Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Gonal F és Gonapep...

Lombikosok! Gonal F és Gonapeptyl injekciokrol elmondanátok mindent? Beadás kikeverés.

Figyelt kérdés
Jövö honapba kezdem rövid protokollal.Ez a két injekcio kell meg a gyogyszerek.A Gonapeptyl tollba van de olyan bonyolultan hangzott..Egyszerre be lehet adni öket?Reggel jobb vagy este?Köszönöm szépen!
2012. jan. 28. 16:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És még egy fontos!muszély hütöben tárolni?nem elég hideg hüvös helyen?Csak mert hétvégente elutazunk és lehet nem lesz lehetöségem hütöre..Köszönöm!
2012. jan. 28. 16:31
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 8 lombikon vagyok már túl, long-hosszú protokoll és antagonista - rövid is volt a repertoárban. Nos nálam a hosszú protokollnál volt alkalmazva az általad leírt két injekció! A Gonapeptyl előretöltött fecskendőben van, itt nincs mit összekeverni. Ezt a ciklus 21-24.napja között kellett elkezdeni adni. Lényege,hogy leállítja a hormonműködést, "kézi vezérlésre",így az orvos és a gyógyszerek irányítanak mindent. amikor a szuri mellett jelentkezik a vérzés, akkor már csak fél Gonapeptyl kell, és csatlakozik mellé a stimuláló injekció, a Gonal f. Nos ez keverős, bár ennek is van előretöltött variánsa, patronos, de ezt az orvosod fogja meghatározni, ahogy az adagját is,hogy melyiket kapod. Ha mégis olyat kapsz,amit magadnak kell összekeverni, annak dózisától függ,miként is kell tenned. Nálam a legnagyobb dózis volt, miután magas az fsh-m. Nekem reggel egy oldószerhez három porampulla Gonal F-t kellett kevernem. Én reggel adtam a Gonapeptylt, és kb. rá fél órára, a Gonal f-t, és a Gonal f-t este is kellett u.így adnom. A hasba kell szúrni, nálunk férjem a profi, mindig ő csinálta,és csinálja. és felváltva tettük hol a jobb,hol a bal oldalra. a rövid protokollnál Clostyval voltam stimuzva, ehhez jött Menopur 2 reggelente, és leállítónak a Cetrotide. de ez akkor csatlakozott,amikor már kaptam a stimu szurikat, és a tüsző mérete elérte a 14 mm-t. a te leírásod számomra hosszú protokollnak ígérkezik. ja és a hosszúnál én ügyeltem,hogy reggelente mindig egy időben adjam, tehát ha reggel 6 kor adod majd először,akkor célszerű ezt az időpontot tartanod mindig! sok sikert!
2012. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ismét én,a 8 lombikos:) a Gonapeptylt kell hűtőben tárolni, a patikában kérhetsz hűtőtáskát hozzá ingyen és bérmentve, jégakkuval, így a hétvégékre nem lesz gondod:) a Gonal f nem hűtőben tárolandó.
2012. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És sikerült már teherbeesned?Rövid protokollt mondtak a menzesz elején kell elkezdeni az injekciozást.Nincs nálam a papir pontosan nem tudom elsö vagy második nap..A gyogyszertárba majd mondják hogy melyiket tároljam hütöban?Köszi a hütötáskás ötletet:) ha jol emlékszem akkor a Gonapepty azt tollba kapom és tekergetni kell..az olyan bonyolultnak tünt.
2012. jan. 28. 16:45
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia! Igen sikerült kétszer, csak sajnos egyszer méhenkívüli lett, és petevezetékemet is eltávolították, ez volt 2010-ben. rá 7 hónapra újra sikerrel jártunk, de sajnos 7 hetesen elveszítettük...de nem adjuk fel! Gonapeptyl nem tekerős, ez biztos, ez egyszerűen előre van töltve egy kis fecsiben, ez a hűtős,de majd mondják is a gyógyszertárban. Nyugodtan jelezd,hogy szeretnél hűtőtáskát is kérni hozzá, nekem ahol rendszeresen kiváltjuk a szurikat, már automatikusan adták, és amikor lement a szurizás időszaka, visszavittem nekik. a tekerős, az lesz a Gonal f. ez így azért egyszerűbb,mert nem neked kell majd összekeverni! ahogy írtam,nekem a másik variánsa volt , az összekeverős, azt nem kellett hűtőben tárolni,csak a Gonapeptylt. Hova jársz, melyik intézetbe? Én Tapolcára, bár pécsi vagyok, de itt Pécsett a Kaáliban csak a vizsgálatok vannak, a dokim hol itt,hol Tapolcán van, én pedig mentem utána oda:)
2012. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom ami veled történt:(én két év probálkozás után terhes lettem de a 12.héten megállt a pici szíve amit sosem fogok tudni feldolgozni:( Pécsre járok a meddöségibe a Várnagy Ákoshoz.Ismered?Te ha Pécsi vagy miért nem jársz oda?A héten volt a méhtükrözésem,nem találtak semmi bajt:) Egy honap pihi és márciusban kezdünk végre!Már 4 éve várunk a Babára.Igen lehet hogy rosszul irtam hogy melyik a tekerös..papirom nélkül fejböl még nem tudom,van még másfél honapom felkészülni:) és te akkor most hol tartasz?A magas fsh értéked miatt kell a lombik?
2012. jan. 28. 17:14
 7/16 A kérdező kommentje:
És elmondanád nekem hogy amikor sikerült a Baba akkor rövid vagy hosszu protokoll volt e?Sikeres lehet mindkettö?Hány petesejtet szivtak le és mennyi lett jo?
2012. jan. 28. 17:16
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is sajnálom,ami veled történt,én is nagyon nehezen tettem túl magam a történteken,már ha túl lehet ezen tenni magunkat:( Nekem korai kimerülő petefészkem van, ez annyit jelent,hogy az fsh-m magas, emiatt a legnagyóbb dózis mellett is alig tudnak petesejtet nyerni. és ugyebár a méhenkívüli végett nincs jobb oldali petevezetékem. a legtöbb eddig 7 volt, eddig mindig volt szinte mindegyikben petesejt. mindkét sikeres lombik hosszú protokoll alatt volt. Én itt Pécsett még anno a Megyeibe jártam a meddőségibe, dr. Török Attilához, és maximálisan megvagyok vele elégedve,mind szakmailag,mind emberileg. Őt egyébként a saját nődokim ajánlotta,aki akkor még szintén a Megyei nőgyógyászaton dolgozott. Miután megszűnt a Megyeiben a nőgyógyászat, akkor megnyílt Pécsett a Kaáli, ide jött dolgozni az én dokim is, és még két orvos a Szülészetről,ahova te jársz. dr. Mánfai és dr. Wilhelm. a vizsgálatok itt történnek, a beavatkozások Kaposváron, vagy Tapolcán. Én mindvégig megmaradtam a dokim mellett. Általában a hosszú protokollt tartják sikeresebbnek, ám én tudok sikeres rövid protokollosról is:) Drukkolok Neked, én februárban kezdek újra.
2012. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem hála isten eddig nem volt baj a peteérésemmel,mindig volt több,igy azért jo eséllyel indulok a rövid protokollnak?Ha lesz elég petesejtem akkor mindegy hogy rövid vagy hosszu volt?Olvastam itt olyat h volt akinek sok petéje érett a másiknak meg kevés és akinek kevesebb volt az lett terhes.
2012. jan. 28. 20:17
 10/16 A kérdező kommentje:
Sok sikert kívánok én is neked!Még kérdezhetek majd késöbb ha elkezdem?Köszi
2012. jan. 28. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!