Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek progeszteron hiánya...

Akiknek progeszteron hiánya volt, azt állapítottak meg, milyen jelei, tünetei voltak?

Figyelt kérdés
Mondta valamelyik tünetre a doki konkrétan azt, hogy az a progi hiány jele? Hogyan kezelték, mennyi időt vett igénybe, mikor jött össze a baba? Már kezelés alatt összejöhet?

2011. nov. 23. 09:06
1 2
 1/19 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Progeszteron hiány a peteérés elmaradása miatt van általában. Menstruációs zavarok utalhatnak erre. Vérvétellel lehet biztosan megállapítani. A peteérést kell elősegíteni ilyenkor. De jobb megtudni, mi az oka a peteérés elmaradásának, mert ha az alap okot kezelik, a többi magától helyreállhat. Ettől függetlenül a teherbeesés elősegítésére, és a terhesség megtartására progeszteron pótlást ad a legtöbb doki, amit ovu napjától kell szedni.

2011. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a progeszteron hiány miatt esetleg nem történhet meg a beágyazódás. Vagyis a hiánytól még lehet peteérés, csak a megtermékenyült pete esetleg nem tud beágyazódni.
2011. nov. 23. 09:50
 3/19 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól írta.Ha nincs ovuláció akkor nem termelődik a ciklus második felében a progeszteron.Az igaz,hogy a beágyazódásért felelős,de normál esetben,ha van peteérés termelődik is.Ha viszont alacsony marad (vérből 21.napon nézik) akkor gyógyszert adnak rá.Másik jele lehet,ha már menzi előtt 3-4nappal barnázol.
2011. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, barnázok, de szerintem van peteérésem is - a váladék minősége változik a cikluson belül, meg a görbe is mutatott ovut, igaz nem sikerült eddig azonos időben mérni. Volt 2 órás eltérés is. És ha menzi előtt barnázok, nem is eshetek teherbe? Vagy igen, csak nehezebben? Amúgy tudom, hogy ezt lehet kezelni és szokták is. Remélem, sikerül teherbe esnem.
2011. nov. 23. 13:44
 5/19 A kérdező kommentje:
A ciklus második felében (menzesz előtt 1 héttel) szokott is fájni a mellem, bár mostanában nem olyan intenzíven, mint kicsit régebben, de barnám akkor is volt... A mellfájás a progi jelenlététől van, igaz?
2011. nov. 23. 13:46
 6/19 anonim ***** válasza:
Én ultrahanggal középidőben megnézetném a peteérést és kérnék egy vérvételt az 5.és 21.napon.Abból minden kiderül és mindenre van gyógyszer is.sok sikert
2011. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
a mellfájás nem tudom,hogy a progreszterontól lenne e!Ha már jó pár nappal előtte barnázol az viszont nem jó jel.
2011. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A barnázás menzi előtt olyan, hogy először észreveszem, hogy a folyás színe kicsit más, mint általában. Aztán napról napra válik sötétebbé: rózsaszíntől picit sötétebb barnává. Aztán már vöröses barna, s akkor már kb. meg is jön. Köszönöm az infókat, jó kívánságokat. Most épp a hasfájással küszködöm,ma jött meg. Szombaton már észrevettem, hogy itt lesz vmi. Ma lett. Egyébként a pecsételés mennyisége nem szokott sok lenni. Most napjában egyszer észleltem.
2011. nov. 23. 13:54
 9/19 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ne hagyatkozz a jelekre, a vérvétel eredménye és az uh a biztos támpont peteérés ügyben.

2011. nov. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Bizonyára oda is eljutok majd, ha szükséges. Most még görbét kell vezetnem januárig, utána bizonyára a doki is többet mond majd és informálom a pecsételés létéről is.
2011. nov. 24. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!