Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet ilyen felelőtlen?

Hogy lehet ilyen felelőtlen?

Figyelt kérdés

barátnőm a héten lent volt Balatonon, összejött egy fiúval, óvszer nélkül voltak együtt. meg előtte 2 héttel is csinált ilyet. aztán most meg izgul, hogy terhes lett. szóval pénteken dokihoz rohangáltunk esemény utáni tablettáért.

halkan merem csak megjegyezni, hogy be volt rúgva mind2 alkalommal és állítása szerint a fiúk nem akartak gumival szexelni. mikor mondtam neki, hogyha ilyen nemi életet él, és nem akar teherbe esni akkor szedjen fogamzásgátlót. erre az volt a válasza, hogy fölösleges pénzkidobás. de mondtam neki, ha ilyen a nemi élete lehet, hogy nem fölösleges pénzkidobás...

hogy hathatnék rá, hogy ne csináljon ilyen felelőtlen dolgokat?

ha meg terhes lett az eső fiútól, akkor abortusz lenne. ezt meg olyan simán, szinte minden érzés nélkül mondta, hogy azt hittem felpofozom, mivel én babát várok, nagyon rosszul esett ez a válasz.


2012. aug. 26. 08:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Sajnos szerintem az ilyen ember csak a saját kárán tanul. Vagy azon se.


Egyébként a tabletta sem vmi jó ötlet, mert ha félig ismeretlenekkel fekszik össze, akkor nem csak a terhesség miatt kellene aggódni.

Nem tudom mennyire fog neki tetszeni, ha esetleg elkap vmi nemi betegséget.

2012. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Bocsi nem olvastam az eddigi kommenteket, úgyhogy lehet írta már valaki.

Én nem csak elsősorban a terhességtől félteném a barátnőmet. Ha ezek a fiúk csak úgy gumi nélkül lefekszenek egy lánnyal, akit nem ismernek, vagy csak alig, akkor valószínű nem ő az egyetlen. Bármilyen nemi betegséget elkaphat, akár olyat is amiből nem tud kigyógyulni. Én mesélnék neki egy kicsit a különböző nemi betegségekről és hogy milyen következményekkel jár, lehet egy kis statisztika sem árt. Az egész életét tönkreteheti egy ismeretlen pasi és egy pár órás szex kedvéért.

2012. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

jogos!

fogok erről is beszélni vele! szerintem ez meg sem fordult a fejében!

2012. aug. 26. 14:52
 14/15 anonim ***** válasza:
Én döbbenten olvastam amit írtál, de sajnos az én környezetemben is a 14-15 éves lányok már így élnek (vastagon kimázolva,hajnalig az utcán,bulikban lerészegedve és egyáltalán nem foglalkoznak a körülményekkel). Nagyon örülök hogy van még aki elítéli ezt a magatartást mint pl te is kedves kérdező, mert vannak akik legyintve azt mondják: "fiatalok hagy éljenek!" Én 32 vagyok és van egy 6 éves lányom próbálom megtanítani vele azokat az értékeket amit magam is képviselek hisz ez az ÉN FELADATOM!!! Mivel a barátnődet az apukája neveli így te tudsz rá egy kicsit hatni talán, így azt javaslom mutasd meg neki ezt a kérdést a hozzá tartozó kommentekkel.. ha ez sem segít akkor tehetlen vagy sajnos!
2012. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

már sikerült annyit elérnem, hogy jövőhéten megyünk nőgyógyászhoz teljes kivizsgálásra. remélem ez a mostani eset azért hatással lesz rá. tényleg nagyon szeretem őt, mintha a húgom lenne és felelősséget érzek iránta, főleg az ilyen kérdésekben.

mert ugye az nincs senki homlokára kiírva, hogy nemi betegsége van. sőt ezzel nem is nagyon dicsekszenek, főleg, ha valakit le akarnak fektetni. még egy hétig aggódik, hogy meg fog-e jönni neki, én nem is mondok neki most olyanokat, hogy minden rendben lesz e vele. remélem tényleg tanult ebből.

azt tudja, hogy hozzám bizalommal fordulhat bármivel. sőt akár még veszek is neki óvszert, ha nincs neki, ezt is tudja...



igen ez tényleg az anya feladata, hogy megtanítsa a gyereknek mi helyes és mi helytelen. sajnos az ő anyja nem a követni való példa.

2012. aug. 26. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!