Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az az ovulációs fájdalom?...

Mi az az ovulációs fájdalom? Be lehet jelölni a ciklus. Hu-n is, de mi az? Fáj a petefészek, vagy mit szoktatok érezni? Érdemes ovutesztet venni, vagy elég, ha hőmérőzöm?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én az ovutesztre esküszöm, de az LH-ra nem a mikroszkóra, ha pozitív, azt jelenti 12-36 órán belül ovulálsz, ilyenkor van tojásfehérje szerű folyás és nyilalgatás az aktuális petefészek körül, persze ezt nem "kötelező" érezni, de sokan tudják, hogy mikor van, én részben pszichés dolognak tartom, mert amikor én is figyeltem az ovulációmaz, akkor éreztem, előtte/utána sosem, szóval én nem vagyok meggyőzve.

a hőgörbe: sokan esküsznek rá, én nem, mert eleve, ha kétszer egymás után megméred a hődet ritkán kapsz egyforma eredményt, egy-két tized csalás egy influenzánál mindegy, de hogy egy ciklusban hova kerül az ovulációs vonal, az nagyban ilyen nüánszokon múlik, szerintem sokan emiatt kapnak fals eredményt a peteérést illetően.

nekem kétszer vált ba az ovulációs teszt, mindkétszer első hónapban, amikor használtam, igaz pénzbe kerül, de mivel csak rövid ideig használtam, megérte.

2009. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hol tudom beszerezni és milyet kell venni? Mennyibe kerül?
2009. febr. 23. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem értek egyet az előttem szólóval a hőmérőzést illetően.Igenis több hónapi méregetés után biztosra lehet tudni az ovuláció napját!!Én tavaly október óta mérem és azóta biztosra tudom, hogy a12-13. napon van az ovuláció.Ez egyátalán nem kerül pénzbe (lesámítva, hogy a higanyos hőmérő kb. 500 ft),csak arra kell figyelni, hogy mindig minden nap ugyanabban az időben kell mérni és szigorúan csk ún. maghőt lehet!!(Ezt nyelv alatt, popóban, vagy hüvelyben lehet mérni).Az ovu tesztekkel az a baj, hogy a nap folyamán lökésekben kerül a vérbe majd onnan a vizeletbe az LH hormon, így ha hullámvölgyben tesztelsz, mindig csak negatív értéket fogsz kapni.Velem ez sokszor előfordult, pedig mindig a nap második felében végeztem, ahogy írta a teszt.Ezt úgy tudod elkerülni, hogy 2X tesztelsz naponta, de az meg sokba kerül. A legolcsóbb teszt is kb.3000 ft.

az ovu fájdalom nálam általában szúró fájdalomként szokott jelentkezni.Ahogy haladok a 12-13 nap felé egyre erősebb+ tojcsi jellegű a váladék. Remélem tudtam segíteni !Sok sikert!

2009. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez nem igaz a neten találsz LH tesztet 125Ft/db-ért, én azt is hosszában félbe vágom, így 63 Ft egy darab, ha kell van mail címem, ahol rendelem!
2009. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ovutesztet a vaterán rendeltem. 4000ft 50db

két napja pozitívat mutat:)

2009. nov. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!