Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túlsúlyosan is vállalhatok babát?

Túlsúlyosan is vállalhatok babát?

Figyelt kérdés

Sokat lebeszélnek róla,mert állítólag ezzel veszélyeztetném a kicsit és magamat is.Könnyű mondani,hogy fogyjak le,de egyszerűen nem sikerül.Rengeteg dologgal próbálkoztam már,de maximum 2-3 kg megy le.Hiába akarom nagyon,nem megy.Babát viszont szeretnék.Mik az esélyeim?Mivel lesz másabb a terhességem mint egy átlagos testalkatú anyának?

Van ismerősöm aki 120 kg volt és úgy esett teherbe,de vele nem igazán vagyok úgy beszélő viszonyban,hogy bármit is megkérdezhessek tőle.


2011. szept. 9. 14:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 102 kilóval estem teherbe és 110-el mentem szülni (ehhez 180 centi voltam) nekem semmi problémám nem volt a terhesség alatt. Gyerek korom óta küzdök mindig valamennyi felesleggel. Annyit ettem, amennyit kívántam, de az én szervezetem valahogy szabályozta magát, mert az étkezési stílusom teljesen megváltozott. Az addigi napi 1-2 étkezés helyett 5-6-szor ettem. Szerintem e miatt híztam csak 8 kilót.

Ami esetleg problémának mondható, bár szerintem egyáltalán nem volt az, hogy később látszódott meg a pocakomon hogy terhes vagyok, mert volt rajta bőven felesleg. Ismerősöknek úgy a 20. hét környékén, ismeretleneknek meg 24-25 hét környékén. Bár én cseppet sem bántam.

Nekem a vérleleteim és minden egyéb más értékeim jók voltak.

Én a régi ruháimat is tudtam hordani a 25. hétig, simán kényelmesek voltak.

Szóval én semmilyen hátrányról nem tudok beszámolni.

2011. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is! Ha van még 10 heted amit tudsz várni a baba projekttel akkor...Szóval fogyás!! Nem tudom próbáltad-e már hogy valamilyen szinted kivonod a szánhidrátot az étrendedből!?Nem atkins!!!!Csak kevesebb CH! Nekem terhességi cukrom volt és ott jól megtanultam hogy kell ezt csinálni! Ién januárban már nagyon szerettem volna fogyni hiszen már 1,5 éves volt akkor a kislányom!12 kg-ot akartam fogyni!! Ami 12 hét diétát jelent!Mert szigorú heti 1 kg-t lehet lefogyni!Olyan diétát kezdtem el csinálni mintha cukis lennék!Persze mellé valamennyi torna naponta 2*5 perc reg.este!Nem több! ÉS láss csodát 12 hét alatt 12 kg-ot le is fogytam!! Csak azért írtam h 10hét hogy 10kg-ot ha lefogysz akkor 100kg leszel azért az jobban hangzik :)! Az bizti igaz h ha fogysz picit valószínű könnyebb teherbe esni! Ha érdekel ez a fogyás és nem tudsz róla sokat akkor írj és írok róla!!!
2011. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 156 centi vagyok, most 82 kilóval lettem babás, ez a 35. hét és + 8 kilónál tartok, ami szerintem nem sok.

Ő a 2. terhességem, egyiknél sem volt semmi gond.

Se cukor, se magas vérnyomás....

Fel a fejjel!!!

2011. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most fogytam 6kg-t,de még így is 102kg vagyok. Mi is babát szeretnénk,már 3éve nem jön. (mindig is túlsúlyos voltam és amit lehetett kipróbáltam,több-kevesebb sikerrel) Most nőgyógyász megállapította,h PCO-m van..tehát mindenképpen kell fogynom,csak még nem tudom,hogyan,ha idáig sem sikerült soha. :(

2011. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

szió!

Én 124.5 lel kezdtem a terhességemet. De ez úgy volt hogy 10 kgt fogytam mert addig nem jött össze:( Ha kiszámolod ezt azt jelenti 134 kg voltam. Tehát 1.5 év után rájöttem hogy fogynom kell:( Mert máshogy nem megy. A peteérés is jobb lett. És jártam akkupunktúrára. Ami 2 hónapig tartott, és 2. hónapban 10 kgval lettem kevesebb és terhes voltam:))))) Mert ez méregtelenít is. És neki én voltam a 2. kismamája, utánam 5 en lettek terhesek!!!! És hangsúlyozom nem vagyok milliomos, sőt!Mert ez nem lehet kifogás, hogy ez drága. Nem. Heti turnusban 3000ft volt. Ezt a pénzt egy hónapban kenyérre meg csokira költeném! Akkor meg inkább ez. És így sikerült. Igaz így is sok voltam, de sikerült. Magas vérnyomásom volt, de semmi más. Arra meg szedtem gyógyszert amit azóta abba hagytam mert elmúlt.összesen 10 kgt híztam a terhesség alatt. Ez lement szülés után, de sajna most újra 130 kg vagyok:( így újra kezdem a fogyást, de tűk nélkül! mert a kaja volt a lényeg. Sok sikert nektek, de ha már 5 kg lemegy akkor is 10 % növeled az esélyt

2011. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kedves 17:54-es válaszoló! Nagyon drukkolok,hogy sikerüljön fogyni és összejöjjön a baba is!!
2011. szept. 13. 21:51
 17/21 Manka68 ***** válasza:
100%

Kedves PCOS-s válaszoló!

Nem tudom, voltál-e már endokrinológusnál, vagy csak a nődokidnál, de ezzel a betegséggel cukros diétát kellene tartanod, attól a ciszták is elmúlnak, és le is fogsz fogyni. Azért kéne az endodoki, mert ő írhat fel merckformint, ez egy cukorcsökkentő gyógyszer, ami sokat segít a teherbeesésben és a fogyásban PCOsoknak.

2011. szept. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

17.54-es vagyok.


3éve nem jön a baba,illetve 2x elvetéltem. Én már 2éve felkerestem PCO gyanujával egy nőgyógyászt,de kinevetett. Most másik dokihoz mentem,mert újra ráálltunk a témára és ő egyből látta a cisztákat. Abszolút nem volt peteérésem. Most kaptam rá clostit,háááát..majd jövő hónapban kiderül,mennyire hoz sikert. Ha ettől sem lesz peteérésem,akkor fel fogok keresni egy endokrinológust. Soha nem voltam sovány,soha nem tudtam lefogyni igazán,úgyhogy sok reményt nem fűzök semmihez sem. Egy durva bogyóval 2hónap alatt 10kg ment le,de sajnos 6kg amit azóta is tartok és azt már nem merem szedni.

Rengeteg kövér nő pikk-pakk teherbe esik,ugyanúgy,ahogyan vékonyak nem. Szerintem ez nem a túlsúlyon múlik.

2011. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Manka68 ***** válasza:

Tényleg nem a túlsúlyon múlik. De a PCOS-n annál inkább. :-(

Nem csak a peteérést gátolja, ezért nem működik sokszor PCO-soknál a closti, hanem megemeli a tesztoszteron szintet, a prolaktint, és elnyomja a progeszteront, ami nélkülözhetetlen a beágyazódáshoz. :-(

Ezért nem elég csak a peteérésre rágyúrni. Itt a túlsúly csak következménye a PCOS-nak, az pedig az IR-nek. Ráadásul az IR-hez sokszor társul a pajzsmirigy alulműködés, ami belassítja az egész szervezetet, emiatt hízik könnyebben az ember, és nem tud lefogyni. A metformin nem fogyasztószer, hanem a sejtek inzulin érzékenységét javítja. Hogy pontosan hogy működik, nem tudom, nem vagyok gyógyszerész, de az biztos, hogy babára vágyó PCO-snak súlytól függetlenül nagyon sokat segít a hormonok rendbetételében. Pedig nem hormongyógyszer. :-)

2011. szept. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én 108 kilóval kezdtem a terhességet és 170 cm-rel, tehát eléggé túlsúlyos vagyok. Sem a dokim, sem a védőnőm nem bántott emiatt. A vérnyomásom szinte alacsonyabb, mint terhesség előtt. Végig teljesen normális volt. Nem is vizesedtem. A terheléses cukrom lett egy kicsit magasabb, emiatt CH diétáznom kell, ami eleinte nagyon nehéz volt, de megszoktam, és ennek köszönhetően a 37. hét küszöbén 110 kiló vagyok, szóval inkább fogytam, mint híztam. Feltett szándékom, hogy ezt a diétát szülés után is tartsam, mert le szeretnék fogyni. A második terhességet minimum 80 kilóról szeretném kezdeni. Sikerülni fog, csak hinni kell benne.:)Azóta mi történt veled? Esetleg már boldog anyuka vagy?
2012. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!