Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehetnek terhességi...

Mitől lehetnek terhességi tüneteim, ha szinte 100%osan kizárt, hogy terhes legyek? A teszt is negatív.

Figyelt kérdés

A tünetek:

- késik: a ciklusaim 27-29 naposak, most 13-14-én kellett volna megjönnie, a leghosszabb ciklusom az elmúlt évben 32 napos volt, de tegnap már az is elmúlt

- a hasam görcsölget majdnem egy hete, mint menstruáció előtt (amikor a kisfiammal lettem terhes, egyáltalán nem éreztem ilyen hosszú ideig a "szurkálást")

- tegnap este megnyomtam a mellem, és a jobb oldaliból fehér folyadék szivárgott (a terhességemnél ez sem volt)

- ma reggel már nem bírtam várni, megcsináltam egy tesztet és negatív lett


Amiért szinte 100%, hogy nem lehetek terhes: az utóbbi időben alig volt szexuális kapcsolatom, és akkor is gumit használt a másik fél.

Szerintem "álterhes" sem lehetek, mivel jelen helyzetemben egyáltalán nem vágyom teherbe esni. És gőzöm sincs, hogy most mi van. A hasam még mindig fájdogál.


2012. aug. 18. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%-osan nem lehetsz biztos benne, h nem vagy terhes. amúgy ugyanezek a tüneteke nekem is jelentkeztem már, általában akkor, amikor vmiféle gyulladás volt a szervezetemben. kivéve az előtejet. az már terhességre vagy komoly hormonális diszfunkcióra utal. (a tejtermelés beindulásáért a prolaktin nevű hormon felel a szervezetben, amelyet ilyenkor az átlagostól lényegesen nagyobb mértékben termel.) én a helyedben körüljárnám még egyszer a várandósság kérdését. óvszer mellett is teherbe lehet esni és a terhességet annak korai fázisában még nem mutatja ki a teszt. ha mégsem vagy terhes, menj nőgyógyászhoz és végeztess hormonszint mérést (vérvétel)
2012. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy hajhullásra már lassan 6 hónapja hormontartalmú készítményt használok, de csak a fejbőrömre kenem. Ennek lehet hozzá köze?

Ez az: [link]

2012. aug. 18. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:

"Hosszabb ideig tartó, nagy felületen történő használatakor a mind a prednizolon, mind az ösztradiol hatóanyag felszívódhat, és általános, az egész szervezetet érintő hatást válthat ki. Nagy felületen és/vagy hosszú ideig alkalmazás esetén vesekárosodást okozhat."


Szerintem mellékhatás is lehet.

2012. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is ebben bízom...

De az az aprócska szivárgás zavar. És mintha meg is lennének most már duzzadva a melleim.

Kissé kétségbe vagyok esve.

Igaz, hogy a teszt negatív, de minden más a terhesség mellett szól.

2012. aug. 18. 11:24
 5/11 anonim ***** válasza:
lehet hogy hormonprobléma, jelentkezz be egy nőgyógyászhoz és nézesd meg magad! majd ő továbbküld arra amerre kell
2012. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

elképzelhető, h hotmonális probléma áll a háttérben, de ezt a lehetőséget nem arra használd, h kizárd a terhességet.


"Igaz, hogy a teszt negatív, de minden más a terhesség mellett szól."

Felejtsd el a tesztet! a 33. napban vagy, akkor még mindenképp negatív eredményt kapsz,mert ebben a fázisban még nem tudja kimutatni a terhességet.

2012. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én hormonzavarra gyanakodnék, a váladékszivárgás is utal erre. Ha terhes lennél, akkor ennyi késésel más bármelyik teszt kimutatná, negatív teszttel szerintem ez nem lehetséges. Minél előbb menj el orvoshoz, barátnőmnek pl cisztája volt, ami öszezavarta a hormonháztartását is és ugyanilyen tünetei voltak....
2012. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Márciusban volt egy hormonvizsgálatom a hajhullás miatt, arra a nőgyógyász azt mondta, hogy normális. Azóta változhatott? És így "egyik napról a másikra" jelleggel? Az előző menstruációig minden rendben volt.
2012. aug. 18. 16:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy ismerősömmel, aki egészségügyet végzett és dolgozik is orvos mellett (nem konkrét nőgyógyász), ő azt mondta h inkább hormon a görcsölés miatt. Merthogy beágyazódásnál nem görcsölne ennyit.
2012. aug. 18. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:

attól függ. az egyik barátnőmnél például rendkívül erős görcsökkel járt a beágyazódás, de ezt csak zárójelben


ha nem vagy terhes és mégis előtejed van, akkkor borítékolható a hormonális probléma, ami simán kialakulhatott tavasz óta. a mellfeszülés, mellduzzanat nagyon is utalhat erre. nekem sosem volt előtejem, csak mellfeszülés, duzzadt, érzékeny mellek, stb és hiába próbálkoztunk, nem sikerült teherbe esnem. hosszas kivizsgálás után jöttek rá, h nagyon magas a prolaktin szintem. a sors iróniája, h én épp emiatt nem estem teherbe, mivel a szervezetem úgy ítélte meg, h már eleve az vagyok, hiszen a prolaktin szintem olyan magas volt, amilyen magasra csak terhesség idején szökik. magyarul az én szervezetm éveken át folyamatosan azt a visszacsatolást kapta, h épp gyermeket várok, ezért megakadályozta az "újabb" beágyazódást, holott végig volt menzeszem. trükkös dolog, de gyógyszeres kezeléssel rendbehozható, utána pedig csak kontrollra kell járnod, aztán már arra sem, ha nem jelentkeznek a tünetek újra

2012. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!