénk próbálkozni. És ahogy már írtam, Neki is van 3 gyermeke, most 42 éves, 17 éves a legidősebb gyermeke, szval ő is 25 volt, mikor az első gyermeke megszületett. Én is pont így jönnék ki, ha minden tervem sikerül. De nem kiabálom el, mert nem szeretnék csalódni.

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok!

2012. okt. 6. 09:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor mondd el, ha sikerült a baba!

mi 2 éve próbálkozunk, a múlt hónapban volt egy vetélésem.

ha 2 éve elmondom a főnöknek, és ő erre számít, hogy én terhes leszek, s ezért nem bíz meg valamilyen feladattal, esetleg lefokoz, kirúg, akkor se baba, se állás.

ha nagyon rendes akarsz lenni, mondd el neki már 10-12 hetes terhesen, hogy még egyelőre számíthat a munkádra, de a közeljövőben el fogsz menni babázni. ekkor még bőven lesz ideje valakit a helyedre találnia, és ha nem veszélyes a munkaköröd, még te is bőven dolgozhatsz terhesen.

2012. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kedves utolsó! Irodán dolgozom, szval nem veszélyes a munkahelyem, viszont 7 hónapos korom körül szeretném otthagyni a munkahelyet, hogy legyen időm itthon felkészülni mindenre.

Egyik barátnőm most 33 hetes terhes, ő is 3 hete hagyta abba munkát és otthon rendezkedik, összekészítette a kórházi csomagját, és rendezgeti a babruhákat.

Én is ezt szeretném majd annyi idős terhesen.

2012. okt. 6. 10:13
 9/13 anonim ***** válasza:

NE !! Semmiféleképpen nem mondd el. Én is jóban voltam velük. Szinta baráti kapcsolat volt az egészcsaláddal. Már már túlzásba este az esküvőnkön névnapokon születésnapokon stb..

Azt hogy próbálkoztunk nem mondtam el,mert milyen már hogy majd ugy is kérdezgetik minden hónapban hogy sikerült vagy sem... ez csak a ti dolgotok.

Szóval nálunk a jó viszony akkor szünt meg amikor elmondta hogy babának lesz... Azután a poklok poklát éltem át náluk... bírtam volna még amunkát de délidősen eljöttem mert úgí voltam vele,hogy nem tesz jót a gyerknek az a sok stressz amit nap mint nap miattuk élek át

2012. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az is lehet azért haverkodik meg férkőzik a bizalmadba ,hogy tudjon ilyenekről még idő előtt. ne legyél már ennyire naiv könyörgöm. Rád bízom,hogy elmondod-e. De szerintem tuti megfogod bánni. arról nem is beszélve,hogy mi lesz ha nem jön össze egyből vagy akár sokáig nem jön össze(bár ne így legyen)
2012. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!