Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor terhes vagyok vagy...

Most akkor terhes vagyok vagy nem? Én már abszoludt nem értem ezt az egészet! Már megbolondulok a tudatlanságba! Kérlek írjatok véleményeket! Tegnap voltam Ultrahangon. Ezt írták a papíromra:

Figyelt kérdés

Norm uterus, endometrium 14mm vastag. Intrauterin terhesség egyértelműen nem látszik. Az uterus körül tágult belek. Adnexumok jelenleg nem ítélhetők meg! 2hét múlva kontroll. ez mit jelent?

azt mondta a doki hogy a méhnyálkahártya a terhességet tükrözi.Lehet egy késői pé-ből lett baba?Mert már a 49.napon vagyok?A menzimnek semmi jele!A melleim feszülnek és hányingerem is van!


2009. márc. 18. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lehet,föleg,hogy a dokid is ilyesfélét mondott.Remélem sikerült.
2009. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

A 14mm nyálkahártya utalhat terhességre csak ha igaz hogy késöbb volt péd akkor még uhn nem látszik de szerintem babás vagy gratula , ne idegeskedj pihenj sokat és boldogan várd a köv 2 hetet.


:-DD

2009. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyit jelent, hogy egy megvastagodott méhnyálka hártyát lát a doki, azonkívül más terhességre utaló jelet nem lát az ultrahangon. A megvastagodott méhnyálkahártya csak gyanússá teszi a dolgot, de abból egyértelműen terhességre következtetni nem lehet. (nincs olyan vastagság ami egyértelműen terhességet jelent) Ha valóban terhességről van szó, akkor két hét múlva biztosan látni kell a babát is, ezét szoktak ilyenkor visszarendelni.
2009. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szialeforditom nekedÍ

a norm uterus: normális méh

endometrium a méh nyálkahártyája

intrauterin: méhen belüli

uterus: méh

adnexek: petefészkek

szia irj majd mi van.. nem küldtek további vizsgálatra?

ha terhes lennél, megnagyobbodott lenne a méhed ludtojásnyira sztem,. és tesztet csináltál?

eü.

2009. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tesztet csináltál? mert már ki kellene mutatnia, hamarabb, mint az Uh-nak! A leltedből az látszik, hogy a méhnyálka nem vált le. Egyébként egyetértek az előző hozzászólóval mivel nincs olyan méhnyálka vastagság ami egyértelműen terhességre utalna. Nekem múlt hónapban a ciklus 14. napján Uh-n 14 mm vastag volt a méhnyálkám. Ugyhogy ebből még bármi lehet. Vegyél tesztet!!!
2009. márc. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
volt egy halvány poz.de én nem nagyon hiszek a tesztekben,úgy is az orvos mondja ki a végső szót!
2009. márc. 18. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ez igaz, de a halvány pozitív teszt és a mensi késése együtt sokkal biztatóbb. Mert olyan lehet hogy valakinek nincsen peteérése és egy hónapban kimarad a mensije, de az nem tesztel még halvány pozitívat sem. Nekem volt olyan hónapom hogy alig volt mensim, elég volt egy tisztasági és csak 2 napig tartott, csináltam tesztet de nem volt még halványan sem pozitív, úgyhogy nem mindegy!!
2009. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolso válaszolonak igaza van, terhes vagy tutira jo neked, gratulálok. a dokihoz akkor élrdemes legközelebb menned ha 7 vagy 8 hets leszel ( vagyis az elözö mensi elsö napjátol számitva ennyi idöre. akkor már szivhang is van:) irj majd mi van gratula mégegyszer. én is ugy örülnék egy halvány poz. tesztnek.. és azért halvány mert még kevés a hcg benned, és ez erösödik naponta megduplázodik, ne aggodj. szia
2009. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!