Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esély a teherbeesésre?

Van esély a teherbeesésre?

Figyelt kérdés
Menstruációm utolsó napjának estéjén és másnap is szeretkeztem úgy a vőlegényemmel, hogy elment bennem. Sőt menstruációm minden napján szeretkeztünk úgy, hogy elment bennem. Mielőtt kritizálnátok, hogy miért akkor szeretkeztünk mikor meg volt nekem, leirom: azért, mert külföldön dolgozik és csak pár napra jött haza és sajnos pont akkor jött meg nekem.
2012. máj. 24. 15:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, de nagyon kicsi az esélye, én nem tartom valószínűnek, hogy teherbe esel.
2012. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tényleg másról szól?

Elolvastátok elejétől?Nehogy már engem nézzetek hülyének!

De akkor bemásolom ide:


Vajon tényleg teherbe lehet esni menstruáció alatt?


Nagyon bonyolult eseteknél azt szokták mondani, “kezdjük Ádámnál és Évánál”. Ahhoz, hogy egyértelműen tudjunk válaszolni a fenti kérdésre, egészen a menstruációs ciklus, illetve magának a menstruáció fogalmának a meghatározásáig kell visszamennünk.

A menstruációs ciklus hossza minden termékeny korban lévő nőnél eltérő, de normál esetben 21 és 35 nap között van. A menstruáció alatt 50-150 ml vér, szövettörmelék és nyák távozik. A méh belső rétege, a méhnyálkahártya megvastagszik, majd sorvadásnak indul és leválik; vérzés kíséretében távozik a szervezetünkből.


A szabályos menstruációs ciklus 28 napos. Ebben az esetben a peteérés vagy más szóval ovuláció a menstruációs ciklus 14. napján van. Ha peteérés időszakában a női petesejt találkozik a férfi ondósejttel (közösülés során), a petesejt megtermékenyül. Ilyenkor a méhnyálkahártya megvastagszik, szivacsossá válik, ebbe ágyazódik be a petesejt.

A fentiekből egyértelműen következik: ha a méhnyálkahártya nem válik le, akkor terhesség áll fenn, vagyis menstruáció (méhnyálkahártya leválás) nem következhet be. Amennyiben a méhnyálkahártya leválik, akkor viszont nem lehetsz terhes, mert a petesejt nem tudna hova beágyazódni.

Ez a terhesség alatti menstruációról szól???Mert ha igen akkor nagyon hülye vagyok hogy nem értem.

2012. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"A fentiekből egyértelműen következik: ha a méhnyálkahártya nem válik le, akkor terhesség áll fenn, vagyis menstruáció (méhnyálkahártya leválás) nem következhet be. Amennyiben a méhnyálkahártya leválik, akkor viszont nem lehetsz terhes, mert a petesejt nem tudna hova beágyazódni. "


Ez nem így van teljesen.Erre írtam az előzőeket pl. azt is el kellene olvasni, nem csak ezeket.

Nekem nőgyógyász mondta, nem légből találtam ki, h a méhnyálkahártya leválásával egyidejűleg épül is felfelé. nincsen olyan, hogy leválik, aztán 2-3 napig "gondolkozik" a szervezet, h "ja, tényleg, újra kellene egy méhnyálkahártya", az azonnal regenerálódik, így bármikor kész a kis jövevény befogadására. (Na csak megint megmagyaráztam)

2012. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem fogok senkivel vitatkozni ilyenen!

Kérdező!

Szerintem akkor fogsz a kérdésedre egyértelmű választ kapni ha nem jön meg.Akkor igen,teherbe lehet esni menstruáció alatt is.Igaz írtad hogy a párod külföldön dolgozik de ha tényleg babát akartok akkor próbáljátok meg az együttléteket arra időzíteni mikor peteérésed van.

2012. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 babuci075 válasza:

Az ha valaki menstruációkor van együtt a párjával, nem zárja ki a teherbe esés lehetőségét...

1. peteérésed, kilökődésed akár egy erőteljes orgazmustól is lehetséges...

2. ha akkor szeretkeztek és valóban megtermékenyült a petesejt, még mindig van 10-12 napja a méh nyálkahártyájának regenerálódni, hogy be tudjon ágyazódni .. ugyanis annyi idő alatt ér le a méhbe a megtermékenyült petesejt...

2013. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!