Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet ilyen tünete a méhen...

Lehet ilyen tünete a méhen kívüli terhességnek?

Figyelt kérdés

A helyzetem elég bonyolult és csak csütörtökön tudok dokihoz menni,addig is kíváncsi vagyok a véleményetekre.

3 hónapja nem védekezünk a párommal,mert babát szeretnénk,eddig nem jött össze.2x menstruáltam azóta,először 6,másodszor 1 nap késéssel jött meg a mensim.Ez amúgy nálam normálisnak mondható,mert a ciklusom áltaában 28-35 napos,tehát nem igazán kiszámítható,hogy mikor fog megjönni.Terhességi tesztet egyszer sem csináltam,amióta próbálkozunk a párommal,mert úgy gondoltam,hogy csak akkor tesztelek,ha legalább 10 napot késik a mensim.Az előző 2 menstruációm normális volt,szokásos erősségű görcsökkel,nem volt semmi,ami az átlagostol eltérő lett volna,esetleg az,hogy az utolsó mensim kicsit tovább tartott,mint ahogy általában szokott.Átlagban egy hétig szokott tartani,most meg 10 napig,de az utolsó 3 napon már csak barnázás volt.Most van egy hete,hogy elmúlt a mensim és kb ezzel egy időben elkezdett fájni a jobb petefészkemnél.A fájdalom átsugárzik a derekamba és a combomba is.Nem erős görcs,hanem inkább ilyen szúrás,amit csak akkor érzek igazán,amikor mozgok.Először az jutott eszembe,hogy felfázás,vagy petefészek gyulladás,de most eszembe jutott,hogy mi van ha esetleg méhen kívüli terhesség.Ha esetleg méhenkívüli terhesség,akkor azt kimutatná a terhességi teszt?Vagy a tüneteim alapján lehet egyáltalán az?Remélem nem erről van szó.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 12. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem peteérésed van, most lökődik ki a petefészkedből. Általában társul hozzá tojásfehérjeszerű folyás is. A fájdalom akár 1-1,5 napig is eltarthat. Igyál kalcium pezsgőtablettát, attól enyhül a szúrás. A méhen kívüli terhességet is kimutatja a teszt, de azzal AZONNAL doki, mert veszélyben vagy. Nem akarlak megijeszteni, de tényleg nem vicc.
2011. dec. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy peteérés,mert már egy hete tart ez a fájdalom.Most annyit tehetek,hogy csinálok egy tesztet,mert épp van itthon.Ha terhes vagyok,azt már tuti kimutatja.Remélem nem lesz baj!
2011. dec. 12. 19:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor teszt, aztán sos. doki. Arra gondoltál már, hogy lehet méhen belüli, azaz normális terhesség is akár?:))
2011. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azok után,hogy 2x is rendesen megjött a mensim nem reménykedtem abban,hogy esetleg mgis terhes lehetek.Megyek,megcsinálom a tesztet!
2011. dec. 12. 19:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Az anyukámnak mindkét gyereke esetében félidőig meg volt rendszeresen a menzesze. Komolyan. Addig, amíg meg nem mozdult a hasában a baba. Csak akkor még nem volt sem teszt, sem pedig ultrahang. Mi lett az eredmény? Drukkolok!!:))
2011. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! A méhen kívüli terhesség egyik jele, hogy nagyon korán pozitívat tesztelsz, hiszen a szervezeted még a normál terhességnél is gyorsabban termeli a HCG-t. A barnázás tipikus tünete, viszont szerintem épp a normál, piros vérzéses menzesz nem az. Ha méhen kívülin terhes lennél, már vlsz nagyon súlyos tüneteid lennének, mert a terhesség 6.hetében kezdődnek a tünetek és a 8. héten már belső vérzés, sokk léphet fel-mivel nálad semmi ilyesmi nincs, szerintem 99 % hogy nem áll feen méhen kívüli terhesség. Néha hülye dolgokat csinál a női szervezet-ilyen szúrkálás stb nekem is előfordult már, és semmi oka nem volt. Szerintem ne aggódj. AZért válaszoltam, mert mikor várandós lettem én nagyon beparáztam, hogy méhen kívüli (végbélfájdalmam és jobb oldali petefászekszúrásom volt, tehát még illett is rám a tünet), és kiderült uh-n hogy normál terhesség, vlsz csak a hormonok szórakoztak. Remélem nálad is minden rendben!
2011. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem volt méhenkívulim de eddig itt nem irtam rola mert az egy iszonyatos fájdalommal járo életveszélyes helyzet.Az elottem szolo jol írta hogy hamar pozi a teszt de akkor már nagyon eros szinte lokalizálhatatlan fájdalom érezheto.Legjobb ha dokihoz mész de szerintem ez nem az.
2011. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia,nekem volt méhenkívulim de eddig itt nem irtam rola mert az egy iszonyatos fájdalommal járo életveszélyes helyzet.Az elottem szolo jol írta hogy hamar pozi a teszt de akkor már nagyon eros szinte lokalizálhatatlan fájdalom érezheto.Legjobb ha dokihoz mész de szerintem ez nem az.Még annyi hogy nagyon sok vérzéssel jár.
2011. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nos mi a helyzet?Megcsináltad a tesztet???
2011. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt méhen kívülim, de nem fájt semmim. Sőt teszt is negatív lett, mert nagyon lassan termelődött a HCG.
2011. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!