Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltatok úgy, hogy azt éreztét...

Voltatok úgy, hogy azt éreztétek sohasem lesz babátok? Amikor elkeseredtetek, hogy már mindenkinek babája van a környezetetekben, csak nektek nincs.

Figyelt kérdés
Mivel lehet magad ilyenkor megnyugtatni??
2012. júl. 30. 13:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nagyon sokat segítesz ezzel, hogy meghallgatsz és próbálsz biztatni...!:-)Párom 38 éves lesz idén. Igazából, ha visszatekintek a korábbi évekre, én sem voltam ennyire babás....vagyis nem került szóba korábban gyakran. Persze, beszéltünk róla, hogy majd lesz gyerekünk, meg kérdezgették a családtagok, de ennyiben maradtunk....én mindenképpen férjhez akartam menni, na ez sikerült, feleség lettem!Aztán tavaly, az esküvőnk után, nagyon HIRTELEN megjelent ez az érzés bennem, amiről eddig csak hallottam, hogy nekem baba kell!!Teljesen más szemmel látom a világot, mintha kinyílt volna, minden szebb lett, elolvadok, ha egy kisbaba rám mosolyog, babanaplót vásárolta, megvettem - a férjemmel együtt - egy csomó babaápolás szakkönyvet, fejlődést, táplálkozás segítőt, és letöltöttünk babamuzsikát, pocaklakó dalokat, és azon alszok el este....Úristen, most biztos hibbantnak gondoltok:-)!!!De valahogy úgy érzem, hogy ezzel közelebb kerülök HOZZÁ!!!AZ ÉN GYEREKEMHEZ!!!ANNYIRA SZERETNÉM!!!Tudod sose gondoltam, hogy ez eljön az Életemben, de a mondás igaz:minden nő életében eljön ez a pillanat, hogy kisbabát akar, valakinek előbb valakinek utóbb!!
2012. júl. 31. 08:27
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát, mindent egybevetve megértem a késztetést és az érzéseidet, de úgy érzem, egyelőre nincs okod pánikolni :) Bár nem tudom, pontosan mit takar az a korábbi mondatod, mely szerint a férjed még nem érzi magát készen az apaságra (halogatja, hogy majd később, vagy nem is hajlandó beszélni róla, foglalkozni a témával? - a legutóbbi kommentedből nem ez derül ki)

Na de ezt a kattanást a fejedben (bocsi :D) tényleg abszolút átérzem :) Ilyenkor nehéz bármi másra koncentrálni. Nálam is hasonló, csak én szerintem már így születtem, már 16-17 évesen is sóhajtozva nézegettem a pocakos kismamákat, és azon tűnődtem, mikor tart már az én életem is itt.. hát őszintén szólva nem gondoltam, hogy még 30 évesen SEM. Nade nem sajnáltatni akarom magam, ezen már túl vagyok :), csak biztosítani afelől, hogy tudom, mit érzel. Mégis azt tanácsolom, hagyj a fejedben más dolgoknak is figyelmet, mielőtt teljesen rácsavarodsz (mint sokan mások, köztük én is). Végül is a házasságotok rendben van (ugye?), az eddigi eredményeid is, nem hinném, hogy nagy bajok lesznek nálatok ;)

2012. júl. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi:-)igen, a házasságunk rendben van. Természetesen beszélünk a témáról, én sokat, meg szaklapokat, cikkeket olvasgatok neki, együtt nézzük a Tv-ben pl. a -babaperceket. Akkor úgy látom rajta, hogy ő is szeretne babát....meg mondja is, de magától nem, csak ha én kérdezem, Akkor igennel felel:-)Szerintem mindenképpen ez a lelki, gyerekkori "trauma" lehet az oka...hogy ő nem akar olyan gyerekkort az övéinek....csak nem meri bevallani....kérdezzek rá??Sokan tanácsolták essek teherbe, időzítsem úgy a dolgokat, számoljam a napokat....hm.lehet megoldható lenne. Van értelme??A gyerek angy felelősség, neki is akarnia kell, nem kényszeríthetem rá....csak meddig várjak??Nagyon szeretném már a babát!!!!
2012. júl. 31. 20:48
 14/16 anonim ***** válasza:

Ó, hát ilyen kétségbeesett gondolatai is sokunknak voltak már szerintem.. nekem is, csak aztán belegondoltam, hogy ha valami mégsem a számításaim szerint történik (mert ilyenkor arra játsszunk, hogy ha már megvan a baba, úgysem tudják nem szeretni, nem foglalkozni vele, akkor már minket sem hagyhatnak el, stb.), akkor szerencsétlen gyerekemmel tolok ki (többek között), hogy nem kap olyan -felkészült- apát, amilyet kaphatott volna. A házasságban is okozhat feszültséget, ha kiderül, márpedig kiderül előbb vagy utóbb. Ezt úgy mondom neked, mint egy olyan házaspár 3. gyereke, ahol a férj (apám) csak két gyereket akart. De anyám nem bírt magával, amit egyébként részben meg is értek, de ettől még... Apámmal igazából sok bajom nem is volt, mondjuk nem nagyon szoros a kapcsolatunk, de neki a tesóimmal sem az, ő egyszerűen ilyen, nehezére esik kimutatni az érzéseit (ugyanakkor meg sem fordul a fejemben, hogy ne szeretne). De anyám. Neki azóta is bűntudata van, amiért becsapta apámat, és ott kompenzál, ahol csak tud. Talán ma már nem annyira, de ez lehet, annak is köszönhető, hogy több ezer km-re élünk egymástól, és évente egyszer találkozunk. De azt tudom, hogy még a mai napig "vezekel" az akkori döntése miatt, aminek az eredménye... én lettem. Szerintem ne tedd...

A férjeddel szerintem mindenképp beszélned kéne, de ne feltétlenül akard a szájába adni, hogy mi lehet a probléma. Lehet, hogy tényleg az, amire Te gondolsz, de hagyd, hogy ő fogalmazza ezt meg, ha tudja. De még azt is meg merem kockáztatni, hogy nincs is olyan nagy ellenállás benne, amilyet feltételezel, csak lehet, ő sem szívesen beszél - annyit :)

Ellentétben velem, aki már megint lyukat beszélt mindenki hasába :)

2012. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Na, ez biztosan így van....köszi a hosszú választ!!ezért nem akarom rákényszeríteni, ha ő még nem készült rá fel....mert visszaüthet...azt nem szeretném!Egyébként nem tudom, tényleg mi lenne a jó megoldás!Meddig várhatnék??Szoktunk persze beszélni róla, ahogyan már írtam is.Remélem megoldódik az életemnek ez a problémája.
2012. aug. 2. 10:36
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is ezt kívánom Neked! :)

(meg persze magamnak is :D)

2012. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!