Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a baj az Elevit terhesvitam...

Mi a baj az Elevit terhesvitaminnal? Helyette mit tudtok ajánlani, pláne amit egészségpénztárak is támogatnak?

Figyelt kérdés
2008. márc. 31. 21:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják,hogy megnöveli a baba és a mama súlyát.Én is sok rosszat hallottam róla.Viszont ismerek egy pár embert akinek semmi baja nem volt tőle.Szerintem ez egyéni dolog.

Gravida a másik hasonló terhesvitamin,de arról nem hallottam semmit.

2008. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
én kizárólag természetes eredetű bio vitaminokat szedek (nem kifejezetten terhesvitaminok, előtte is ezt szedtem). Nutrilite, és csak jókat tudok róla mondani.
2008. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én nem tudom,mi ez a hisztéria körülötte,de egyetlen szakembertől sem hallottam még,hogy ne lenne jó.Nekem az orvosom javasolta,ő most is ezt tartja a legjobbnak.A 3-ik babámat várom,és soha semmi bajom nem volt tőle.Ill annyi,hogy amikor nekiálltam szedni,este vettem be,és nem tudtam aludni.Ezt megoldottam úgy,hogy napközbe szedem.Én a tervezett terhességeim előtt álltam neki szedni,félidőig mindennap bevettem,utána minden másnap csak.Nem híztam sokat,a gyerekeim átlagos súlyúak voltak,valamivel 3kg felett.Egyébként,én úgy látom,hogy azok beszélnek össze vissza,akiknek semmilyen tapasztalatuk nincs is vele.Vagy esetleg bevett pár szemet,mondjuk kicsit megfogta a székletét,és már le is minősítette.

Egyébként eléggé széles a kínálat terhesvitaminokban,lehet válogatni.

Szerintem valamit nem árt szedni,mert ilyenkor megnövekszik a szervezetünk igénye a baba miatt,és elég nehéz pótolni természetesen.Főleg a téli hónapokban,mikor a zöldségekben és a gyümölcsökben is kevesebb a vitamin,ásványianyag. Próbáld ki a neked legszimpatikusabbat,és döntsd el magad,hogy van e a számodra kellemetlen mellékhatása.Ha igen,tudsz váltani.Én az elevitet csak ajánlani tudom,de lehet,hogy másoknak okoz problémát.A hízást mindenesetre nem hinném,hogy az okozná,inkább a mértéktelen evés,és erre fogják.Azt nehezen tudom elképzelni,hogy kalóriabevitel nélkül is lehetne hízni bármilyen tabitól.

Üdv,boldog babavárást.

2008. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baj nincs egyik terhesvitaminnal se. A lényeg, hogy a Te állapotodnak, étrendednek megfelelőt szedd. Az Elevit helyett én pl. azért szedek másikat, mert kis hazánk vizei jódhiányosak és nekünk ebből több kell családi vonalon + folsavra is külön szükségem van. Az orvosodnak kellene javaslatot tennie, mint ahogy nekem is választási lehetőséget adott 2 perc magyarázattal vagy 4 féle vitaminból. Szerintem egyiket se támogatják, ezek recept nélkül kaphatóak. A többit, vasat, magnéziumot kapod támogatottként. Az Elevit reklámja a legjobb, azt ismerik a legtöbben. A tartalmakat az életmódoddal-étrendeddel hasonlísd össze, úgy válaszd ki a Neked való vitaminösszetételt. Na persze, ha kicsit értesz hozzá, különben orvos vagy gyógyszerész segítségét kell kérned.
2008. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
a 3, válaszolonak teljesen igaza van!!!!!!!!!!
2008. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Szia. Akkor én azokhoz tartozom akiknek nem jött be az elevit.Üzenem a 3.válaszólónak, hogy én az elevittel kezdtem, sőt terhesség előtt is szedtem, akkor nem volt semmi baj,a hízáson kívűl.Abba hagytam rá 2 hónapra terhes lettem.Újra vettem elevitet a terhesség alatt 2 hónapig szedtem. Nagyon sokat szenvedtem, sőt majdhogy el is vetéltem. Ugyanis olyan székrekedésem volt tőle, hogy zokogtam!!!!!!!!!!!!!!! Pedig ittam a rostos leveket, meg ettem minden nap 2 műzli szeletet, aztán odáig fajult a dolog hogy a herbáriába vettem hunyadi gyógyvízet ami hajhajtó szerű de terhesség alatt alkalmazható.Ettől nagy nehezen sikerült a dolog, de előtte az erölködéstől, 2 szer véreztem. A dokim nagyon lecseszett, és azonnal le állított az elevitről, helyette gravida, amitől semmi bajom nem volt.És az elevit abba hagyása után a súly gyarapodásom is abba maradt.36 hetesen 7 kg-nál tartok.És a helyedbe annak is utána néznék hogy hány országba tiltották be az elevitet.Jó baba várást.
2008. ápr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Decembertől szedem az Elevitet (baba még nincs sajnos), és semmi panaszom nem volt vele. Csak kíváncsi voltam más véleményekre is. Ha már úton lesz a baba, erre is rákérdezek a nőgyógyászomnál! Köszi mégegyszer, sziasztok!
2008. ápr. 1. 07:43
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Sziasztok!

A 6-ik válaszolónak üzenem,hogy az irománya úgy butaság,ahogy azt leírta:(

A terhesség természetes velejárója lehet a székrekedés.Nagyon sokan küszködnek vele,azok is akik nem szednek semmilyen vitaminkészítményt.Az elevitben pedig sok a vas,ami szintén székletfogó.De általában írnak mellé később még pluszba,mert nagyon megnő rá a szervezet igénye.Akkor majd azt sem szeded??A te babád érdeke kívánja ezt,és persze a tiéd is.Nem rostos leveket kell inni,ami tele van tartósítóval,hanem rostdúsan táplálkozni.A kettő ugye nem ugyanaz???Azt sem értem,hogy a müzliszelettől mit vártál??Az pedig,hogy az elevitnek tulajdonítod a majdnem vetélést,hát ez is ostobaság.

És hogy híztál tőle,gondolom,úgy hogy alig ettél:))))

Na ez is butaság.Biztos jó étvágyat csinál,hiszen tele van vitaminokkal,ásványi anyagokkal.De nem a tabitól híztál,hanem,mert többet ettél.Vagy,ha valaki kalóriabevitel nélkül is tud hízni egy tablettától,annak gratula,ne is költsön feleslegesen kajára,szedje csak a gyógyszert:)))))

És igen,nem véletlenül ajánlják már a tervezett terhesség előtt szedését,mert feltölti a szervezetet,és segíti a megtermékenyülést.

Szerintem,ha neked nem szimpi ne szedd,de nem kell senkit a butaságaiddal elriogatni sem az elevittől,sem mástól mindenféle kitalációval.

Mindenki megtalálhatja egyébként a számára megfelelőt,ha akarja.

Üdv

2008. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok.

Én nem találtam még semmilyen hiteles infót az elevit betiltásáról,csak így pletyi szinten hallottam.

Az biztos,hogy akármilyen készítményt is szedsz,mindennek lehet mellékhatása.Én magam pedig nem szednék be semmilyen új készítményt ami most bukkant fel a piacon,mert majd pár év múlva mikor elég tapasztalat lesz a szedésével kapcsolatban,akkor azt tiltják be.Szóval,ezt sosem lehet tudni.De a terhesvitaminok mindenképp kismamák számára vannak kifejlesztve az biztos.És miben lehet ma megbízni??

Amit a zöldségesnél veszel,arról tudhatod,hogy van-e bent vitamin?Hát persze hogy nem.Vagy a bionak nevezett dolgokról,hát arról sem.Szóval,biztosítás nincs itt semmire.Ha állandóan rettegünk,akkor akár a táplálkozást is abbahagyhatjuk,hisz szinte mindenbe van ártalom.

Boldog babavárást mindenkinek.

2008. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok. 22 hetes kismami vagyok, elejétől kezdve Béres Gravidát szedek. Nem értem, mi ez a hiszti a terhesvitaminokkal. Szerintem képtelenség annyit és úgy enni, hogy a baba mindent megkapjon, és neked is maradjon elég. Nőgyógyászok javasolják. A másik pedig, fölöslegesen mentegeti magát az ember, hogy a vitamintól hízott. Azért hízik, mert várandós, mert jó étvágya van. B vitaminok nálam bizony ezt okozzák, nem is vagyok egy nádszál. Talán mondjam azt, hogy nem szedem, mert aggódok amiatt a pár kiló miatt? Ugyan már. Aki retteg a kilóktól, az mozogjon. vitaminokról még annyit, hogy éhgyomorra nem jó szedni, nekem úgy hányingerem volt. Székrekedéssel pedig nagyon sok kismama küszködik, sok minden áll rendelkezésre, müzliszeleten és ivóleven kívül is.
2008. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!