Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye újra a méhen...

Mennyi az esélye újra a méhen kívüli terhességnek, ha egyszer már volt?

Figyelt kérdés

Másfél éve volt méhen kívüli terhességem, műtöttek vele, szerencsére nem kellett eltávolítani a petevezetékemet. Azt mondták az orvosok, hogy a jobb oldali vezetékem nagyon kanyargós, ugye a balban meg volt a műtét, gyógyulhatott hegesedve.

Lassan eljutunk most már, hogy megint megpróbálkoznánk a babával, de én annyira tartok tőle, hogy megint méhen kívüli lesz, hogy nem is tudom, bele merjek-e vágni.

Tapasztalatok?

Olvastam valahol, hogy kevés az esélye megint annak lenni, de hallottam olyat is, hogy 2-3szor volt valakinek.


2010. júl. 1. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes...

Tudod az itt a gond, hogy méhenkivüli terhesség nem jelent folytatólagosságot, csak speciális esetben. Ilyen a kanyargós vezető is. Az lehet gond, hogy a megtermékenyült petesejt "elfárad" a hosszú út közben és beágyazódik a petevezetőben.

Több napot kellene folyamatosan együtt lenni peteérés körül , mert több "start" több sikert eredményez.

Nem negatív akarok lenni, de a legkisebb szúró fájdalomra irány a doki!

DE ! El ne veszítsd a reményt, mert az Élet úgyis helyet követel magának, annyi olyan dolog van, amit még az orvok sem értenek, mégis megtörténik.

2010. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja, és az sem biztos hogy a baloldali hegese gyógyult, úgyhogy van esélyed normál terhességre!!
2010. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van ismerős, akinek eddig nem jött össze a baba, csak méhen kívül. Nem tudom, hogy ő egyedi esetnek számít-e, de sajnos, nagyon úgy néz ki, hogy nem lehet babája, mert semmi pénzért nem jutnak el neki a megtermékenyített petesejtjei a méhbe.
2010. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia nekem sajna 2 is volt három év különbséggel és el kellet távolítani a mind 2 petevezetéket de nem negatív -képen mondom sajna a második úgy volt nem is tudtam rolla a doki is azt mondta hogy nincs terhesség de közben a véreredmény azt igazolta hogy van be kellet feküdnöm a kórházba és 10 nap után haza engettek úgy mond hogy rendes terhesség volt csak a magzat el halt csináltak egy gyogykaparást és haza engettek és már az héten dolgoztam rá 2 hétre hívták a párom hogy 100% os méhen kívüli a terhességem a gyógykaparás azt mutatta hogy ott nem volt magzat és a 16 héten meg volt a mütét.Hozzá teszem semmi fájdalmat nem éreztem.de fel a fejel ez csak egy eset a sok száz közül, bocs hogy ilyen hosszan írtam amúgy már mi járunk a lombik programra ,remélem hogy te nagyon szerencsés leszel Amúgy a doki azt mondta hogy általában egy kis fertőzés okozza ezt a méhenkivüli terhességet mert időbe nincs ki kezelve . Sok szerencsét neked
2010. júl. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást!!
2010. júl. 2. 08:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Most engedd meg, hogy én legyek egy pozitív példa és bíztatás...

4 éve volt egy méhenkívüli terhességem, szerencsére nekem is nagyon időben kiderült és nem kellett kivenni a petevezetéket. Szinte pontosan egy évre rá kimaradt a menzeszem és lett egy pozitív tesztem. Rohantam én is a dokihoz, hogy most ugye jó helyen van a babó. Minden a legnagyobb rendben volt. Most van egy gyönyörű 2 éves rosszcsont fiam.:) Sőőőt... lassan kistestvérrel is próbálkozunk. Szóval nem szabad előre aggódnod ezen és ha szeretnétek babát, hát hajrá. Csak annyi, hogy figyelj nagyon oda és ha van egy kimaradt menszi, vagy pozi teszt akkor mielőbb lásson doki, hogy rendben van-e a minden. Sok sikert és jó babásodást!

2010. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:)


Nagyon szépen köszönöm!

2010. júl. 3. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!