Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a jelei a méhen kívüli...

Mik a jelei a méhen kívüli terhességnek? Félek hogy nálam ilyesmi probléma van.

Figyelt kérdés
Amikor nem jött meg a mensim csináltam tesztet, halványan pozitív lett! fájt a hasam pár napig majd egy hét után megjött, gondoltam a teszt tévedett! de még mindig fáj a hasam, pedig megint eltelt azóta egy hét! Leveleztem interneten dokival, szerinte vagy elment a baba vagy méhen kívüli terhességem van! Ma este megyek a dokimhoz! Nagyon félek.... :(
2009. febr. 11. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nyáron volt egy méhen kívüli terhességem:-( A hasam egyáltalán nem görcsölt. Véreztem, azt hittem megjött. Aztán egyszer csak utaztunk az autóban, és egy pillanat alatt rámtört, a fájdalom. Nem tudtam ülni. Azóta tudom, hogy a méhen kívüli terhesség egyik tünete a végbélfájdalom.

Azután egyszer elájultam. Ez is egy tünet. Aztán két napig kinn éjszakáztam a fürdiben, nagyon hányingerem volt. Na ezután vettem egy terhességi tesztet. Pozitív lett. Rá egy hétre műtöttek, laparoszkópiával.

2009. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A méhen kívüli terhesség iszonyatos görcsökkel és fájdalommal jár (én láttam olyan kolléganőt, akit a mentő vitt el), szóval ez a telefonos diagnózis nekem egy kicsit felelőtlennek és megalapozatlannak tűnik. Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!
2009. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2009. febr. 11. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem amikor elmaradt a mensim egy hét múlva csináltam tesztet, addig csak reménykedtem, hogy talán.... A teszt nagyon erős pozitív lett! De 1-2 nap múlva elkezdtem barnázni, aztán néhány csepp vér. Últrahangon nem látták mi lehet a baj(szerintem vak volt a doki), mert másnapra olyan hihetetlen fájdalmam volt, hogy nem is tudom elmondani. Az egész oldalam fájt. A klinikán már szinte elájultam. Megműtöttek, ki vették a petevezőmet. Úgyhogy tényleg siess a dokihoz, ha fenn áll a gyanu, mert nem gyerekjáték!
2009. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol van a méhen kívül. Ha a petevezetőn akkor hamar kiderül, lehet, hogy még az első ultrahang előtt begörcsöl, bevérzik. Nagyon rossz "példa", de nekem volt egy ismerősöm aki sajnos nem ment el az első ultrahangos vizsgálatra, utána meg már nem hüvelyi ultrahanggal nézték, ezért nem derült ki, hogy a baba nem is a méhében volt. 4-5 hónaposan ment először orvoshoz, felelőtlen volt nagyon. Neki valahol a hasüregében volt a baba. 6 hónapos volt amikor bevérzett, görcsölt, de mire a kórházba értek vele nem élte túl egyikük sem. De ez persze ritka, az első ultrahangot pont azért csinálják, hogy kiderüljön, hogy méhen belül van-e a babó.
2009. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányok, Rátok cáfolok: októberben műtöttek méhen kívülivel, és semmi de semmi görcsös tünetem, végbélfájdalmam, ájulásom nem volt, csak annyi, hogy a pozitív tesztek ellenére barnázgattam. Uh, és egyből látszott, műtöttek is aznap.

Szóval ez mindenkinél egyedi, nincs két egyforma, de a kérdezőnek mondom: ha volt egy pozitív tesztje, s utána megjött neki, az tényleg vagy vetélés, vagy valami más baj, IRÁNY A DOKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. febr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!