Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van ilyen anya a környezetetek...

Van ilyen anya a környezetetekben?

Figyelt kérdés
A párom nővére nem foglalkozik már a 3 éves lányával, sőt azt tervezi, hogy egy szomszédos városba költözik albérletbe (fél órás útról van szó) és a gyereket az apjára hagyja, hogy ő tudjon bulizni...:S Nagyon megdöbbentő ez nekem, mert bár még nincs gyerekem, de mindig azt hittem (azt láttam), hogy egy anyának a gyereke az élete és hamarabb végezne magával, mintsem, hogy elszakítsák tőle. Vagy ez mostanában az új módi? Én teljesen értetlenül állok a dolog előtt!:S
2012. júl. 14. 14:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem módi ez, viszont mindig is voltak olyan nők, akikben nincs meg a kellő anyai érzés. Szerencsére kevés van belőlük, de vannak ilyenek.

Nekem egy ilyen ismerősöm volt, aki lelépett, a kicsi babáját olyan fél évesen az apukára hagyta. Nekem ez érthetetlen, de őszintén szólva, látva a nő életét, talán jobb is, hogy apuka neveli a kislányt fel.

Többségében viszont nem ez a gyakori, hiszen apuka sokkal könnyebben lép le, és az anya ragaszkodóbb.

Én nem tudnám itt hagyni a lányomat. El sem tudom képzelni, hogy valaki képes erre. De van ilyen mégis.

2012. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%

A hölgy nem volt elég érett az anyaságra. Talán túl fiatal, talán véletlen gyerek és nem ment abortuszra, talán mást gondolt a gyereknevelésről, mint amilyen valójában.

Ilyenkor a gyerek valóban jobban jár, ha az anyja inkább kilép a képből. Idővel változhat, megérhet az anyaságra.

2012. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Hát egy 32 éves nőről van szó, aki 10 év után ment hozzá a párjához és már az esküvő után rögtön teherbe is esett. Állítólag sosem akart gyereket, de amikor én megismertem (fél éves volt a kislány), akkor nem gondoltam volna, hogy ez lesz, mert látszott mennyire imádja a gyerekét. Aztán fogyott 30 kg-ot és mint aki bekattant, egyik napról a másikra teljesen kifordult magából. Csak az érdekli, hogy mikor, kivel megy bulizni, megcsalta a férjét, csak magára vesz ruhát, közben viszont dolgozni nem akart.:S Na de mindegy, csak a gyereket sajnálom iszonyatosan, mert szerencsétlen meg nagyon anyás. Az apja jó ember, de igazi balek most és rengeteget melózik. Ha nála marad a gyerek, akkor nem tudom hogy lesz ideje rá.:S


Egyébként pont valamelyik nap mesélte az egyik ismerősöm, hogy az ő anyjuk is lelépett a húgával, amikor ő 3 éves volt. Azt sem tudták hova ment és évekig nem tudtak róla, még azt sem tudta, hogy van egy húga.:S


Én képtelen vagyok feldolgozni az ilyen dolgokat!:(

2012. júl. 14. 14:19
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez divat lenne.

"Egyszerűen" csak vannak olyan nők, akik nem elég érettek az anyasághoz, és ez sokszor nem csak korfüggő.

Nekem egy ismerősöm volt így, ő akkor már 30-on felül volt. Nagyon várta a babát, úgy tűnt tényleg szeretné, aztán pár év múlva lelépett. Azóta évente 1x látogatja.

Nekem ez szokatlan és furcsa, és addig el sem hiszi az ember, amíg személyesen nem találkozik egy ilyen helyzettel.

2012. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ja és az a slussz poén az egészben, hogy tavaly ősszel még második gyereket terveztek.:S Szerencsére nem jött össze nekik, még belegondolni is rossz mi lett volna!
2012. júl. 14. 14:21
 6/28 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyenek..Bár nem ez a túlnyomó többség..Én ölnék a fiamért..elképzelhetetlen számomra az élet a gyermekem nélkül bár 24 évesen szültem,nem voltam érett az anyaságra..sőtmég most is néha értetlenül állok a dolgok előtt de igyekszem megküzdeni a problémákkal mert Őt én szültem a világra,az enyém és semmi áron nem mondanék le róla!
2012. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Azért megnyugtató, hogy azért a "rendes" anyák vannak még többségben!:)


Ahogy írtam, nekem még nincs gyerekem, de mindennél jobban vágyom rá, csak még kell egy pár év, hogy meglegyenek a körülmények. Viszont nekem már most elképzelhetetlen, hogy magára hagyjam.:(


Gratulálok nektek, hogy felelős anyák vagytok és biztosan jó "munkát" végeztek!:)

2012. júl. 14. 14:25
 8/28 anonim ***** válasza:

Ismerek egy ilyen nőt, az akkor fél éves kislányát hagyta az apukára és teljesen kilépett a kislánya életéből. Az apuka feleségül vett egy nőt és most várják a 3. közös gyermeküket. A kislány a nevelőanyukáját tekinti az édesanyjának a féltestvéreivel olyan mintha rendes testvérek lennének.

A kislány már 19 éves fiatal nő.

Az anyuka is férjhez ment és van egy 5 éves kisfia akit nagyon szeret,mindent megad neki.Azóta megérett az anyaságra.Bár a lányával nem tartja a kapcsolatot.

2012. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem csinálta pont ezt. 11 év után egy 4 éves kisfiúval hagyott itt, pontosan ugyanezekkel az indokokkal. És egyre több ilyen remek férfiról hallok mostanában. Fériaknál nem szoktak megdöbbenni ennyire az emberek:S
2012. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A férfiakon talán azért nem döbbennek meg az emberek, mert nálunk sok ilyen van... Nem mondom, hogy kisebb bűn, de már annyi ilyenről hallani, hogy meg sem hallja az ember. Msárészt egy válásnál is az anyánál marad a gyerek az esetek 99%-ában és valahogy az van a tudatunkban, hogy egy gyerek sokkal inkább az anyja része, mint az apáé. Mégiscsak ő hordta a szíve alatt 9 hónapig, ő szoptatta, túlnyomórészt ő van vele. De javítsatok ki, ha nem így gondoljátok!:)
2012. júl. 14. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!