Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a baj az Elevit terhesvitam...

Mi a baj az Elevit terhesvitaminnal? Helyette mit tudtok ajánlani, pláne amit egészségpénztárak is támogatnak?

Figyelt kérdés
2008. márc. 31. 21:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hülyeség,hogy betiltották az Elevit-et,nem tudom,hogy ezt honnan veszik egyesek.Az Unióban egységes ez a rendszer,közös felügyelet működik a gyógyszerek felett.

Ez egy vitamin,nem méreg!

2008. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vitaminoktól híztok,hanem a terhességtől,vagy esetleg a túl sok evéstől.Nem kell mindent a vitaminra fogni!

Tiszta vicc ez a hiszti.Sehogy máshogy nem lehet pótolni ezt a vitaminmennyiséget,ami ilyenkor kell!

2008. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is az Elevitet szedem (dec. óta) és semmi problémám vele ... Ja, és benne van a támogatott termékek között, én is patikakártyával veszem ...
2008. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%
A 7. válaszadónak teljesen korrekt az írása!Egy vitamintól nem azért híznak az emberek, mert Önmagában hízlal, hanem jobb étvágyat csinál, mivel helyre hozza a vitaminháztartást.Kiegyensúlyozottá tesz.Ha figyelünk a táplálkozásra és nem 2 helyett eszünk nincs gond.Én is Elevitet szedtem és csak 12 kg-ot híztam, ami még ideális, pedig hízékony vagyok! A sok rostos székrekedést okozhat tévhit , h. nem!Hisz szülés után is inkább ásványvíz , és tea (3-4l) fogyasztása javallot.A vas is megfoghatja a székletet!
2009. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Sziasztok.En Szlovakiaban elek. Fel eve probalkozunk. Elkezdtem szedni az Eleveitet, de sajnos problemam van vele. Ahogy vki irta hogy szekrekedese volt tole, hat sajnos az van nekem is. Nekem ugyanis sosem volt vele gondom napi szintem jartam wc/re,de most alig,es nagyon rosszul erzem igy magam.Kikeszulok. Pedig az orvos ajanlotta. Talsn mast kene szednem?
2009. okt. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Utolsónak: persze, próbálj ki mást, sok terhes-vitamin van: Gravida, Materna, Hipp, stb.

Hátha egy másik jobba beválik!

Boldog babavárást!

2009. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nekem nincs bajom tőle, hizni sem hiztam,.
2009. okt. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Katicaolaj ***** válasza:

Az, hogy tartalmaz egy csomó nem kívánatos anyagot is, pl.:

"Egyéb összetevők:

Tabletta mag: makrogol 6000, etil-cellulóz, zselatin, povidon K30, glicerin-disztearát, makrogol 400, magnézium-sztearát, laktóz-monohidrát, povidon K90, karboximetil-keményítő-nátrium, mannit, mikorkristályos cellulóz.

Bevonat: sárga vas-oxid (E172), makrogol 6000, titán-dioxid (E171), etilcellulóz, talkum, hipromellóz.

Keverékekben: dl-ą-tokoferol, növényi zsírok, kukoricakeményítő, BUTIL-HIDROXITOLUOL (DIREKT ÍROM EKKORA BETŰKKEL), szacharóz, trinátrium-citrát, citromsav, dextrin, mono- és digliceridek, szilícium-dioxid."

Tudniillik ezt írják erről a tartósítószerről:

"BHT (butylhydroxytoluol)


Antioxidánsként használják őket a kozmetikumokban. Mind a kettő gyulladással járó allergiát idézhet elő, állatkísérletek szerint az immunrendszert is megváltoztatják, rákot és az örökítő sejtek károsodását okozhatják, elősegíthetik az autoimmun betegségek kialakulását, sőt egyesek magzatkárosító hatásról is írnak: „Patkánykísérletek esetén a patkányok minden esetben torzszülötteket hoztak a világra.”(dr. Rózsa Sándor)"

2013. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom, hogy sógornőm majdnem 10 kilót hízott kettő és fél hét alatt, mert az elevit hatalmas étvágyat okozott neki. Ahogy leállt róla, megszűnt a nagy étvágya, nem nyitogatta óránként a hűtőt...

Azért, mert valakivel nem történik meg vagy nem látta, hogy ilyen is van, attól még a másik ember nem hülye! Ez igenis előfordul, ha nem is mindenkinél.

A helyzet az, hogy bizonyos vitaminok, ásványi anyagok segítik, míg mások gátolják egymást a felszívódásban. Erre minden szervezet másképp reagál. Nekem az orvosom pont ezért javasolta, hogy külön szedjem a vasat a magnéziumtól pár órás különbséggel, mert multivitaminoktól nekem mindig megnőtt az étvágyam, és nem hiányzott a terhesség alatt a sok plusz kiló.

Az elevitbe minden benne van, kényelmes, csak van aki a fentebb leírt miatt érzékenyen reagál egy ilyen multivitaminra. Ráadásul A vitamin van benne, amit terhesség alatt nem is szabad szedni csak béta-karotin formában, abból is a napi szükséglet maximum 40%-át. Tehát nem kizárt, hogy emiatt kapott már kritikát az elevit. Az én dokim pl kimondottan ezek miatt nem ajánlotta.

2013. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Az utolsó hozzászolónak és ha lehet vigye el az orvosának is,hogy ö is tanuljon még egy kicsit még mielött okosságokkal térítené szegény terhes nöket. "Kerülni kell az A-vitamin tartalmú készítmények és az Elevit filmtabletta együttes alkalmazását, hiszen az A-vitamin túladagolás a magzatra ártalmas lehet."
2014. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!