Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan mondjam el? Az a...

Hogyan mondjam el? Az a helyzet, hogy úgy néz ki, hogy terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Igaz, tesztet még nem csináltam, de nagyon úgy érzem. Vannak jelek.. Az a gond, hogy egy olyan fiútól lenne, akivel csak titokban vagyok együtt, itthon nem tudják, mert anno amikor még nyíltan jártunk, ellenezték, és úgy tudták, hogy vége. Viszont nem lett vége. Most viszont, úgy néz ki, hogy baj van. Ha terhes vagyok, akkor muszály elmondanom, nem tudnám titokban tartani, és muszály lenne elmondanom, akármennyire is félek a reakciótól. Anyám nem valami megértő... nem az a barátnő anyuka kategória. Hogy valljam be? Így mindenre fény fog derülni. :( (szeretjük egymást a fiúval)
2009. júl. 13. 19:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
50%
Gratulálok, belőled is egy utolsó gyilkos lesz, aki a saját gyerekével végez! Miért nem lehet örökbe adni, miért kell hidegvérrel kinyíratni szerencsétlen babát??
2009. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
61%
Komolyan egyre jobban sajnálom szegény kérdezőt :( Már a második felszólalót kapta meg.. :( A legjobb ha próbálod el sem olvasni ezeket a válaszokat, mert tényleg semmi joguk beleszólni a dolgaidba. Engem anno azért pontoztak 100%-ról 88%-ig, mert egy abortuszos kérdésben nem üvöltöztem, hogy az abortusz undorító dolog, hanem megmaradtam köztes véleményezőnek és nem szóltam bele mások döntéseibe. Ameddig a törvény ezt engedélyezi, addig másoknak nincs beleszólása. Csak ezt sokan nem értik meg és szeretik közbeiktatni mindenhová a véleményüket.
2009. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Fogjátok már be!!! Nem hiszem el, hogy ezért képesek vagytok írni, hogy milyen gyilkos vagyok stb... Semmi közötök hozzá, hogy megtartom vagy sem!!!
2009. júl. 13. 21:12
 24/45 anonim ***** válasza:
49%
tudod mit? ha volt ra eszed ugy sexelni mint az allatok hogy se vedekezes semmi akkor arra is legyen meg az eszed hogy kiallsz oda ahol kell!!! itt mar nem magadra kell gondolni kislany hanem arra a kis eletre ami benned fejlodik!!!
2009. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
36%
es akartetszik akarnem egy utolso kis onzo vagy :S
2009. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Jól gondold meg, hogy hogyan döntesz, bár én nem ismerem a körülményeidet, de nem egy egyszerű helyzet.

Én is átestem abortuszon néhány éve, a mai napig nem felejtettem el, és igaz, akkor azt mondták, semmi következménye nincs a dolognak, ehhez képest a mostani párommal egy évig próbálkoztunk, mire összejött egy terhesség, de sajnos 5 hetesen vége szakadt. Ez persze nem jelenti azt, hogy ez az abortusz következménye, de nem kizárt. És ehhez társulnak még a lelki dolgok.

Ha az abortusz mellett döntesz, el kell menned nőgyógyászhoz minél hamarabb, mert ha korai terhességet vesznek el, kevesebb az esélye annak, hogy szövődmény alakuljon ki. Ha az orvos megállapítja a terhességet, elküld vérvételre, családvédelmi tanácsadóhóz, (nekem annak idején kétszer kellett elmenni ide, „hátha meggondolom magam”), aztán kapsz egy csekket, amit a műtét előtt be kell fizetned.( Mikor nekem volt, akkor figyelembe vettek szociális körülményeket, és így kevesebbe került.) A műtét napján éhgyomorra kell bemenned a kórházba, felhelyeznek egy tágítót (laminária), ami néhány óra alatt hat, maga a műtét kb. negyedóra. Vannak kórházak, ahol már este haza engednek ha minden rendben, de van ahol bent kell tölteni egy éjszakát. Valószínűleg a nőgyógyászod is elmondja majd, hogy zajlik ez az egész.

A negatív válaszolókkal ne foglalkozz, én tudom milyen nyomorultul érzed magad, és nekik igazából semmi közük az egészhez. Azt pedig neked kell tudnod, milyen viszonyban vagy anyukáddal, én annak idején elmondtam neki, de addigra már mindent elintéztem. Valaki kell hogy legyen melletted, mert nem valószínű, hogy könnyű lesz.

Még egyszer, jól gondold meg, most nemcsak a saját életedről döntesz. Mindenképp együtt dönts a pároddal.

2009. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
82%

Az előző válaszoló vagyok. Ha nem mondod el, és esetleg úgy tudja meg anyukád, hogy valaki meglát, vagy hasonló, sokkal rosszabb lesz akkor kimagyarázni, mint elé állni, és felnőtt módjára elmondani, hogy hogyan

döntöttél/döntöttetek.

2009. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Nem élvezett belém a párom egyébként, megszakításos közösülésről van szó. Köszönöm a normális válaszokat.
2009. júl. 13. 21:46
 29/45 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Biztos, hogy te se akarod a babát? Vagy csak félelemből nem akarod?

Mert ha szeretnéd (szeretnétek a pároddal) és lenne rá mód, hogy felneveld, akkor próbálj beszélni Anyukáddal. Ő is emberből van, valamilyen szinten biztos megért. Azért csak a lánya vagy.

Vagy ha a párod dolgozik, albérletbe is mehettek. De ez a te döntésed, ha te sem szeretnéd, akkor vetesd el, hogy ne legyen rossz élete.

Én 18 évesen szültem, most 20 vagyok és ősszel szülöm a 2. gyerekemet. Saját házban lakok, a férjem (mert 2 éve férjhez mentem) nemrég lelépett egy krva miatt, de nem adom fel, mert szeretném a babát és imádom őket.

Eleinte nekem Apa nagyon ellenezte az első terhességet, de amikor megszületett a kislányom, minden gond elszállt, Apából, aki eddig maga volt az ördög, most egy földre szállt angyal lett, és alig várja a 2. unokáját.

Fel a fejjel, remélem jól döntesz.

Én drukkolok neked, de sztem ne hagyd ki belőle Anyukádat, vagy beszélj Anyósoddal.

2009. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Nem olyan az anyagi hátterünk, most még albérletbe sem tudnánk menni. Mindketten a szülőkkel élünk. De ez bonyolult... Párom sem szeretne gyereket.
2009. júl. 13. 22:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!